×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2012
Drukāt

Nojume pagalmā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Cilvēka dzīvesveids un īpaši izklaide kļuvusi ļoti mobila. Visdažādākie pasākumi notiek privātmājas pagalmā, kalnā vai jūras krastā, kur lieti noder teltis, nojumes un paviljoni. Montāža no koka ir ilga un dārga, racionālāk ir izmantot saliekamās telts konstrukcijas, kuras tirgo lielā dažādībā.

 

Vienkāršāko nojumi veido uz divām kārtīm nostiepts un atsaitēts impregnēts audums. Saviesīgām ballēm var īrēt 125 m vai garākas teltis ar caurspīdīgiem logiem, bet regulārai izmantošanai privātmājas pagalmā vai dārzā pērk atbilstoša lieluma nojumi. Ja nojumi lietos visu vasaru, ieteicams izvēlēties izturīgāku ar PVC pārklājumu, ja paredzēts tikai pa reizei salikt, derēs arī lētākas PE nojumes (5 x 10 m PVC nojume izmaksās Ls 340, bet 5 x 10 m PE nojume – tikai Ls 210).

 

Nojumes ieteicams iegādāties vietās, kur piedāvā arī rezerves daļas: caurules, savienojumus, jumtu klājumus, mietiņus un speciālas transportēšanas somas ar riteņiem.

 

Izbraukuma tirgotāji iecienījuši ātrās uzstādīšanas teltis (3 x 3 m), kuras var samontēt minūtes laikā. Nojume sastāv no alumīnija vai krāsota tērauda rāmja ar alumīnija vai plastmasas stumšanas sistēmām. Sienu augstumu regulē 2 – 2,4 m, centrā – 3,3 m. Komplektā ietilpst sānu mala ar durvīm (ar rāvējslēdzēju) un trīs sānu malas bez logiem un durvīm, tāpat atsaites un stiprinājuma mietiņi. Sānu malas pie rāmja viegli stiprinās ar līplentēm. Nojumi iespējams uzstādīt arī slīpumā, jo atsperu aizbīdņi nodrošina iespēju regulēt nojumes augstumu četros līmeņos. Restorāni labprāt izmanto ekskluzīvo telti “Pagoda” (Ls 1600), kuras karkass sastāv no viengabala alumīnija konstrukcijām. Telti klāj biezs 800 – 900 g/m2 biezs PVC materiāls. Grupu izbraukumos un festivālu plānošanā noder atraktīvā nojume “Zvaigzne” (Ls 160), kas turas uz centrālās ass un sešām atsaitēm. Telts uzstādīšana diviem cilvēkiem aizņem 10 minūtes , un zem tās 38 m3 jumta var patverties 20 – 30 cilvēki. ” SIA “Averto” pārdošanas speciālists Andžs Zvirbulis piebilst: “To var iepakot metru garā un 20 x 20 cm lielā somā, ko ērti iemest bagāžniekā.”

Īpašas formas vai izmēru nojumes pēc individuāla projekta var iegādāties pie kāda vietējā ražotāja, turklāt var pasūtīt daudzkrāsainu apdruku ar trafaretiem, piemēram, māju nosaukumu vai ornamentu (6 – 30 Ls/m2), sānu sienas var apdrukāt digitālajā drukā (6 – 12 Ls/m2). “Ražojam daudzus standarta un individuālos telšu modeļus. Tirgus jaunums ir ar diviem balstiem un astoņām atsaitēm veidotā košā “Dubultzvaigzne” (Ls 1380) ar izturīgu PVC pārklājumu. Tā nosedz 16 x 13 m lielu laukumu, zem kura var pulcēties vairāk nekā 80 cilvēku,” stāsta SIA “Rūķis” biroja vadītāja Ieva Lucāne. 
nojumite_17

Rīkojot kāzas, apaļas jubilejas, skolas izlaidumus vai festivālus, var iegādāties vai īrēt brīvdabas teltis, kas ir 11 dažādos izmēros un formās ar platību no deviņiem līdz pat 1500 m2. Teltīs var būt sienas, logus, durvis un cita veida papildu aprīkojums. Iepriekš gan jānoskaidro, vai pasākuma vieta atbilst izvēlētajam telts izmēram kopā ar stiprinājumu (atsaišu, mietiņu) sistēmu. Teltis var apsildīt ar speciālām terases gāzes sildlampām, kurām propāna gāzes balons ievietots lampas pamatnē. Ar vienu lampu pietiek aptuveni 20 m2 lielai platībai. Vējainā laikā piemērota ir telts ar stikla un plastmasas sienām. Noslēgtas vienviras vai divviru durvis nodrošinās pret auksta gaisa ieplūšanu un caurvēju. Apgaismojumam noder dienasgaismas lampas, viena uz 10 m2 lielu platību. Kā gaismas elementu tumšākiem vakariem vai telpām iespējams izvietot arī gaismas galdus.

Ja pasākuma norisei nepieciešams izmanot elektroierīces, jānodrošina elektrības pievads, ja ūdeni – ūdensvads. Mierīgākai pasēdēšanai pie galdiem noder zaļa izrullējamā plastikāta grīda, kāzām un ugunīgām dejām izvēlas stabilāku koka grīdu. Lielākas teltis piegādā ar kravas mašīnu, tātad piebraucamā ceļa segumam jābūt pietiekami izturīgam. Pirms pasākuma jārēķina, ka nojumes uzstādīšana atkarībā no izmēriem un aprīkojuma aizņem no 30 minūtēm līdz pat astoņām stundām. “Teltis vēlams rezervēt vismaz divus mēnešus pirms plānotā pasākuma,” iesaka SIA “Akurāts” projektu vadītāja Inese Leite.

 

 

 

Uzziņa

* Telts lielumu prognozē pēc plānotā cilvēku skaita. Aktīvā pasākumā vienam cilvēkam rēķina 2 m2. Pie viena 
80 x 222 cm galda sēžot ērti jūtas astoņas personas, pa četriem cilvēkiem katrā pusē.

* Pasākuma norises nodrošināšanai iespējams īrēt arī apaļus banketu galdus, apgaismes lampas, sildītājus, banketu krēslus, bāra krēslus, galdus un solus, griestu vai sienu dekorus, saliekamos krēslus, paklājus, stikla un plastmasas telšu paneļus, rampas koka grīdai, saliekamās skatuves, stāvgaldus, gaismas galdus un stikla durvis.

* Rīkojot lielākus pasākumus, var būt nepieciešama pašvaldības atļauja telts uzstādīšanai un vietējās policijas piekrišana.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+