Dabā
Zaļā dzīvošana

Noiets pusceļš – “Mammadaba spiningošanas čempionāta 2018” 3. posms1

Mammadaba spiningošanas čempionāta 2018 3. posma – LVM Gulbju ezera posma 1. vietas ieguvēji Uldis un Artūrs Veidemaņi. Foto – mammadaba.lv

Jā, tā nu tas ir, kad pirms mēneša Mammadaba spiningošanas sacensību dalībnieki stājās atklāšanas parādē Kaņiera ezera krastā, daudziem šķita, ka tas ir daudz un traki – seši posmi kopvērtējumā, visas vasaras garumā, vēsta vietne “mammadaba.lv”. Bet laiks lido vēja spārniem, un tagad dalībniekiem pašiem teju vai tā īsti negribas ticēt, ka puse no sacensībām jau aizvadīta. Kas tad ir mainījies? Tā godīgi sakot, īpaši jau nekas, tikai turnīra tabulas. Laika apstākļi, kādi tie bija pirms mēneša, tādi tie bija arī trešajā sacensību posmā Gulbju ezerā – balta saule un neliels visu dienu mainīgs vējiņš.

Nu, kā, lai tādā laikā kaut ko noķer? Te uzreiz jāteic, ka noķert griba vīriem bija liela, jau dienu iepriekš ezerā bija ieradusies gandrīz puse no sacensību dalībniekiem, lai patrenētos un atrastu zivīgās vietas. Gulbīts jau maziņš, nieka 115 hektāri, bet, kā izrādījās, arī tādā ezeriņā īstās vietas atrast nav nemaz tik viegli, un, protams, jāņem vērā, ka zivju apetīte ir galīgi niecīga. Patiesu prieku un gandarījumu sagādāja fakts, ka makšķerēšana nav vienaldzīga arī jaunajai paaudzei, uz treniņiem kopā ar tēvu bija ieradies arī jaunākais šo sacensību dalībnieks deviņgadīgais Cedriks Andris Griķis, kuru nenobaidīja ne tālais ceļš, ne agrā celšanās no miega.

Nākamajā, nu jau sacensību dienā, izrādījās, ka zivju ēstgriba kļuvusi vēl sliktāka. Te gan uzreiz nāk prātā ilgu laiku Kaņiera ezera laivu bāzē nostrādājušā Jāņa Ezerlīcīša , nu jau par klasiku kļuvušais teiciens – „Kas māk, tas jau noķer”. Tā nu tas sanāca arī šoreiz, izšāva seklo ezeru speciālisti Artūrs un Uldis Veidemaņi (Pils-2), kuri prata tikt pie piecām mēra līdakām un diviem asariem un godam nopelnīja pirmo vietu. Viņu tuvākie sekotāji Aleksandrs un Fēliks Vasiļjevi (Frišs Fišs) izmānīja divas līdakas un asari, bet ar to pietika, lai ierindotos otrajā vietā. Fēliksa pieveiktā sešdesmit deviņus centimetrus garā līdaka izrādījās lielākā un tās pieveicējam kopā ar dāvanu karti no LVM atnesa arī veicināšanas balvu no „Eholotes.lv” „Novatex” vesti.

Ivars Lasmanis un Rinalds Hūns (Resnie LV) šajā reizē spieda uz asariem. Taktika attaisnojās – desmit asariem pievienojās arī viena līdaka un trešā vieta rokā. Rinalds tika arī pie veicināšanas balvas no „Salmo” par lielāko, divdesmit deviņus centimetrus garo asari. Bet šo sacensību līderi Aigars Līdumnieks un Kaspars Grablovskis (Komanda) mērsilē pamanījās iemānīt divpadsmit strīpainus, noslēdz olimpisko sešnieku un saglabāja vietu turnīra augšgalā, to gan tagad nākas dalīt ar vīriem no „Pils-2”. Kopvērtējuma tabulas trešajā vietā nostiprinājušies Jānis Gaborecs un Māris Efners (H–FISHER), viņiem šoreiz Gulbju ezerā nejaukā ceturtā vieta.

Vairāk par rezultātiem lasiet šeit.

LA.lv