×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Nojume un virtuvīte

Kādas palīgēkas lauku teritorijā tagad apliek ar nodokli? Vai mazu lauka virtuvīti var aplikt ar nodokli? Ja akai uzbūvēšu virsbūvi (2 x 2 m), vai par to būs jāmaksā nodoklis?
Pēteris Mazuriņš
Aknīstes novadā

 

Likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 1. panta otrajā daļā teikts, ka ar nekustamā īpašuma nodokli neapliek:

• dzīvojamo māju palīg­ēkas, ja to platība nepārsniedz 25 m2, izņemot garāžas;

• dzīvojamo māju palīg­ēkas, kuru platība pārsniedz 25 m2 , ja pašvaldība to neaplikšanu ar nodokli ir noteikusi savos saistošajos noteikumos, izņemot garāžas;

• ēkas un inženierbūves, kuras izmanto tikai lauksaimnieciskajai ražošanai;

• fiziskajām personām piederošas inženierbūves, kuras neizmanto saimnieciskās darbības veikšanai.

Tas nozīmē, ka lauka virtuvīti kā palīgēku ar nodokli apliek tikai tad, ja tā pārsniedz 25 m2 un pašvaldība nav noteikusi atbrīvojumu no nodokļa. Par akas virsbūvi nodoklis nav jāmaksā. Aka gan drīzāk ir inženierbūve.

Par ēkām, kuras izmanto lauksaimnieciskajā ražošanā, uzskatāmas saimniecības un noliktavu ēkas (piemēram, kūtis, staļļi, apjumti laidari, klētis, angāri, skābbarības torņi, nojumes kažokzvēru sprostu izvietošanai, kūtsmēslu un vircas krātuves, kautuves), kā arī lauksaimniecībā izmantojamās palīg­ēkas (piemēram, pagrabi, siltumnīcas, lopbarības tvertnes, tehnikas novietnes, graudu kaltes). Šis punkts neattiecas uz ēkām vai to daļām, kuras izmanto lauksaimniecības produkcijas pārstrādei.

Ja lauka virtuvīte paredzēta lauksaimniecībai, ar nodokli to neapliek.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+