×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Vācijā tiesā iespējamo Krievijas hakeri “Hell”, kurš uzbrucis opozionāru kontiem (1)

Foto - Toms AncītisFoto - Toms Ancītis

Vilhelmštrāse, kurā atrodas Bonnas iecirkņa tiesa, ir klusa ieliņa pilsētas centrā. Šajā tiesas namā tiek skatītas lietas, kas piekritīgas Bonnai un tuvākajām nelielajām pašvaldībām. Uz apsūdzēto sola parasti sēž zagļi, kaušļi vai autoavāriju izraisītāji, kuru tiesas procesi nemēdz izpelnīties vairāk ievērības par nokļūšanu vietējo avīžu kriminālziņu slejās. Process, kas Bonnas tiesā sācies jūnijā, ir nebijis gadījums. Tā mērogs sniedzas ne vien ārpus Bonnas, bet arī Vācijas robežām – tiesas lēmums tiek ar nepacietību gaidīts Krievijā. Par svešas korespondences nelikumīgu iegūšanu un iznīcināšanu tiek tiesāts Vācijā dzīvojošs Krievijas pilsonis, kurš, iespējams, ir noslēpumainais hakeris ar segvārdu “Hell” – cilvēks, kurš jau gadiem ilgi uzlauž Krievijas opozicionāru blogus, e-pastus un tviterkontus. Ja izdosies pierādīt viņa vainu, apsūdzētajam draud trīs četri gadi cietumā. Krievijas opozīcijas mediji viņu dēvē par Kremļa hakeri, tā norādot uz aizdomām par viņa darbošanos Krievijas specdienestu uzdevumā, tomēr pierādījumu tam nav.

Starp upuriem Aleksejs Navaļnijs

Pie metāla detektoriem pirms ieejas tiesas zālē veidojas rinda. Tajā stāvošie pārsvarā runā krieviski: starp viņiem ir preses pārstāvji, blogeri un citi interesenti. Vairāku Krievijas opozīcijas izdevumu žurnālisti speciāli uz tiesas sēdi ieradušies no Maskavas. Līdz ar citiem rindā būtu vajadzējis būt klāt vēl vienam viesim no Krievijas, kura dēļ šī lieta vispār guvusi tik plašu ievērību – Krievijā pazīstamajam opozicionāram un blogerim Aleksejam Navaļnijam. Pāris dienu pirms sēdes Navaļnijs ir pavēstījis, ka Bonnā ierasties tomēr nevarēs, jo sakarā ar viņam noteikto mājas arestu Krievijas iestādes atteikušas izdot ceļojumu pasi.

Būt klāt sēdē Navaļnijs bija ļoti vēlējies, tā viņš pats raksta savā blogā. Ne tikai tāpēc, ka tas ir viņa pienākums kā lieciniekam krimināllietā. Tieši Navaļnija iesniegums prokuratūrā Vācijā un savāktie materiāli bijuši par pamatu šīs krimināllietas sākšanai. Un, visticamāk, Putina nežēlastībā kritušajam opozicionāram ir gluži personiskas dusmas. Jo hakeris “Hell” vismaz daļēji ir vainojams gan pie Navaļnija politiskā, gan personīgā likteņa.

Hakeris “Hell” intervijās Kremlim lojāliem izdevumiem jau agrāk vairākkārt apliecinājis, viņš ir bijis tas, kurš pirms vairākiem gadiem uzlauzis Navaļnija e-pastu un tviterkontu. Tāpat viņš uzņēmies atbildību par vēl veselas virknes Krievijas opozicionāru un blogeru e-pastu un blogu uzlaušanu vairāku gadu garumā. Šī hakera paradums, veicot savus uzbrukumus, ir izdzēst no uzlauztajiem blogiem saturu, tā vietā publicējot rupjus antisemītiskus un homofobiskus komentārus, it kā pašu blogu autoru vārdā. Savus “iekarojumus” hakeris mēdzis uzskaitīt un aprakstīt pats savā personīgajā interneta dienasgrāmatā. Līdzās Navaļnijam starp viņa upuriem ir arī opozicionāri politologs Vladimirs Pribilovskis, žurnālists Andrejs Maļgins un rakstnieks Boriss Akuņins.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tik mazai tiesai būs tāda haizivs a spēkam?

Draugiem Facebook Twitter Google+