×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
17. februāris, 2014
Drukāt

Nojauks graustu Rīgā, Jaunciema gatvē (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Uzraksts "Domes īpašums" pie ēku kompleksa Maskavas ielā 9, kur sākti nojaukšanas darbi.

Avārijas stāvoklī esoša ēkas Jaunciema gatvē 150 tiks nojaukta – šādu Rīgas domes lēmuma projektu šodien akceptēja Pilsētas īpašuma komiteja, portālu “LA.lv” informēja Rīgas domē.

Koka ēkas konstrukcijas ir zaudējušas telpisko noturību, ugunsgrēka rezultātā tai ir iebrucis jumts. Ēka kvalificējama kā “A” kategorijas grausts, tā apdraud apkārtējos un degradē pilsētas ainavu, bet tās atjaunošana nav iespējama. Īpašuma departamentam četru mēnešu laikā jāizstrādā demontāžai nepieciešamā dokumentācija un jāuzsāk nojaukšanas darbi, kas jāpabeidz divu mēnešu laikā. Tā kā ēka pieder pašvaldībai un vairākām privātpersonām, izdevumi būs jāsedz atbilstoši attiecīgajām domājamajām daļām.

Jau ziņots, ka saskaņā ar Rīgas pilsētas pašvaldības īpašumu pārvaldības stratēģiju 2013.– 2017. gadam, janvāra sākumā Īpašuma departamentā izveidota Būvju sakārtošanas pārvalde, kuras darbs ir saistīts ar graustu uzskaiti un klasifikāciju, piespiedu sakārtošanas pasākumiem, paaugstinātas nekustamā īpašuma nodokļa likmes noteikšanu graustiem un iztērēto līdzekļu piedziņu.

Ar graustu sarakstu var iepazīties Īpašuma departamenta mājas lapā http://ipasumi.riga.lv sadaļā “Vidi degradējošo, sagruvušo vai cilvēku drošību apdraudošo būvju (graustu) saraksts”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad nojauks graustu Rīgā, Marijas ielas sākumā? Ko darīs ar graustiem Čaka un Tallinas ielas stūrī?

Draugiem Facebook Twitter Google+