×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Nolans meklē raksturus

“Artūrs Irbe ir viens no gaišākajiem hokeja prātiem, tāpēc esmu ļoti sarūgtināts, ka viņš vairs nav ar izlasi,” intervijā “LA” atzina Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Teds Nolans. Latvijas izlase rīt un parīt Rīgā aizvadīs pārbaudes spēles pret Krievijas otro izlasi.

Pirmās divas dienas treniņos strādājāt nepilnā sastāvā. Vai maiņu virknējumi spēlēm pret Krieviju pašam ir puslīdz skaidri?

Lielā mērā – jā. Dažiem spēlētājiem būs jāspēlē sev neierastās pozīcijās, jo mums trūkst centra uzbrucēji. Varbūt vidū liksim Indraši, arī Štāls var spēlēt centrā, Pavlovs, Armands Bērziņš. Mums ir arī Raimonds Vilkoits.

Vai tas ir normāli, ka pilnā sastāvā būsiet tikai dienu pirms spēles?

Diemžēl tāda ir situācija. Ar mums ir Mārtiņš Karsums, Kaspars Daugaviņš un citi, tāpēc jāsaka paldies viņu klubiem, ka ļāva saviem spēlētājiem laicīgi pievienoties izlasei.

Kas mačos pret Krieviju būs galvenie uzdevumi?

Kā vienmēr – vērtēsim puišu attieksmi, raksturu. Uzvar komanda, nevis individualitātes. Pasaules čempionātā biju lepns par komandu. Ar mums bija, piemēram, Agris Saviels, kurš nespēlē TOP līgā, taču tas nenozīmē, ka nevar spēlēt izlasē. Katram ir iespēja sevi parādīt. Mums vajag raksturus, kas atbilst desmitajam – 14 uzbrucējam un septītajam, astotajam aizsargam. Svarīga ir attieksme. Mums nevajag spēlētājus, kas žēlojas, ka nedabū spēles laiku vai ka komanda zaudē.

Vai par vārtsargu pozīciju neesat satraucies?

Kristers Gudļevskis ir Ziemeļamerikā un viņam tur klājas diezgan labi. Edgars [Masaļskis] šobrīd diemžēl ir bez komandas, taču pērn tādā situācijā bija Mārtiņš Cipulis. Viņam tagad būs iespēja spēlēt un, cerams, tas palīdzēs atrast komandu un sagatavoties olimpiskajām spēlēm.

Esat palikuši tikai divi treneri. Vai nedomājat piesaistīt vēl kādu speciālistu?

Nē, mums vēl ir Kārlis Zirnis, kurš decembrī, iespējams, būs ar izlasi. Ziemeļamerikā ir ierasts, ka ir divi, trīs treneri, tā kā šajā ziņā mums viss ir kārtībā.

Bet vai sapratāt, kāpēc Artūrs Irbe pieņēma lēmumu pamest izlasi?

Biju pārsteigts par treneru lincencēšanas lietām. Artūrs ir viens no gaišākajiem hokeja prātiem, zina, kā trenēt un kā mācīt. Lielā mērā pateicoties viņam un Sandim Ozoliņam, mums izdevās kvalificēties Sočiem. Artūrs domās būs ar mums un neliegs padomu.

Un tomēr – situācija ļoti sarūgtinoša?

Protams. Kad viņš man piezvanīja un to pateica, biju sarūgtināts. Artūrs mani informēja, kāpēc pieņēma šādu lēmumu, taču neesmu pilnvarots to stāstīt publiski.

Vai mums ir lietderīgi spēlēt pret Krievijas otro sastāvu, ja Sočos būs krietni spēcīgāki pretinieki?

Ir lietderīgi spēlēt arī ar Krievijas ceturto sastāvu, viņiem ir ļoti daudz labu spēlētāju. Tāpat kā Kanādai. Mums tas būs labs izaicinājums.

Jums bija vakariņas ar izlases spēlētājiem. Vai tajās piedalījās arī Sandis Ozoliņš.

Jā.

Par Sočiem nerunājāt?

Mēs parunājām, bet ne par Sočiem.

Vai Ozoliņam nav laiks pieņemt lēmumu – spēlēs vai nespēlēs Sočos?

Nē, nav jāsteidzas. Mēs visi zinām, ko Sandis nozīmē komandai. Viens no iemesliem, kāpēc Rīgas “Dinamo” iet tik labi, ir Sanda līdera īpašības. Viņš mūs pats informēs, kad būs gatavs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+