×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. februāris, 2012
Drukāt

Nogalinātā Znotiņa pārinieks: Kolēģi nošāva apšaudē, nevis ar kontrolšāvienu

znotins_zarks

Šodien Zemgales apgabaltiesā, Jēkabpils spēļu zāles aplaupīšanas lietā turpinot nopratināt cietušos policistus, bojā gājušā Andra Znotiņa pārinieks apšaubīja iepriekš izskanējušo versiju par kontrolšāvienu.

Raitis Cipruss, kurš laupītāju aizturēšanas dienā bija bojā gājušā Znotiņa pārinieks, tiesas sēdē detalizēti aprakstīja starp policistiem un uzbrucējiem notikušo apšaudi, jo viņš pats nebija ievainots un visu redzēja no malas.

Cipruss apšaubīja iepriekš izskanējušo informāciju, ka Znotiņš būtu nogalināts ar kontrolšāvienu, uzbrucējam pieejot viņam klāt un izdarot šāvienu tuvumā. Kolēģis vēroja, ka Znotiņš tika ievainots apšaudes gaitā, atkāpās un nokrita.

Cipruss pastāstīja, – tā kā viņš pats nebija apbruņots, viņš aizturēšanas brīdī negāja klāt uzbrucēju mašīnai, bet uzkavējās kolēģu aizmugurē. Aizturēšanas gaitā starp policistiem Salvi Tihanovski, Rimu Švedu, Znotiņu un spēļu zāles uzbrucējiem apšaude ilga ap septiņām sekundēm, šai laikā savstarpēji raidot vairākus šāvienus.

Iepazinies ar lietas materiāliem, Znotiņa pārinieks zināja citu izskaidrojumu ekspertīzē konstatētajām šaujampulvera pēdām uz Znotiņa ādas. Tās tur varēja nonākt tāpēc, ka Znotiņš pats bija izšāvis savas pistoles aptveri.

Cipruss neredzēja, ka kāds šautu uz Znotiņu no tuva attāluma.

Šodien tiesā liecināja arī Tihanovskis, kurš pastāstīja, ka viņu kaklā ievainoja aizturamās mašīnas šofera blakussēdētājs pa pavērtām pasažiera durvīm.

Patlaban ir izsludināts tiesas sēdes pārtraukums, pēcpusdienā sēde turpināsies.

Jau ziņots, ka Zemgales apgabaltiesa turpina iztiesāt krimināllietu, kurā par bruņotu laupīšanas uzbrukumu spēļu zālei “Fēnikss” Jēkabpilī 2011.gada janvārī apsūdzētas septiņas personas.

31.janvāra sēdē tiesa nopratināja cietušos spēļu zāles “Fēnikss” uzņēmuma SIA “Alfor” darbiniekus un vienu uzbrucēju aizturēšanas gaitā ievainoto policistu no Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa, aģentūra LETA uzzināja tiesas sēdē.

Jēkabpils spēļu zāles laupīšanā apsūdzētie – Arvo Žagars, brāļi Deniss un Pāvels Hristoforidi, Leonīds Koņuhovs un Staņislavs Babelis – tiesā pavēstīja, ka atzīst vainu spēļu zāles aplaupīšanā, bet neatzīst vainu apšaudēs un policista nonāvēšanā tādā veidā, kā apsūdz prokurore Vida Kravcova.

Savukārt vecākās inkriminētajās zādzību un laupīšanu epizodēs, kas veiktas no 2008.gada līdz 2010.gadam, brāļi Hristoforidi, Edgars Paruškins un Staņislavs Berkulis savu vainu neatzina.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+