×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. jūnijs, 2013
Drukāt

Nojumes slogu vēl pēta


nojume_72

“Latvijas Avīzes” 3. jūnija numurā publicētajā Novadnieka materiālā “Kā es būvēju nojumi” kāds zemnieku saimniecības īpašnieks apraksta, kādi tik saskaņojumi un atļaujas ir vajadzīgas, lai uzbūvētu vienkāršu liellopu nojumi.

Tas viņam prasījis piecus mēnešus saskaņošanai, divas nedēļas būvēšanai, un vēl pēc tam piecus mēnešus objekta pieņemšanai. Turklāt 1200 latu, kas ir gandrīz tikpat daudz, cik maksājusi nojumes būve, bijis jāsamaksā birokrātijai.

 

Valsts kancelejas vārdā atbildi sniedz direktora vietniece valsts pārvaldes komunikācijas jautājumos, Komunikācijas departamenta vadītāja LAINE KUČINSKA:

“Valsts kanceleja jau gada sākumā visām valsts iestādēm uzdeva samazināt administratīvo slogu un vienkāršot normatīvo regulējumu. Par iestāžu paveikto gaidām informāciju jūlijā. Tāpat ikvienu iedzīvotāju un uzņēmēju aicinām ziņot par nesamērīgu birokrātiju MK vietnē: http://www.mk.gov.lv/lv/aktuali/mazinamslogukopa/

Šobrīd strādājam pie iedzīvotājiem ērtāka risinājuma. Ikviena iedzīvotāja problēmstāsts un priekšlikumi tiek vērtēti VK ekspertu un vadības līmenī un pieņemts lēmums par uzdevumu atbildīgajām ministrijām un iestādēm.

Par aprakstīto nojumes būvniecību – esam lūguši Ekonomikas ministriju, VARAM, Zemkopības ministriju un Pārresoru koordinācijas centru iepazīties ar šo situāciju un sniegt savstarpēji saskaņotus un konkrētus priekšlikumus administratīvā sloga mazināšanai, pie viena izvērtējot iespējas paplašināt Ministru kabineta 1997. gada 1. aprīļa noteikumu nr. 112 “Vispārīgie būvnoteikumi” 62. punktā noteikto būvju loku, kurām nav nepieciešams būvprojekts un būvatļauja; izstrādāt un ieviest tipveida būvprojektus lauksaimniecībā biežāk izmantotām nedzīvojamām un citu kategoriju būvēm; stiprināt būvniecības kontroles sistēmu, lai novērstu patvaļīgu un nepamatotu pašvaldību būvvaldes prasību izvirzīšanu.

Esam lūguši atbildīgās ministrijas VK informēt par izpildes gaitu un iesniegt priekšlikumus līdz 2013. gada 12. jūlijam. Par sagatavotajiem priekšlikumiem mēs jūs informēsim.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+