×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. janvāris, 2014
Drukāt

Noķer vēju Liepājā!

Publicitātes foto

Liepājā atklāta mākslinieka Gaita Burvja kinētisko skulptūru grupa “Noķer Liepājas vēju”. Tā īstenota projekta “LMT Liepājai” ietvaros, pilsētas centrā radot pārvietojamu skulptūru ansambli.

“Katrs kaut reizi vēlējies mainīt vai vismaz ietekmēt laika apstākļus – kinētiskās skulptūras dod iespēju sarunai un spēlei ar vēju un ikvienam tiek sniegta iespēja pārliecināties, vai cilvēka spēkos ir apturēt vēju. Skulptūru izvietošanas un vēja ķeršanas vieta nav izraudzīta nejauši, jo Liepāja ir pilsēta, kurā piedzimst vējš,” atzīst projekta īstenotājs Gaits Burvis.

Kinētisko skulptūru grupa simboliski atveido trīs elementus: brāzmaino vēju kā gaisu, jūras viļņus kā ūdeni, Liepājas pilsētu – kā zemi un tikai līdzās esot cilvēkam, kā ceturtajam uguns un enerģijas elementa simbolam, šī kompozīcija kļūst pilnīga.

Skulptūras veidotas, lai katrs var iesaistīties spēlē – pieturēt vēju, vai palielināt tā spēku, radīt vēju brīdī, kad tā nav, vai arī vienkārši vērot vēja radīto formu transformācijas un dzīvīguma ilūziju.

Darba radīšana un tā iekļaušana pilsētas ainavā ir tikai pirmais no skulptūras dzīves etapiem – nākamais ir laiks, kad mākslas objekts iedzīvosies pilsētvidē, kļūs par daļu no Liepājas un ik dienas radīs prieku cilvēkos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+