×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
11. jūlijs, 2017
Drukāt

Jūrmalas ugunsgrēku varēja novērst, ja ne paviršība un, iespējams, blēdības (6)

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs
Uzziņa

SIA "Prima M" reģistrēta 2011. gadā Rīgā, Daugavgrīvas ielā. Kā uzņēmuma darbības nozare norādīta kafijas, tējas, kakao un garšvielu vairumtirdzniecība. Līdz šā gada maijam firmas vienīgā dalībniece bija 1974. gadā dzimusī Marija Sokolova, bet tagad uzņēmuma kapitāla daļas pieder SIA "SO Trust", kura savukārt pieder Sokolovas vīram – 1979. gadā dzimušajam Oļegam Sokolovam. 2016. gadā Rīgā, Stabu ielā, reģistrētā SIA "SO Trust" nodarbojas ar kravu iekraušanu un izkraušanu. "SO Trust" citstarp ir vienīgā dalībniece 2012. gadā Madonā reģistrētam uzņēmumam SIA "Zaļa dzimtene", kuram kā darbības nozare norādīta naftas pārstrādes produktu ražošana.

"Firmas.lv" dati

Paaugstinātas bīstamības ugunsnelaime atkritumu glabātavā Jūrmalā, ugunsnelaime Brocēnu novada atkritumu glabātavā, aptuveni 12 000 tonnu no Lielbritānijas ievesto un pārstrādei iestrēgušo atkritumu “Ventspils labiekārtošanas kombināta” teritorijā Vārves pagastā – tie ir redzamākie notikumi atkritumu saimniecības nozarē aizvadītajās trīs nedēļās, kas dabai radījuši neaprēķināmu kaitējumu, bet nodokļu maksātājiem, visticamāk, miljonos eiro mērāmus zaudējumus.

Situācijas izvērtējums Jūrmalā rāda – ugunsnelaimi varēja novērst. Pavirša attieksme pret darba pienākumiem (pavisam nevaram izslēgt arīdzan ļaunprātību) noteikti bija viens no iemesliem, kas ļāva sadegt aptuveni 9000 tonnu pagaidām nezināmas izcelsmes atkritumu un turēja stresā kūrortpilsētas iedzīvotājus. Jācer, ka ugunsnelaime neļaus noslēpt pēdas tās izraisītājiem, kas izmantoja valsts iestāžu mazspēju un vainīgo izdosies sodīt.

“Prima M” vietā pārbauda citu

Oficiālā versija – Valsts vides dienests (VVD) anonīmu zvanu par atkritumu glabāšanu Slokā saņēma jau pērn 29. jūlijā, kad šo vēsti pārsūtīja Jūrmalas domei. Pamatojums – par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu valstī ir atbildīgas pašvaldības, bet VVD uzrauga, kontrolē procesus vien valsts mērogā.

Jūrmalas pilsētas pašvaldības policija 2016. gada 11. augustā sastādīja administratīvā pārkāpuma protokolu SIA “PRIMA M” par Jūrmalas pilsētas domes 2007. gada 12. jūlija saistošo noteikumu Nr. 20 “Jūrmalas teritorijas namīpašumu uzturēšanas, saglabāšanas un sabiedriskās kārtības saistošie noteikumi” prasību pārkāpšanu – atkritumu uzglabāšanu vietās, kuras nav paredzētas atkritumu glabāšanai.

Jūrmalas izpilddirektora p. i. Edgars Stobovs piektdien informēja “LA” redakciju, ka šā gada 5. jūlijā ir saņemta kādas jūrmalnieces VVD adresētas vēstules kopija. Šī jūrmalniece apgalvo, ka zvanījusi VVD 2016. gada vasarā ar lūgumu pārbaudīt atkritumu glabāšanas vietu Ventspils šosejā. “Tātad signāli pašam VVD bija jau pērn vasarā gan Vides SOS sistēmā, gan telefoniski. Acīmredzot VVD uz tiem nav reaģējis. Jūrmalas pašvaldība savas kompetences ietvaros veica darbības, paļaujoties, ka arī dienests, kas ir galvenā institūcija valstī, kam jārūpējas par vides aizsardzību, reaģēs uz iedzīvotāju sūdzībām, ko pats dienests ir saņēmis, un veiks darbības savas kompetences ietvaros,” secina izpilddirektors.

Mājas vietnē www.videssos.lv redzams, ka šī sistēma ir izveidota, lai ikviens varētu ātri paziņot VVD par pārkāpumiem pret vidi. Tur norādīts, ka visi Vides SOS ziņojumi vispirms nonāk pie VVD diennakts dežuranta, kas izvērtē saņemtos ziņojumus un nosūta Reģionālās vides pārvaldes inspektoriem, kuru pārraudzītajā teritorijā pārkāpums novērots.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Valsts vides dienests ir sēdētāju un birokrātu kantoris, kur nevienam nav nekāda motivācija strādāt.

  Tur darbinieki domā tikai par algas dienu, ne par vides aizsardzību.

 2. Ne velti koļegovu mēģināja iebīdīt par VID vadītāju, tad tik būtu varējuši grozīt rebes. Ne velti aizdomīga ieņēmumu deklarācija. Šādām fūrijām nevajadzētu būt valsts pārvaldē!

 3. lai GERXARDS UN KOLEGOVA ATMAKSA MESLU SAVAKSANU NO SAVAS KABATAS KO SANEMUSI PAR NEREDZESANU

 4. Vides dienesti nestrādā, bet tikai piesedz visādu “uzņēmēju” blēdības, Latvijas daba tiek postīta bez sirdsapziņas pārmetumiem, apkārtnes iedzīvotāju veselība tiek apdraudēta, un tas viss kārtējo reizi izies cauri. Toties jāmaksā nez kāpēc būs visiem nodokļu maksātājiem! Vai vienreiz nevarētu būt mantas konfiskācijas un atbildība līdz mūža galam?

 5. Ja Vides ministrs, kuram būtu jāsargā Latvijas vide nebūtu Nezinītis , bet Zinītis, tad tādu problēmu nebūtu. Tikai laikam tie US zaļie papīrīši ar tiem cipariņiem un zīmēm $ aizmiglojošas acis…
  Kurš šodien Latvijā ir vides ministrs –
  Kaspars Gerhards No 2014. gada 5. novembra – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs un cik noprotu pārstāv NA politiku šajā nozarē.
  Ar to arī apsveicu Latvijas pārvēršanu par ES miskasti! Bravo NA politikai šajā jomā! Vai varbūt kaut ko NA mainīs – kā ministru, tā atteiksies pārvērst Latviju par ES miskasti?

Draugiem Facebook Twitter Google+