Pasaulē
Citur

Nogāzusies lidmašīna ar Brazīlijas futbola komandu 16


“Chapecoense ” komanda pirms nedēļas pēc uzvaras Brazīlijas čempionāta spēlē. Foto – Reuters.
“Chapecoense ” komanda pirms nedēļas pēc uzvaras Brazīlijas čempionāta spēlē. Foto – Reuters.
“Chapecoense ” komanda pirms nedēļas pēc uzvaras Brazīlijas čempionāta spēlē. Foto – Reuters.

Papildināts viss teksts

Kolumbijā nogāzusies lidmašīna ar 81 cilvēku, no kuriem 76 gājuši bojā, apstiprinājusi policija.

Lidmašīnā atradās 72 pasažieri, tostarp Brazīlijas augstākās līgas futbola komandas “Chapecoense” locekļi, kas bija ceļā uz trešdienas maču Medeljinā, kā arī deviņi apkalpes locekļi.

Kā pavēstīja amatpersonas, katastrofas vietā atrasti pieci izdzīvojušie, ieskaitot “Chapecoense” aizsargu Alanu Rušelu, divus vārtsargus un stjuarti, kas nogādāti tuvējās pilsētas slimnīcā. Biezās miglas dēļ avārijas vietai nevar piekļūt ar lidaparātiem.

Medeljinas lidosta informējusi, ka lidmašīnas piloti pirms katastrofas ziņojuši par problēmām ar lidaparāta elektrosistēmu.

Radara kontakts ar čarterreisa lidmašīnu pazuda netālu no Elgordo kalna pie Launjonas pilsētas, paziņoja Antjokijas departamenta aviācijas dienesta amatpersona.

Aviokompānijas “Lamia” lidmašīna bija izlidojusi no Brazīlijas, veicot nosēšanos Bolīvijā un dodoties uz Medeljinu, kad tā nogāzās aptuveni 50 kilometru attālumā no pilsētas.

Tikmēr “Chapecoense” kluba viceprezidents Ivans Toco paziņoja, ka visa Šapeko pilsēta sēro par notikušo.

“Pilsētas iedzīvotāji raud, mēs nekad neko tādu nebijām iedomājušies. “Chapecoense” ir lielākais, kas pilsētai nes prieku,” teica Toco.

“Chapecoense” bija ceļā uz “Copa Sudamericana” jeb Dienvidamerikas otrā prestižākā klubu turnīra pirmo finālspēli, kurā tai bija jātiekas ar Medeljinas “Atletico Nacional” komandu. Šī bija pirmā reize, kad Šapeko pilsētas klubs sasniedza kādu no kontinenta turnīra fināliem.

“Chapecoense” lidmašīnas avārija kļuvusi par vienu no traģiskākajām aviokatastrofām futbola vēsturē. Pirms 29 gadiem aviokatastrofā Peru gāja bojā 23 Limas “Alianza” komandas pārstāvji, bet 1949.gadā, ietriecoties baznīcā, gāja bojā 23 personas no Itālijas komandas “Torino” personāla. Savukārt 1993.gadā aviokatastrofā gāja bojā 22 Zambijas futbola izlases pārstāvji.

Avarējušajā lidmašīnā atradās 23 “Chapecoense” spēlētāji, no kuriem izdzīvojuši trīs – aizsargs un divi vārtsargi, kuri saņem medicīnisko palīdzību slimnīcā.

Ar 52 punktiem 37 spēlēs “Chapecoense” ieņem devīto vietu Brazīlijas čempionāta kopvērtējuma tabulā.

Dienvidamerikas Futbola konfederācija (CONMEBOL) tikmēr oficiāli atcēlusi Dienvidamerikas kausa finālu, kurā “Chapecoense” bija jātiekas ar “Atletico Nacional”.

“Visas konfederācijas aktivitātes tiek apturētas līdz tālākam paziņojumam,” informēja CONMEBOL.

LA.lv