×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Nokarenie jeb platloku sīpoli – plakanas, sulīgas, kraukšķīgas lapas (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kur iespējams iegādāties platlapu sīpolu stādus vai sēklas, kam lapas līdzīgas narcisēm – plakanas, sulīgas, kraukšķīgas? LIGITA O.

Aukstumizturīgi, neizsalst pat visbargākajās ziemās. Nokarenajiem jeb platloku sīpoliem (Allium nutans) ir 1,5 cm platas, plakanas, biezas, 15–25 cm garas lapas ar patīkamu garšu. Daudzgadīgajiem augiem ziedneši veidojas otrajā vai trešajā augšanas gadā. Gaiši violetie ziedi plaukst pakāpeniski, un sēklas nogatavojas 2–3 nedēļu laikā.

Nokareno sīpolu lapas ataug samērā agri pavasarī un ir labs agro vitamīnu avots.

Jaunie loki veidojas nepārtraukti visu vasaru, nepārkoksnējas un nezaudē labo garšu. Šiem sīpoliem veidojas arī nelieli (1,5–2 cm diametrā) apakšzemes sīpoli ar baltām, sulīgām zvīņām un plānu ārējo mizu. Var pavairot gan ar sēklām, gan ceru dalīšanu. Sēklas sēj no pavasara līdz jūlija beigām.

Cerus ieteicams dalīt augusta beigās, septembra sākumā. Nepieciešamas irdenas, auglīgas mālsmilts vai smilšmāla augsnes ar pietiekamu mitruma daudzumu. Nokareno sīpolu stādus pašlaik var iegādāties stādaudzētavā “Baižas” (Krimuldas pagasta Inciemā), cena – 1,80 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja esat Vidzemes pus’e,uzd’avin’a’su st’adi’nus.

Draugiem Facebook Twitter Google+