×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. augusts, 2016
Drukāt

Noķert vasaru Austrālijā. Kas pārsteidz ķenguru zemes dienvidos? (1)

1. Kur dzied cikādes

1no5
Foto - Vita KraujaFoto - Vita Krauja
Varbūt noder

*Pērkot lidojuma biļeti, būtiski skatīties, lai par jūsu nogādāšanu no Rīgas līdz galamērķim Austrālijā atbildīga viena un tā pati aviokompānija. Ja lidmašīnas aizkavēšanās dēļ nokavējat nākamo, atbildība par jūsu nokļūšanu galamērķī bez papildu izdevumiem gulstas uz aviokompāniju. Tomēr vērts skatīties, lai pārsēšanās vietās būtu vismaz triju stundu starpība starp jūsu lidmašīnas atlidošanu un nākamās pacelšanos.
*Pat ja uz Austrāliju dodaties janvārī, tas ir, pašā vasaras spelgonī, somā jābūt līdzi kedām. Ja nu Ķenguru salā jūsu ceļā gadās indīgas čūskas.
*Braucot ar prāmi uz Ķenguru salu, labāk palikt uz klāja -- var laimēties ieraudzīt delfīnu vai haizivi.

Nu, kā patika ķenguru zeme? – pirms mājupceļa man vaicāja latviešu kundze, kura šajā kontinentā  nokļuvusi kā maza meitene pēc Otrā pasaules kara. Ar mazliet ironisko jautājumu viņa apzināti trāpa vispopulārākajā un vienkāršotākajā priekšstatā par Austrāliju. Šajā zemē dzīvo 24 miljoni cilvēku. Kontinentā ietilpst visa Eiropa, un daudz teritoriju vēl paliek pāri. Tūkstošiem cilvēku še piedzimst un nomirst, tā arī nekad neredzējuši visas savas zemes skaistākās vietas. Arī šis ceļojums skar tikai nelielu – Austrālijas dienvidu daļu.

… Ir 21. janvāris. Austrālijas vasaras pats viducis. Šogad īpaši karsts. 39 grādi pēc Celsija. Ievelc elpu, un kaklu apdedzina kā ar lodlampas svelmi. Pēc lietusgāzes naktī nākamā diena ar 30 grādiem kā veldze. Sarkani un dzelteni īrisi, rozā lotosi, bambusi, papardes ar resniem, kā palmām augstiem stumbriem. Jāņu nakts ziedu varētu meklēt pilnā augumā… Stalti un gari eikalipti, ar mizu un kā galdnieka noēvelēti, rododendri ar smalkiem, smaržīgiem rozā, baltiem un violetiem ziediem – kā zemu gubu mākoņu kupenas rada saldeni rūgtena aromāta kokteili gaisā. Sidnejas apkārtnē Zilo kalnu ielejas patiesi izskatās zilas – no eikaliptu izgarotās eļļas vāliem. Zilajos kalnos liras putns, īsts aktieris, atdarina ne vien citu putnu balsis, bet pat cirvja klaudzienus. Savukārt cikādēm nav nekādas goda izjūtas. Līdzko cilvēki, kuru mājas ir mežainākā apvidū, svinamā vakarā atraisās skanīgākai dziesmai, tā arī cikādes arvien skaļāk pievieno savas brīžiem pat griezīgi metāliskās balsis. Vismaz tā šķiet viesiem Egita Timermaņa, visā Austrālijā saukta par Gogu, namā okeāna līča attekas stāvajā krastā Sidnejas apkārtnē. Šo vietu, kur augšup jābrauc pa stāvu un līkumotu šauru asfalta ceļu, viņš nolūkojis pēc ilgiem bortmehāniķa darbā aizvadītiem gadiem Honkongas lidmašīnās. No tēva, starpkaru laika Latvijas armijas virsnieka Roberta Dāvida Timermaņa, mantoto zemi Rīgā, uz kuras tagad uzcelti daudzdzīvokļu nami, Timermaņa kungs uzdāvinājis Latvijas Universitātei.

  1. Kur dzied cikādes
  2. Haizivis un Čops
  3. Marejas krastā
  4. Okeāna ceļš
  5. Par karali un zemi

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Paldies par skaisto celojumu!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+