×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. maijs, 2015
Drukāt

Noķerti maluzvejnieki ar zivīm 40 890 eiro vērtībā (17)

Ilustratīvs attēls. Foto - LETAIlustratīvs attēls. Foto - LETA

Ap plkst. 3 naktī uz pirmdienu Kuldīgā, Ventas rumbā Valsts policijas Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja darbinieki sadarbībā ar Valsts vides dienestu aizturēja četrus vīriešus, kuri nodarbojās ar nelikumīgu rūpniecisko zveju lielos apmēros, radot zaudējumus zivju resursiem 40 890 eiro apmērā, portālam LA.lv pavēstīja Valsts policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ance Rozīte.

Veicot informācijas pārbaudi par nelikumīgu zveju aizsargājamā dabas teritorijā, likumsargi pamanīja četrus maluzvejniekus, kuri jau bija nozvejojuši vairākus maisus ar zivīm. Policijas darbinieki lūdza maluzvejniekiem apstāties, taču vīrieši nepakļāvās policijas darbinieku prasībām. Maluzvejnieki metās bēgt un paslēpās kādā garāžā Ventas krastā.

Neskatoties uz centieniem aizbēgt, likumsargi aizturēja četrus vīriešus – 1968. un 1970. gadā dzimušus vīriešus, kā arī divus brāļus – 1969. un 1974. gadā dzimušus vīriešus, kuri jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par līdzīgiem nodarījumiem.

Aizturēšanas vietā policisti konstatēja, ka nelikumīgi iegūtas 282 vimbas, nodarot zaudējumus zivju resursiem 40 890 eiro apmērā. Par to Kurzemes reģiona pārvaldē Kuldīgas iecirknī uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 110. panta.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Sareizina vimbu skaitu 285 reiz 85 un skaties cik iznāk! Likumu nezināšanā neatbrīvo no soda! Katrai zivij sava soda nauda.Pat ja makšķernieks publiska ūdenskrātuve bez makšķernieks kartes noķer zivi skaitās ka nelikumīga makšķerēšana ar ne likumīgiem rīkiem.

 2. tak tie maluzveinieku keraji pasi tas zivis padala sev un drauiem aritiek.

 3. Lai tik maksā, no šitādiem mūdžiem tik cieš godīgi makšķernieki, kas pērk licenzes un nepārkāp sezonas liegumu
  Ļaudis nevajag šeit jaukt, kas ir zivs reālā tirgus cena un kas ir sodanauda par nelegālu zvejošanu.

 4. vajadzēja ar visām zivīm pabāzt zem ūdens uz visiem laikiem, vismaz viena banda būtu likvidēta.

 5. nu jā,valsts jau pretendē uz visu,tai pieder zivis,kurmji,bebri ērces utt.tiešam zelta zivtiņas

 6. Nu ja. Maluzveinieki ar zivju vērtību 40 000 vairāk vērtībā!!! Kas tā par summu, jo zveinieks tādu pašu daudzumu, tās pašas zivis legāli ķerot var dabūt labi ja tikai 40 eirikus. stulbums.

 7. Bilde nesaskan ar tekstu, ot tas ir lēti 😀

 8. zelta zivis… zivis šodien ir vērtīgākas par cilveku

 9. Lai maksā ragā :@ Dēļ tādiem ākstiem, mēs normālie makšķernieki, kas aizbraucam brīvdienās pamakšķerēt nevaram neko lādzīgu vairs noķert.

 10. Lai atmaksa!!!

 11. 145€ pa zivi?:D JA alga min ir 360 tad tas nozimeee ,ka ar 29 zivim butu gada alga mirstigam stradajosam cilvekam

  • ko tad tu gribeji lai sodu pa zivi uzliet tik cik vina tirgū maksā??? nesmidini tautu. tiem kropļ…. ari 200€ vajadzetu uzlikt pa zivi lai vecumdienas vel sapņos vimbas lido

  • Un tāpēc izteiksim maliķiem pateicibu un novēlēsim turpmāk vēl lielākus panākumus??? Vai tiešām tādā badā bija, vai atkal valsts vainīga, ka no pupa nav barojusi?

   • Tāpēc jau nav vairs ko nomakšķerēt, ka ķer ar tīkliem, spridzina…, kaut gan esi atļauju nopircis – par katru zivi vajadzēja 200,- tad būtu bijāšana.

Draugiem Facebook Twitter Google+