Īpašums
Rīga

Nojauks graustu Rīgā, Jaunciema gatvē 1


Uzraksts “Domes īpašums” pie ēku kompleksa Maskavas ielā 9, kur sākti nojaukšanas darbi.
Uzraksts “Domes īpašums” pie ēku kompleksa Maskavas ielā 9, kur sākti nojaukšanas darbi.
Foto – LETA

Avārijas stāvoklī esoša ēkas Jaunciema gatvē 150 tiks nojaukta – šādu Rīgas domes lēmuma projektu šodien akceptēja Pilsētas īpašuma komiteja, portālu “LA.lv” informēja Rīgas domē.

Koka ēkas konstrukcijas ir zaudējušas telpisko noturību, ugunsgrēka rezultātā tai ir iebrucis jumts. Ēka kvalificējama kā “A” kategorijas grausts, tā apdraud apkārtējos un degradē pilsētas ainavu, bet tās atjaunošana nav iespējama. Īpašuma departamentam četru mēnešu laikā jāizstrādā demontāžai nepieciešamā dokumentācija un jāuzsāk nojaukšanas darbi, kas jāpabeidz divu mēnešu laikā. Tā kā ēka pieder pašvaldībai un vairākām privātpersonām, izdevumi būs jāsedz atbilstoši attiecīgajām domājamajām daļām.

Jau ziņots, ka saskaņā ar Rīgas pilsētas pašvaldības īpašumu pārvaldības stratēģiju 2013.– 2017. gadam, janvāra sākumā Īpašuma departamentā izveidota Būvju sakārtošanas pārvalde, kuras darbs ir saistīts ar graustu uzskaiti un klasifikāciju, piespiedu sakārtošanas pasākumiem, paaugstinātas nekustamā īpašuma nodokļa likmes noteikšanu graustiem un iztērēto līdzekļu piedziņu.

Ar graustu sarakstu var iepazīties Īpašuma departamenta mājas lapā http://ipasumi.riga.lv sadaļā “Vidi degradējošo, sagruvušo vai cilvēku drošību apdraudošo būvju (graustu) saraksts”.

Saistītie raksti
LA.lv