Pasaulē
Citur

Nogalināts Ziemeļkorejas diktatora pusbrālis 0


KIms Čenuns.
KIms Čenuns.
Foto-LETA/AFP

Malaizijā nogalināts Ziemeļkorejas diktatora Kima Čenuna pusbrālis Kims Čennams, kurš kādu laiku pat tika uzskatīts par līdera amata potenciālo mantinieku, otrdien vēsta Dienvidkorejas ziņu aģentūra “Yonhap”.

Aģentūra citē avotu Seulas valdībā, kurš apgalvojis, ka Kims Čennams nogalināts pirmdien. Plašākas detaļas par notikušo avots nav sniedzis.

Seulas amatpersonas šo informāciju nav komentējušas.

Divas neidentificētas aģentes 45 gadus veco diktatora pusbrāli esot noindējušas Kualalumpuras lidostā, izmantojot saindētas adatas, vēsta Dienvidkorejas raidorganizācija “TV Chosun”.

Uzreiz pēc tam abas sievietes taksometrā notikuma vietu pametušas, telekanālam apliecinājuši vairāki avoti valdībā.

Kualalumpuras lidostā atrasts kāds 40-50 gadus vecs korejietis, kuram bijušas veselības problēmas, ziņu aģentūrai AFP apliecināja par lidostu atbildīgais policijas komisāra vietnieks Abdulazizs Ali. Ceļā uz slimnīcu viņš nomiris.

Kims Čennams kādu laiku tika uzskatīts par tēva Kima Čenira potenciālo amata mantinieku, tomēr pēc skandāla, kas izraisījās, Kimam Čennamam 2001.gadā mēģinot ar viltotiem dokumentiem ieceļot Japānā, lai tur apmeklētu Disnejlendu, viņš tēva labvēlību zaudēja.

Kopš tā laika viņš dzīvojis ārpus valsts, pamatā Ķīnai piederošajā Makao.

Pēc Kima Čenira nāves 2011.gada decembrī par Ziemeļkorejas diktatoru kļuva Kims Čenuns.

Saistītie raksti

Kims Čennams bija pazīstams kā reformu aizstāvis. Reiz kādam Japānas laikrakstam viņš sacīja, ka neatbalsta varas mantošanu pa dinastijas līniju.

Ja pēdējās ziņas apstiprināsies, Kima lieta būs pirmais tik prominenta ziemeļkorejieša nāves gadījums kopš 2013.gada decembra, kad Ziemeļkorejā ar nāvi tika sodīts diktatora tēvocis Čans Sonthēks.

LA.lv