×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. marts, 2017
Drukāt

Nojaukt nevar atjaunot. Maskavā nojauc “hruščovkas”, kā rīkosies Latvijā? (73)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Krievijas galvaspilsētā Maskavā uzsākta vērienīga padomju laika daudzdzīvokļu māju nojaukšanas programma, lai atbrīvotu vietu modernākiem mājokļiem. Novecojušās mājas ir problēma arī Latvijā, taču pie mums tik radikāli risinājumi vēl nav iecerēti. Būvinženieri gan mierina, ka vairums padomju  laika māju var kalpot vēl vairākas desmitgades.

Maskavas pašvaldības vadītājs Sergejs Sobjaņins nesen paziņoja, ka tuvāko gadu laikā plānots nojaukt ap 8000 padomju laikā būvēto māju, tā saukto ”hruščovku”, lai nodrošinātu modernākus dzīves apstākļus 1,6 miljoniem cilvēku. Krievijas galvaspilsētā jau nojaukti ap 1700 veco ēku, bet tagad mājokļu modernizācijas programma sākusi uzņemt apgriezienus.

Sobjaņins atzina, ka vairums ”hruščovku” ir bēdīgā tehniskā stāvoklī, jo nebija paredzētas tik ilgai lietošanai. ”Šīs piecstāvu mājas bija domāts izmantot līdz laikam, kad tiks ”uzcelts komunisms”. Hruščovs paredzēja, ka komunisms iestāsies pēc 25, katrā ziņā ne vairāk kā pēc 50 gadiem,” teica Maskavas mērs.

Dzīvos, kamēr nesabruks

Maskavas mājokļu atjaunošanas programma tiek īstenota galvenokārt par pašvaldības līdzekļiem. Veco māju nojaukšana nav vienkāršs process; pirmkārt, rodas jautājums: kur likt iedzīvotājus, kamēr māja tiek nojaukta un tās vietā uzbūvēta jauna? Pārcelšanās programmu Maskavas pašvaldība sola finansēt no saviem līdzekļiem. Pašvaldības dāsnumu daudzi skaidro ar priekšvēlēšanu populismu (2018. gadā gaidāmas gan Krievijas prezidenta, gan Maskavas mēra vēlēšanas). Turklāt jauno māju būvēšana būs vairākus triljonus rubļu (desmitiem miljardu eiro) vērts projekts, kurā daudzi varēs labi nopelnīt uz korupcijas rēķina.

Novecojušo māju likvidēšanas programmas tiek īstenotas arī citās valstīs, piemēram, Vācijas austrumu daļā, kur pašvaldības cenšas atbrīvoties no vienveidīgās padomju arhitektūras mantojuma. Latvijā par šo jautājumu līdz šim vairāk runāts nākotnes izteiksmē: visi apzinās, ka to kādreiz nāksies risināt, bet pagaidām, kamēr padomju laikā būvētās mājas ir puslīdz pieņemamā tehniskā stāvoklī un neviena vēl nav sabrukusi, to nojaukšana nešķiet aktuāla. Tikmēr laiks rit, un pirmās Rīgas ”hruščovkas” ir nokalpojušas jau teju 60 gadu jeb divreiz ilgāk par sākotnēji iecerēto termiņu.

Rīgā pēc Otrā pasaules kara pirmo daudzdzīvokļu māju rajonu sāka būvēt 50. gadu nogalē Āgenskalna priedēs. Kristapa ielas iedzīvotāja, pensionāre Jekaterina stāsta, ka viņas māja uzbūvēta 1958. gadā un bijusi viena no pirmajām šajā rajonā. Viņa pati tur dzīvo kopš 1970. gada. Pensionāre uzskata, ka Rīgas pašvaldība diez vai sekos Maskavas piemēram. ”Es neticu, ka mūsu mājas kāds varētu nojaukt un vietā uzcelt jaunas. Gan jau šīs ēkas stāvēs tik ilgi, kamēr nesabruks,” spriež 79 gadus vecā Jekaterina, kas kopā ar dēlu mitinās divistabu dzīvoklī. Viņa ir apmierināta ar mājas tehnisko stāvokli: ”Par naudu jau visu var sataisīt; tikai jāmaksā!”

Pievienot komentāru

Komentāri (73)

 1. Jau vizuāli vien tās padomju laika kastes ir briesmīgas.

 2. Tā rīkojas Eiropa Atbildēt

  Runājot par administratīvām būvēm – nojauc vecās un būvē jaunas. Nojaukt nav nekādu problēmu. Lietā liek milzīgi lielu graušanas tehniku un gružu izvešanu. Iet kā pa konveijeru.

  Kur likt iedzīvotājus? Latvijā vairāk kā problēma.Dzīvos, kamēr sabruks un kamēr daļu iedzīvotāju apraks zem graustiem.

 3. Maskava gan laikam ir īres dzīvokli, bet Latvijā viltīgi graustus ar sapuvušām siltumapgādes un ūdens apgādes sistēmām atdeva īpašumā. Īpašums ir “svēts” un tev neviens nebūvēs jaunu īpašuma dzīvokļi. Tiec galā ar graustiem pats, kur tevi iegrūda valsts vara, okupācijas laika nomenklatūra, rakstot privatizācijas likumus.
  Nolādētā privatizācija! Pie tam tev atņēma zemi zem dzīvokļa. Tu vergs un kalps mūžu mūžos.

 4. Latvijā tā kā padomju laiku mājām ekspluatācijas mūžs bija 75 gadi, tad Latvijas valdība pieņēma likumu ar kuru ekspluatācijas mūžs ir palielināts vēl uz 100 gadiem !!!
  Tā kā darīt neko nevajag.
  NĪN bija jāsamazinās šīm ēkām, jo vecāka ēka jo mazāks nodoklis bija jābūt. Tad tagad NĪN augšā un viss !

 5. Latvijā Latvijas valdība pieņēma likumu ar kuru ekspluatācijas mūžs ir palielināts vēl uz 100 gadiem !!!

 6. Latvija nerīkosies nekā mums nav naudas pat nojaušanai kur tad jaunu celšanai pie mums arī ceļ bet tikai cenas veikalos kā gads tā viss dārgāk jau šodien pie mums ir liels preču klāsts kur cenas jau augstākas kā rietumvalstīs tikai algas krasi atšķiras

 7. Jājauc nost vecās mājas, kamēr nav sabrukušas veseliem kvartāliem, nevis tā kā tagad, ceļot pa vienai mājai blakus citām mājām un ar vibrācijām (piemēram, pamatu blietēšana ar vibroveltni), attiecīgi, bojā blakus esošās ēkas. Kad lēja pamatus blakus jaunceļamajai 5 stāvu mājai, uz mūsu mājas piebraucamā ceļa un pa perimetru no agra rīta līdz vēlam vakaram stāvēja cementa vedēji, protams darba režīmā, mājās bija sajūta, ka dienas garumā ir zemestrīce. Iedzīvotāji pēc iespējas ar dokumentiem kabatā devās ārā.

 8. Viņš no Maskavas vēl nav saņēmis rīkojumu.

 9. Ceļi mums jau sabrukuši un tāpat neko lielu netaisās darīt, ar ēkām būs tas pats- uzliks nodokli ēku atjaunošanai, bet atdos to bankām vai cietumiem, bet ēkām neko!

 10. Lobēs bankas,spiedīs siltināt!

 11. Pie mums pacels nodokli nu teiksim par250% , jo valdībai arī ,,jādzīvo,, .

 12. Elementaari, kasparaan Atbildēt

  maskaavija apzog visu paareejo krieviju, nu tad shie arii var uz taa reekjina shikot.

  lai nu tas skribents kasparaans paintereseejas kaa ar taam hruschoveneem notiekaas videejaas krievijas pilseetinjaas, nevis tikai shamo uudensgalvaa.

 13. Pie mums , naudu izgāž – ,,siltināšanai,, , domādami ka iesiltināta māja nesabruks .

 14. Kā pavecs krievu pāris tālākos laukos komentē hruščovku nojaukšanu Maskavā:
  Телевизoр, избенка , дед с бабкой, печка топится:
  – Глянь дед, дык это чо деется, домА каки хороши ломают, в каком ето государсви? зачем это? дак скока этажов-то, а чо с людями-то будет? нам хоть таку бы ,чтоб вода и дрова не надыть.
  – Дак это, в нашим- в Маскве, дома-то стары, как мы с тобой, видать падають, тесно тама им, людишков-то полно а новые построют да и дальше жить.
  -Нам бы так-то, нашу-то сломать , да нову поставить.
  -Сдурела старая, ето скока ескаватору суды ехать, помрем вовси, не дождемси, да ничо у нас крыша, тока в одном месте протекат -залатаю, а тама у людей видать с крышам-то завсем плохо, здря ломать не будут, чо думаш мало деньгов стоить? (no anektot.ru. Ja kāds nesaprot, viņi runā slengā, neliterārā valodā).

 15. labo cementu nozaga

 16. ne jau tikai maskavā

 17. Latvija nebuveja no buvgruziem, bija labs cements, kartigi stradaja. Majas var vel 50 gadus kalpot.

 18. Muļķīgs jautājums; Atbildēt

  ko lielvalsts var, nevalsts nekad nespēs.

  • Maskavā hruščovkas nolemts nojaukt, jo aizņem dārgos zemes gabalus, kur plānota ienesīgāka apbūve.
   Pašiem dzīvokļu īpašniekiem nav iespējas piedāvāt līdzvērtīgus dzīvokļus (nepietiek zemes – novietojums).
   Līdz ar to dzīvokļu īpašnieki nelaimīgi. Praktiski konfiscē dzīvokli un pārceļ uz nomalēm vai ierāda neadekvātu citu.
   Protams, visiem saprotams, ka jaunus, tur neviens nedod!
   Tāda doma tikai naivajiem SC apmuļķotjiem!

 19. Maskavā viņiem iedod dzīvokļus vietā jaunuzceltās mājās,Latvijā tikai atņems i gailis pakaļ nedziedās.

  • jā,jā tur jau netikai dzīvokļus dod,ieslēdz rtr un gan jau tev ķīselisī tev uz maizītes arī sviestu uzsmērēs

 20. maskava nojauks,ko darīs nevis Latvija,bet rīga.urlakovam jau nevajadzētu atpalikt no sponsoriem un deklarēt to pašu.Pašvaldību vēlēšanas tuvojas strauji,a ko darīt ar hruščovkām?Vienotā krievija palīdzēs mazajam brālim?

 21. No būvniecības viedokļa visbezjēdzīgākais pasākums ir siltināšana. Mainiet cauruļvadus – siltums, ūdens, kanalizācija, gāze, ventilācija – inženierkomunikācijas sāks brukt ātrāk kā jūs paspēsiet samaksāt kredītus.

 22. Hruscovkas dzivoklisi veiksmigi tiek pirkti un pardoti.Bankas izsniedz hipotekaros kreditus uz 30 gadiem. jocigi!

 23. meļi nolādētie: Atbildēt

  ” …Pašvaldība nevar uzspiest, kā īpašniekam rīkoties ar savu privātīpašumu… ”
  ———-
  Bet pašvaldība vairāk vai mazāk atklāti SPIEDA KĻŪT par ĪPAŠNIEKU,
  vai brauc prom uz Rietumiem !

  • Interesanti gan, kas ta melim nolaadeetajam spieda kljuut par iipashnieku? Shis pilniibaa driiksteeja sertifikaatus nodzert un turpinaat kasiit nabu pashvaldiibas dziivokliitii. Plus njemot veeraa suunu ciema likumdeveeju bezgaliigo aukleeshanos ar bomzhu tiesiibaam – shis buutu veel vinneetaajs no taada gaajiena.

 24. “Hruščovkas” ir labas kvalitātes ēkas, jo tās būvēja vācu karagūstekņi . ..

  • izdzīvojušie vācu zēni ap to laiku jau bija palaisti mājās. Bet zaldātu “strojbati” un zeki gan māju celtniecībā tika nodarbināti.

 25. Latvijā nosauks par vēstures pieminekļiem un viss kārtībā

 26. Es mīlu padomismu, jo man ir bail no krievnacistiem.

 27. Vai nav ta ,ka Rigas gubernatoram ir aizliegts siltinat majas par EU naudu . Kas tad maksas par krievu gazi ?

 28. Latvijā ir pieņemts likums, ka mājas, kam ekspluatācijas laiks ir 70 gadi, tagad ir paaugstināts vēl
  uz 100 gadiem.
  Likuma autors V.Dombrovskis( vienotība) !!!

 29. Nojaukt, nevar atjaunot!

  Nojaukt nevar, atjaunot!

 30. Pievienotajā attēlā redzamās ēkas NAV hruščovkas!!!

 31. Ielieciet kādu pieturzīmi virsraksta 1. teikumā!

 32. Dzelzsbetona kalpošanas ilgums 125 gadi. ķieģeļiem nedaudz mazāk. Tērauds, ja nav pakļauts korozijai – tas pats.
  Bez tā ka mājas morāli novecojušas, ar sliktu skaņas un siltumizolāciju un novecojušiem inženiertīkliem pats karkass spējīgs vismaz vēl tik pat ilgi!! Tāpēc arī daudzi sekmīgi izmanto siltināšanas programmas (piemērs no bijušās VDR, tagad Austrumvācija, kur ļoti lielos apjomos veikta renovācija)!!
  Tā kā katrs būvapjoms, ja kaut cik apsaimniekots vēl ir ar potenciālu.
  šī brīža pašvaldība nav spējīga šo jautājumu atrisināt, tāpēc pilsētvide neuzlabojās!!
  Tieši tik vienkārši!
  Tāpēc cilvēki naudu tērē NĪN un augstiem komunālajiem maksājumiem! Praktiski visi tiek apzagti!!!
  Lai veicas!

 33. Vai tad zolitudes traģedija nav spilgts piemers ka valsts rikojas tados gadijumos! sabruks izsludinas seru dienu Latvija izmaksas kompensacijas grasus kadam iedos kukuli un viss i kartiba! letak kompensacijas izmaksat neka jaunu maju uzcelt!

  • Tavs īpašums ir tava problēma. Es, piemēram, dzīvoju savā privātmājā un nav ne mazākās vēlmes, lai mani nodokļi tiktu novirzīti dzīvokļu būvniecībai priekš lumpeņiem.

 34. tās mājas, ka bildē nav “hruščovkas”, tās cēla no silikāta ķieģeļiem un no stiprības viedokļa tām nav ne vainas, runa iet par plānojumu gan, proti, lai uzviktu mēteli bija iziet kāpņu telpā un divmetrīgs tēvainis no dzīvokļa iznāca ar lampas abažūru galvā. Bīstamas no konstruktivā viedokļa ir tieši panelenes-“brežņovkas”. Bet viskapitālākās mājas cēla Staļina laikā.

 35. Ja jājauc mājas kas būvētas 60 gadus atpakaļ. Tad jau ir. Jāsāk ar mājām kas ir simtu gadu un vairāk vecās. Lai saved kārtībā slepeno graustu. Marijas un Elizabetes ielas stūrī. Tad varam domāt par moderno arhetūru

 36. Nu gan trakumi,viss notiek sinhroni kā Maskavā un kremlī.Tur tagad arī aktivizēts jautājums par hrusčovkām.Tās “bagātā” Maskava jauc nost tos reliktus,būvē potjomkina sādžas,kuras esot reti sliktā kvalitātē.Vai nu Nils arī sekos Sobjaņinam?Dzīvojam ar Raseju kā dvīņu brāļi.Sponsori tikai dažādi.

 37. Latvijā neko nenojauks – skrūvēs uz augšu nodokļus, iedzīvotāji būs spiesti dzīvokļus atstāt un kad atslēgs apkuri, tās pašas sabruks.

 38. Pēdējās muļķības, ka šīs mājas cēla, lai risinātu dzīvokļu problēmas. Bija plāns pārkrievošanai, ceļot Latvijā rūpnīcas un ievedot darbaspēku no varen plašās. Tiem tad arī gatavoja siltu uzņemšanu. Berklavs ar to pašu tika nomests no amata un izsūtīts – gribēja pierādīt, ka plāns celt rūpnīcas ārpus izejvielu avotiem un raut tur dzīvojošos uz Latviju ir ekonomiski galīgi ačgārns. Bet tur jau nebija ekonomika, tikai pārkrievošana.

 39. Ne tik vien! Pat attīstītu sociālismu uzcēla un Arāla jūru nosusināja!-

 40. Normālās Rietumeiropas un Centrāleiropas pilsētās dzīvokļos ir normāli individuālie siltuma skaitītāji,jo nav Rīgas siltuma!

 41. Fakts,ka PSRS laikā sacēla LV mājas ir taisnība.Piešķīra dzīvokļus jaunajām ģimenēm.Tagad šajā valstī tā ir liela problēma.Un,nav ko strīdēties-ne viss padomju laikos bija tik slikti.Daudzi jaunie spriež tikai pēc nostāstiem,jo paši vēl nebija dzimuši.

  • Aizej klusā vietā pakaries! Neko nedeva jaunajiem,bet gan iebraucējiem un varbūt nedaudz tiem kuri tiešām dzīvoja necilvēcīgos apstākļos.Es personīgi nopirku jau lietotu dzīvokli tikai 60 gados,jo ātrāk bija jāaudzina bērni un nauda bija tik cik bija.Atcerējās nabadzīte padomju laikus!Pabraukā pa mikrorajoniem,tad redzēsi kam deva dzīvokļus.Kur tādi auguši,mucā vai?

   • vecā atkal melo ka ausis kust Atbildēt

    krievu laikā mēs bijām ģimenē 3 bērni un sociālismam sabrīkot katram bija 3 istabu dzivoklis+ vecākiem savs. un nebijām činavnieku, bet vienkāršu strādnieku ģimene. jā ne jau uzreiz otrā dienā, bija brīdis kad pat 9 cilvēki vecāku trīsistabu dzivoklī mitām, bet līdz ar apprecešanos un bērnu dzimšanu ari dzīvokļus dabujām. tā ka nevajag tikai stāstit šausmu stāstus

    • PSRS laikā bija dzīvokļu problēmas (un noteikti Rīgā), ne velti bezsakarīgi daudz komunālo dzīvokļu iemītnieku. Pirmiem deva militāristiem un čekistiem, pēc tam iebraucējiem, nopirkt vai dabūt nevarēja!!!
     Tavs stāsts par trim 3 istabu dzīvokļiem izklausās pēcrožainas pasakas vai drīzākais kāds no radiem bija ļoti pietuvināts.
     Pārējiem bezgalīgas nereālas rindas un pasakas par saulaino komunismu (bezdeficīta)!!!
     Rūpnīcas darbinieks!!!

     • re cik primitiva domāšana

      nebija neviens ne pietuvināts ne kā, vienkārši tēvs strādāja celtniecibā, vecākais brālitis celtniecibā un tur rindas veikli kustejās, pārejie gaidijām standarta rindā.
      dzivokļu problēma mums jau ir vel joprojām, tā nebija un nav tikai soliālisma laiku problēma. un tas situācijā kad ceturto daļu iedzivotāju valdošā kliķe no valsts padzinuši.
      un tā ar nebija ka nevareja nopirkt, pastaveja gan tirznieciba gan maiņa. bija ar tā sauktie kooperatīvie dzīvokļi kad tu maksāji un tev uzcēla. jus tā aizrāvušies ar krievu laiku noriešanu ka liekas ka citā valstī esat dzīvojuši tikai ne te.

     • tas sociaalisma muldeklis tak pats nesajeedz cik pamatiigi sairsies un pats sevi atmaskojis.

      Ja straadaaja celtnieciibaa, tad dabiski ka dabuuja dziivokliishus pa blatu aarpus rindas. zociaalismam ar to buuvnieciibu gaaja shvaki un lai notureetu tos celtniekus, shamiem pieshkjiira visaadas privileegjijas, tai skaitaa dziivokliishu veidaa.

 42. Piešpaktelēs par pensionāru ņemtajiem kredītiem un būs labi.

 43. Latvijā siltinās bankas

 44. Latvānijas Namu Pārvaldnieks Atbildēt

  Latvijā rīkosies gudrāk – nojaukšanai naudu netērēs; ļaus sabrukt pašām. Jo ir cerība, ka hruščoveņu iedzīvotāji, aplikti ar apsaimniekošanas;)) maksu, NĪN, PIESPIEDU zemes nomu un tagad arī ar uzkrāšanas pienākumu, galu galā neizturēs un pārvāksies uz dzīvi zem Zelta tilta, pametot tās likteņa varā …

 45. ko sitie nacionalisti var dirst zalu krievs visu latviju uzcela ko izpostija sito zaglu banda latvietis par sitiem gadiem nav stabu ieracis ko jus te mudzi dirs

 46. Kasparān, tu esi okupācijas noliedzējs? Jā – Maskavā bija padomju laiki, bet ne Rīgā. Rīga bija okupēta un tāpēc Rīgā bija krievu veiktās okupācijas laiki. Ir sāpīgi dzirdēt, ka kāds okupācijas gadus sauc maigi un mīļi par nekaitīgajiem padomju laikiem.

  • Arī es ne par kādu okupāciju neko nezinu, jo esmu dzimis, audzis un uzaudzis Padomju Savienībā, un manas dzīves laikā Padomju Savienība nav bijusi okupēta nevienu minūti.

 47. kas Maskavā citādi? Atbildēt

  Kas Maskavā ir savādāk nekā pie mums? Vai tur nenotika dzīvokļu privatizācija? Maskavas televīzija ļoti bieži stāsta par vecu un vientuļu pensionāru slepkavībām, injicējot indi, lai piesavinātos viņu dzīvokļus. Ja šie cilvēki būtu īrnieku, nevis īpašnieku statusā, tad šādām ciniskām pensionāru slepkavībām nebūtu iemesla.

 48. pie mums tas nesanāks, jo tam vajag gribu, tas ir sarežģutu(dzivokļu iemitnieki citur jāizmitina) un galu galā mājokļa biznes ir privāts bizness, tur valsts var tikai stimulet, bet ne darit visu iedzivotāju vietā. tātad gaidīs kamer mājas sabruks, vai ari investes daudz naudas graustu “uzlabošanā”, kas principā ir naudas šķiešana

 49. bīstamāk par sabrukšanu Atbildēt

  Bijušajā Austrumvācijā galvenais iemesls, kāpēc masveidīgi nojauca komunistu laikā būvētos namus, bija cilvēku veselībai un dzīvībai bīstamā azbesta klātbūtne šajos betona monstros. Neticu, ka pie mums tika lietoti citādi būvmateriāli, kuros nebūtu šī nāvējošā azbesta. Ja cilvēks ilgstoši dzīvo šādā mājā, viņam nav lielas cerības nenomirt lielās sāpēs no onkoloģiskām slimībām jeb vēža. Bet neviens par to nerunā.

  • Liela daļa Latvijas namu jumtu ir klāti ar šīferi, kam sastāvā asbests. Nu un? Stāstu par šaušalīgo asbesta kaitīgumu, visticamāk, ir izdomājuši komersanti, nevis mediķi …

   • jĀ gan – šīfera jumti. Un visi mani lauku radi, kas dzīvoja šādās mājās ar šīfera jumti, nomira pirmspensijas vecumā no vēža. Lai gan viņu senči ar vēzi neslimoja. Tātad nevar runāt par ģenētisku iedzimtību. Arī pārtika nevar būt pie vainas, jo laukos cilvēki ēd pašu audzēto, nevis kaitīgo veikalos pirkto pārtiku. Azbests ir bīstamāks nekā politilēns. Un ar biznesu tur nav nekāda sakara, jo kristīgi sociāldemokrātiskajā Angelas Merkeles Vācijā nojaucamo māju iedzīvotājiem jaunus un modernus dzīvokļus piešķīra par velti! Vai korumpētajā “mežonīgā kaitālisma” Putina Krievijā arī tā būs? Ļoti šaubos, jo tur cilvēks nav vērtība. Tāpat kā pie mums.

  • o jā lielais mīts par azbestu Atbildēt

   nu protams ka nekaitifs viš nav, bet viņa kaitiguma pakāpe ir veikls mārketinga triks jai vecos jumtus un ciitus elementus kas to satur nojauktu un būtu noieta tirgus jauniem materiāliem. ja azbests tiešām butu tik kaitigs un vēzi izraisoš, tad brocenu cementa fabrikas apkārtnē kur viņu ražoja mirstibai no vēž butu jābut kosmiskai, bet tā nepārsniedz videjo valstī. un krievu laikā ne tur kāda aizsardziba no putekļiem bija, ne tur kāds maskas valkāja

 50. atšifrēt teikuma saturu Atbildēt

  Atšifrē teikuma saturu un vinnē cepumu – Nojaukt nevar atjaunot.
  Atbilžu varianti:
  a) Nojaukt nevar, atjaunot.
  b) Nojaukt, nevar atjaunot.

 51. Maskavā jau nojauc hroščovkas, pie mums pat vecās koka būdas ar sausām tualetēm vēl nenojauc. Padomju laikā šīs būdas bija dēvētas par avārijas stāvokļa mājām un tās bija plānot nojaukt. Brīvā Latvijā avārijas stāvokļa statusu noņēma un tās kļuva par normālām dzīvesvietām Latvijas iedzīvotājiem.

 52. Nav pirmā reize, kad to tur sola. Jau Lužkovs solīja.
  Žurnālistiem vajadzētu mazāk skatīties (un ticēt) krievu televīzijas un tad atražot viņu murgus pie mums. Nepiesārņojam ēteru!
  Labāk žurnālistiem paskatīties, kā šīs problēmas risina normālās Rietumeiropas un Centrāleiropas pilsētās. Krievi (Hruščovs) neizdomāja neko jaunu, bet kopēja Rietumu pieredzi.
  Tiesa, tas nebūs krieviski, būs jazina svešvaloda un jāmāk lietot interenets.

  • tev ka tik pažultot Atbildēt

   pat rakstā ir pateikts cik lidz šim ir nojauktsun uzcelts vietā jaunu ēku, tātad solito pilda, bet kurš tad lasīs ja saimnieks par riešanu maksā vai ne?

Draugiem Facebook Twitter Google+