Tehnoloģijas

“Nokia” aizlienē pusmiljardu eiro 5G attīstīšanai0

Foto – AFP/LETA

2020.gadā katrai ES dalībvalstij jānodrošina 5G tīkls vismaz vienā no valsts pilsētām. 2022.gadā katrā dalībvalstī jābūt pieejamai 700 MHz frekvenču joslai. 2025.gadā 5G jāievieš dalībvalstu lielākajās pilsētās un gar galvenajiem autoceļiem. Tie ir galvenie gadskaitļi, kas šobrīd Eiropas mērogā zināmi par mītiskā 5G parādīšanos. Mērķi It kā vēl gana tālu, taču tas neliedz jau tagad lielākajām tehnoloģiju kompānijām strādāt pie jaunās tehnoloģijas attīstības. Piemēram, “Nokia” paziņojusi par 500 miljonu eiro aizdevuma noformēšanu tieši kompānijas pūliņiem straujāk attīstīt 5G tehnoloģiju. Aizdevējs ir Eiropas Investīciju banka, kuru atbalsta Eiropas Stratēģisko investīciju fonds, kam šobrīd ir liela nozīme Investīciju plānā Eiropai jeb Junkera plānā.

Paredzams, ka 5G tehnoloģija atvērs durvis krietni ātrākam interneta ātrumam, iespaidīgākai savienojamībai, desmitiem gadu ilgai sensoru bateriju darbībai, kā arī ārkārtīgi atsaucīgam un uzticamam tīklam klientiem. Tas viss dotu jaunu grūdienu virtuālās un paplašinātās realitātes attīstībai, bezpilota automašīnām, industriālajai automatizācijai, medicīnas attīstībai un daudzām citām nozarēm.

Jāuzsver, ka “Nokia” jau šobrīd ir tikusi gana tālu 5G attīstībā, taču kompānijas atbildīgais par finansiālo stāvokli Kristiāns Pullola norāda, ka jaunais finansējums kompānijai ļaus vairāk investēt tieši 5G tehnoloģijas tālākā izpētē. Protams, daļa naudas aizies arī tieši tehnoloģiju attīstībai, lai “Nokia” uzņemtais 5G attīstības temps nemazinātos.

“LMT” pārstāve Elīna Lidere norādīja, ka aizņēmums 5G attīstībai globāli nav nekas neierasts, jo īpaši šajā laikā, kad “nauda pieejama ļoti lēta”. Līdz ar to neesot nekas neparasts, ka lielie tehnoloģiju milži aizņemas un investē milzu summas jaunās tehnoloģijās. “”Nokia” kā mobilo sakaru tīkla tehnoloģiju ražotājs ir viens no līderiem pasaulē. Tā izpēte un produktu attīstība būtiski ietekmē 5G standartu visā pasaulē. “LMT” sadarbojas ar “Nokia”, lai būtu starp pirmajiem, kas ievieš 5G tīklu un klienti varētu izmantot pasaules modernākās tehnoloģijas.”

LA.lv