Pasaulē

Nogrimstot prāmim Bangladešā, bojā iet 16 cilvēki 0

Foto-LETA/AFP

Bangladešā svētdien nogrima upju prāmis, uz kura atradās 100 cilvēki, līdz šim ir atrastas 16 cilvēku mirstīgas atliekas, paziņoja valsts amatpersonas.

Ziņots, ka prāmis sadūrās ar kravas kuģi Padmas upē 40 kilometrus uz ziemeļrietumiem no galvaspilsētas Dhakas, sacīja valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis Šahzadi Begums.

Glābēji ir atraduši 16 cilvēku mirstīgās atliekas, aģentūrai AFP paziņoja vietējā administratore Rašida Ferdousa, piebilstot, ka ir aizturēts kravas kuģa kapteinis un divi apkalpes locekļi.

Vēl nav zināms, cik cilvēki ir izglābušies, vai arī pazuduši.

Glābšanas operāciju pārraugošais inspektors Zihads Mia pavēstīja aģentūrai AP, ka prāmis ir nogrimis sešu metru dziļumā.

Vietējais laikraksts “Prothom Alo” citēja vienu katastrofā izdzīvojušo pasažieri – Hafizuru Rahmanu, kurš sacīja, ka kravas kuģis uztriecās virsū prāmim 15 minūtes pēc atiešanas, kā rezultātā prāmis apgāzās un iesprostoja pasažierus.

“Es biju uz prāmja klāja un iekritu upē. Tie, kuri bija uz klāja, varēja izglābties, bet neviens no iekšā esošajiem pasažieriem nevarēja izglābties,” norādīja Rahmans.

Pie Bangladešā notiekošajām prāmju katastrofām bieži tiek vainota drošības standartu neievērošana un pārāk liels uz prāmjiem esošo cilvēku skaits.

Pērnā gada augustā Padmas upē nogrima prāmis ar 200 cilvēkiem uz tā, lai arī tas bija domāts tikai 85 cilvēku pārvadāšanai. Katastrofas rezultātā gāja bojā vai pazuda vairāk nekā 100 cilvēki.

LA.lv