Kultūra
Teātris un kino

Noklausies: Lote ar Rozīti pošas uz Berlīni un dungo dziesmiņu0

Publicitātes foto

No šodienas līdz 17.februārim norisināsies ikgadējais Berlīnes starptautiskais kino festivāls, kurā tiks izrādīta arī Igaunijas un Latvijas kopražojuma animācijas filma “Lote un pazudušie pūķi”, aģentūru LETA informēja Nacionālā kino centra pārstāve Zane Dzene.

Filmu “Lote un pazudušie pūķi” Berlīnē izrādīs piecos seansos – 10.februārī plkst.13.20, 11.februārī plkst.10, kā arī 12., 14. un 17.februārī plkst.9.30.

Balvu ar nosaukumu “Kristāla lācis” piešķir jauniešu žūrija, un uz Latviju līdz šim atbraukuši vien divi šādi apbalvojumi – 1995.gadā par Nila Skapāna leļļu animācijas īsfilmu “Lidojam?!” un Renāra Vimbas pilnmetrāžas debijas filma “Es esmu šeit” (2016).

Jaunākajā filmā par suņu meitenes Lotes piedzīvojumiem Izgudrotāju ciematā ierodas divi zinātnieki – Kārlis Jenots un Viktors Vīķis. Viņi ir nolēmuši piedalīties sacensībās, kuru dalībniekiem jāsavāc pēc iespējas vairāk tautasdziesmu.

Abu vislielākais sapnis ir ierakstīt, kā dzied mītiskais ugunsspļāvējs pūķis. “Lēkājoši zaķi, darbos aizņemti surikati, runājoša zivs, kura dzīvo krūšu kabatiņā, zaķene-operdziedātāja – šie ir vien daži no varoņiem, ar kuriem savos piedzīvojumos iepazīsies Lote un viņas māsiņa Rozīte,” filmu aprakstīja Dzene.

Lai iejustos filmas noskaņā, var noklausīties Lotes un Rozītes dziesmiņu.

Filmas “Lote un pazudušie pūķi” Latvijas pirmizrāde notiks 21.februāri, bet no 22.februāra to varēs noskatīties Latvijas kinoteātros un interneta platformā “Shortcut.lv”.

Animācijas filmas tapšanā piedalījusies pašmāju filmu studija “Rija” un Igaunijas studija “Eesti Joonisfilm”. Igaunijā filma “Lote un pazudušie pūķi” iekļauta Igaunijas Filmu institūta Simtgades filmu programmā.

LA.lv