Kultūra
Mūzika

Noklausies! Latviju dzimšanas dienā sveic ar “Suitu lūgsnu” 16

Mika Šēla foto

Latvijas valsts 99. dzimšanas dienas priekšvakarā dziedātāja Aleksandra Špicberga un horeogrāfs Agris Daņiļēvičs dāvina jau savu trešo videostāstu Latvijai. Šoreiz tā ir suitu novadā pierakstītā latviešu tautas dziesma: “Lūdzu Dievu, lūdzu Laimu” Kārļa Auzāna apdarē.

Video uzņemts Lejaskurzemē, netālu no kultūrvēsturiskā suitu novada robežas, kur pati daba ir radījusi brīnišķīgu stāsta ietvaru: vēju un jūras viļņu veidotu unikālu stāvkrastu, bet majestātiska dižvīksna šūpo augstas koka šūpoles. Par paaudzēs krāto tautas dzīvesziņu atgādina folkloras kopas “Suitu sievas” vadītāja Ilga Leimane. Videostāsta autori aicina atgriezties pie pamatvērtībām, kas veido ikviena cilvēka individuālo laimīgas dzīves pamatu – gudrs padoms, stiprs līdzcilvēks, veselība.

Aleksandrai un Agrim videostāstu veidošana Latvijai dzimšanas dienā ir kļuvusi par skaistu tradīciju: “Visa pamatā ir prieks. Mums ir prieks meklēt idejas, atkal satikt domubiedrus un iepazīt jaunus. Mūs vieno mīlestība pret Latviju, mūziku, mākslu. Mēs gribam savā priekā un mīlestībā dalīties ar citiem. Tas ir mūsu veids, kā darīt Latviju stiprāku – stāstot pasaulei par tās skaistumu un cilvēkiem”, saka Aleksandra.

Video režisors un projekta dvēsele ir horeogrāfs Agris Daņiļevičs: “Prieks, ka jau trešo gadu pēc kārtas ir iespēja sadarboties ar manu Dzirnu dejotāju un brīnišķīgas neikdienišķas balss īpašnieci Aleksandru. Laiks, kuru izvēlamies mūsu kopdarba publicēšanai, nav nejaušība. Tā ir mūsu dāvana Latvijai. Caur to, mēs šajā jaukajā darbā ierautie, vēlamies pateikt, cik ļoti mīlam savu dzimteni. Un, ka šī mīlestība nekad nezudīs, jo nākamie, kas nāks aiz mums, mīlēs tāpat un nevienam Latviju neatdos.”

Skaņu celiņa tapšanā piedalījušies Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas audzēkņi. Video “Suitu lūgsna” tapšanas brīdī Aleksandrai Špicbergai ir 15 gadi. Aleksandra ir Rīgas Doma kora skolas audzēkne, valsts un starptautisku konkursu laureāte. 2015. gadā izdots CD “Iepazīšanās”, bet šobrīd top jauns latviešu mūzikas albums, kurā skanēs arī “Suitu lūgsna”. Aleksandra dejo grupā “Dzirnas” kopš trīs gadu vecuma.

LA.lv