×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
23. septembris, 2016
Drukāt

Otto Ozols: Noķert, sodīt, likt cietumā un atslēgu iemest upē! (15)

Publicitātes foto/LETAPublicitātes foto/LETA

Pavisam nesen rakstīju par policijas ārkārtīgi kūtro un bezzobaino attieksmi pret personām, kuras interneta komentāros vai citur aicina nogalināt citādāk domājošos. Dzirdēju arī aizrādījumus, ka šo problēmu nevajag pārspīlēt, ka dažu nenosvērtu personu dēļ nevajag noslogot policijas resursus, ka draudētāji nekad neiet tālāk un tādā garā. Tā ir tuvredzīga un bezatbildīga attieksme. Šādi draudētāji ir pirmais solis uz ārkārtīgi lielām nelaimēm, pat katastrofām. Tādēļ viņus ir principiāli jāatrod un jāsoda ar visu likuma bardzību.

Atgādinu, ka šā gada maijā kāda zvanītāja uz Latvijas Radio tiešajā ēterā aicināja likvidēt 12 000 cilvēkus, kuri bija parakstījušies pret Uzvaras pieminekli Pārdaugavā. Vēlāk portāla “ves.lv” anonīmajos komentāros bija aicinājumi nošaut žurnālistus, Saeimas deputātus, cienījamus sabiedriskos darbiniekus. Šie aicinājumi bija lasāmi gan jūnijā, gan pavisam nesen.
Policija par šiem gadījumiem ir informēta, bet nekāda aktīva rīcība nav sekojusi.

Kāpēc šie draudētāji ir ārkārtīgi bīstami? Vai jūs domājat, ka slepkavam, kurš ar smago auto Nicā nogalināja cilvēkus, impulsu deva smagās automašīnas atslēga? Ārkārtīgi nopietni jautāju, jo runa ir par 86 nogalinātajiem un vairāk nekā 400 ievainotajiem. Tātad – kas viņu mudināja uz šo drausmīgo noziegumu? Tā bija viņa vide, kurā nemitīgi atkārtoja, ka “TOS vajag nogalināt”, “TOS vajag nogalināt, lai viņi attopas”. Šobrīd Latvijā faktiski ar biedējošu regularitāti notiek kaut kas līdzīgs – aizvien biežāk atkārtojas aicinājumi nogalināt, tiek kodēta tā pati doma, tas pats aicinājums – “TOS, šajā gadījumā latviešus, vajag nogalināt, lai ATTOPAS”. Tā nebija smagās mašīnas aizdedzes atslēga, kas Nicā iedvesmoja masu slepkavu, tā bija vide, tie bija ilgstoši nenovērtēti, nesodīti aicinājumi noslepkavot – TOS, kas šķietami apdraud viņu “vērtības”.

Šobrīd nevēršoties pret slepkavot kūdītājiem, mēs iedrošinām šādas vides kultivētājus, kuri šim noskaņojumam ļauj plūst plašāk un plašāk kā smacējošai, nāvējošai gāzei. Es nevaru uzņemties atbildību palikt vienaldzīgam pret kaut ko tādu! Jo tad vienu dienu kāds izdomās ar tikpat smagu automašīnu iedrāzties kādā Latvijas valsts pasākumā pie Brīvības pieminekļa vai kaut kur citur. Vienmēr atrodas trakie, kuri šādi būs iedomājušies gūt novērtējumu no kūdītāju pūļa. Vienmēr atrodas kāds, kura dzīve ir bijusi nožēlojami tukša un sekla, līdzīgi kā tas bija Nicas slepkavam. Un tad kādu dienu pavisam noteikti uzrodas kāds, kurš viņam iečukst ausī: “Tu vari izdarīt kaut ko lielu un iespaidīgu, tu vari ieklausīties “mūsējo” cilvēku aicinājumos, piepildīt viņu sapņus. Tu vari kļūt par varoni, kurš ir sodījis TOS.” Un, ja iepriekš ilgstoši publiskajā telpā būs skanējuši šādi aicinājumi, tad šo vājprātīgo nebūs grūti pierunāt. Jāatceras, ka iepriekšminētie Latvijā publiski izskanējušie aicinājumi slepkavot bija nepārprotami politiski motivēti.

Demokrātiskā sabiedrība, kur valda vārda brīvības princips, var kritizēt, to var darīt ļoti dažādos veidos. Bet aicinājumi slepkavot ir smags noziegums, nevis vārda brīvības izpausme. Notikumi Eiropā ir ļoti traģiski piemēri, kas notiek, ja šādus kūdītājus principiāli neapstādina. Tādēļ Latvijas policijai ir jānoķer katrs, kurš kaut ko tādu ir aicinājis. Mūsu likumdevējiem ir jārada tādi likumi, kas ļauj šos noziedzniekus iebāzt vistumšākajā cietumā un iemest atslēgu upē. Tikko kāds aicina slepkavot, tajā pašā brīdī policistiem ir jāuzsāk šo personu medības, viņiem jāzina, ka par šādiem vārdiem neizbēgami sagaida rokudzelži un bargs sods. Godīgi sakot, esmu ļoti nepatīkami pārsteigts, ka mūsu policija un arī likumdevēji tam nav pievērsuši nopietnu uzmanību. Runa ir par politiķu un amatpersonu bezdarbību, kas var novest pie ļoti traģiskām sekām. Tāpat jāatceras, ka vēlētājiem ir tiesības pieprasīt politisko atbildību tam politiskajam spēkam, kas jau ilgstoši kontrolē Saeimas Nacionālās drošības komisiju un Iekšlietu ministriju.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Bet Kremļa sapnis ir iesēt vardarbību Eiropas vidē.
  Ja aizliedz vardarbības sludinātājiem iebraukt Eiropā (melnais saraksts), tad kāpēc vietējos sludinātājus neizraida?

 2. Otto intensīvi un sistemātiski uzbrūk vienai partijai, ka it kā tā ir vienīgā atbildīgā par visām nelaimēm un nekārtībām Latvijā, kaut šobrīd pār Latviju valda Lembergs un Co, Kučinskis un NA, kuras apgādā ir tautas smacēšana ar aizvien jauniem nodokļiem. Nu ja, Ekonomikas ministrija – atkal tā pati Vienotība, bet Otto nav ieskatījies, ka cūcības gatavo nomenklatūira un pasniedz ministriem ar skaistiem paskaidrojumiem un ministri pat neiedziļinās un neizlasa, tikai parakstās, nezina, kas valda nomenklatūras virtuvē, cik nekaunīgus likumus tie gatavo.

 3. Полностью согласен с автором в остроте поднятой проблемы, но категорически не согласен в однобокости её описания. Приводимые автором примеры приводят всех читателей только к одному выводу, что во всём виновата только одна, совершенно определённая, сторона. Но это совсем не так, это неправда! Полное доказательство того факта, что автор даже не читает комментариев к своим собственным статьям на этом и других порталах. Комментариев на латышском языке с призывами к физическому устранению, «окончательному решению вопроса» и чему то подобному, всех «нелояльных, колонистов, оккупантов, 5-ю колонну, просто всех несогласных с политикой и прочее», очень и очень много.
  Взращивать и лелеять террористов из своей собственной среды, прикрываясь патриотизмом, заботой о безопасности государства и любовью к родине, может и романтично и даже весело. Но это отнюдь не безопасно. Однажды заразившись этой болезнью, излечиться будет невозможно.

 4. labāk sāksim ar bērnu multenītēm pif paf, bam, bam ,blīkš blākš , “nejaukais” un vieni vienīgi nedarbi… ha ha ha….

 5. Domāju, ka globalistu līnija paslaik ir sabiedrību radikalizet un iespējami radīt jukas, eksplozivitāti.
  To var just gan pēc uzstājigās vēlmes par spīti pilsoņu nostājai realizēt masu imigrācijas plānu gan pēc sabiedrības apzinātas radikalizešanas, šķelšanas gan pēc dažāda rakstura provokācijām, kas biezi tiek pasniegtas kā mākslas akcijas vai tml.
  Tapēc arī tiek darīts viss, lai veicinātu spriedzi plasa areāla. Areālā, kuru ir iecerēts pakļaut.

 6. Pret kremļa internacistu 5. kolonnu ir jārīkojas bez vismazākās kautrības, bez vismazākās pietātes un bez vismazākās tolerances. Aktīvi, brutāli, nežēlīgi un konsekventi.
  Viens no reāliem Civilizētās Pasaules draudiem ir kremļa 5. kolonna. Lai šos draudus novērstu, kremļa 5. kolonna ir pilnībā jāneitralizē.

  Visu kremļa 5. kolonnu, kura veic sabotāžu un piedalās propagandas karā pret Latvijas valsti un pārējo Civilizēto Pasauli, cenšas veikt graujošas darbības pret Latvijas
  valsti un pārējo Civilizēto Pasauli, atbalsta kremļa teroristus un kremļa internacionālistus – internacistus, ir specdienestiem nekavējoties jāaiztur un jānodod tiesāšanai.
  Latvijas valstij un Civilizētajai Pasaulei naidīgajai kremļa 5. kolonnai ir jāanulē pilsonība, ja tāda ir un pēc soda izciešanas ir jāizsūta ārpus Eiropas Savienības un NATO dalībvalstīm, bez tiesībām atgriezties.

  • Ваш комментарий просто показательный пример! Вот оказывается как надо решать вопросы: активно, брутально, безжалостно. Жаль, что автор статьи не читает комментариев. Вы с таким апломбом причислили себя к Цивилизованному Миру, прямо диву даёшься. Хотя, удивляться не приходится.

   • grafist, nekorekts salīdzinājums. Ozols raksta par aicinājumiem slepkavot, nogalināt, bet jūs pieminiet komentāru, kurā prasa likumigu stingrību pret pretvalstiskiem cilvēkiem.

    • Ну да, всего одно предложение ради приличия, а всё остальное?! Как по вашему можно интерпретировать выражение «полная нейтрализация»? Навевает на очень нехорошие ассоциации.

 7. latvietis no laika gala ir bijis dirsa lidejs un stukac pasiem sudi smelas mute bet telo baigos varonus kur mes esam nonakusi vai kads miljonars ir notiesats kur nemis miljonus izjukusa valsti kungi tikai zina smagi dirst

  • Tu nepamatoti apvainoji veselu tautu, kas kā rāda vēsture mērķtiecīgi nīdēta no dažādām pusēm. Atturies lūdzu no mērķtiecīgas propagandas vai dezinformācijas pavairošanas.

  • nē no laika gala nav. Tos, kas tādi nav – stiprakos, drosmīgākos un principialākos katra sveša vara ir nīdējusi.
   Paņēmu nesen lasīt vienu grāmatu, kura sākās ar autora bipgrāfijas parakstu, kur mātes vecaistēvs nav griezis ceļu muizniekam uz meža ceļa, jo viņam bijusi smaga malkas krava, bet muiznieks ar viegliem ratiem varējis apbraukt. Tika nogalināts ar visiem dēliem. Mēs pat neapzinamies, cik šādu epizožu vēsturē ir bijis. vienā laidā Tas pats ar mezapbāļiem. Taspats ar visiem pārējiem. Drosmei jadot atelpa atražoties. It īpaši pēc asiņainā 20.gs.
   Mani vairāk interesē jautājums par vienošanas, solidaritates iemaņu, intuitīvas gudrības izkopšanu tautā. Tas ir daudz būtiskāk. Drosmes mums nav trūcis. reizēm pat derētu vairāk apdomas un spēju prognozēt (piem. kā gadījuma ar sarkanajiem strēlniekiem) Varbūt tagad, skatoties uz tādiem ka māmuļa Straujuma tā izskatās.. 😉 /

 8. Lai kā demokrāti, inteliģence cerētu, ka mežoņi vai tie, kuri skatās to TV kļūs normāli, tas diemžēl tā nestrādā. Negrib integrēties, drīzāk latviešus pārtaisīt citā ticībā utt. Es saredzu Krievijas “patriotismam” likt pretī tikai Latvijas patriotisma filtru kopš mazotnes. Skolās utt. Citādi pie nedod dievs konflikta gadījumā “latvieši” pārskatījušies krievijas propogandu šaus latviešiem mugurās.

 9. Ļoti pareiza un ceru,ka savlaicīga doma,ka nav vēl par vēlu.Priecājos ,ka ir vēl pa retam cilvēkam,kas spējīgi ražot idejas un priekšlikumus.Tā sauktais adrenalīns,kas dažu (ne)labu mudina uz vardarbību ir tā pati nāves klātbūtne,kas dažam (ne)labam liek doties pat uz karadarbības vietām un mēģināt būt tur noderīgam noziedzīga kara apstākļos.

 10. Otto, ko runāt par tiesiskumu? PA TV parādīja , kā juvilieri no MUMS VISIEM IZKRĀPA AR ZELTA PALĪDZĪBU 20 MILJONUS PVN, naudu ,kura trūkst visām nozarēm. Ko dp, policias šefs no Vienotības, KNAB, ekonomikas policija!!!!! SKATĀS, VĒRTĒ, VAI DARĪS KĀ IGAUNIJĀ!!! Bet šie rullē tālāk, bez arestiem, bez Saemas ārkārtas sasaukšanas un lielākai Saeimas un Latvijas drošības šefienei Āboltiņai!!! KLUSUMS!!!!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Likumprojekts “LELB – vienīgie īstie luterāņi”

Vairāki Saeimas deputāti iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940. gadam.

Pašlaik spēkā esošo LELB likumu plānots papildināt ar preambulu, kurā būtu noteikts gan augstāk minētais, gan tas, ka LELB izveidojusies luteriskās reformācijas kustības ietvaros 16. gadsimtā, darbību sākusi pirms Latvijas dibināšanas un nepārtraukti darbojusies Latvijā arī okupāciju laikā. Grozījumi likumā paredz vēl vairākas citas izmaiņas. Likumprojektu sagatavojusi LELB Tiesību komisija un apstiprinājusi baznīcas Bīskapu kolēģija. LELB pārstāvji vērsušies pie 12. Saeimas deputātiem ar lūgumu parakstīt šo likumprojektu.

Taču Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) pauž uzskatu, ka piedāvātie grozījumi nepamatoti ierobežo baznīcas draudžu pašnoteikšanās tiesības. Likumprojekts esot izstrādāts bez konsultācijām ar citām luterāņu baznīcām Latvijā. LELBĀL norādīja, ka patlaban Latvijas teritorijā un ārpus tās darbojas trīs luterāņu baznīcas un to draudzes kā tās LELB pēcteces, kuras darbību pārtrauca Otrais pasaules karš un sekojošā okupācija. Līdz ar to būtu pareizi vienoties par baznīcu līdzvērtīgu sadarbību, nevis netaisni izcelt vienas absolūtu prioritāti, uzskata LELBĀL.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+