×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. novembris, 2012
Drukāt

Nolans: Šoreiz Sprukts bija daudz motivētāks nekā pavasarī

LETALETA

Latvijas hokeja izlase zaudējusi sešās spēlēs pēc kārtas, un nedēļas nogalē divi piedzīvotie 1:3 pret Krievijas otro izlasi rada vairāk bažu nekā prieka. Valstsvienības galvenais treneris Teds Nolans sarunā ar „LA” vismaz ārēji saglabāja mieru – viņš ir pārliecināts, ka pārbaudes spēlēs izdosies atsijāt graudus no pelavām un, kad komanda būs labākajā sastāvā, sniegums būs pavisam cits.

Kā kopumā vērtējat aizvadītās divas pārbaudes spēles pret Krieviju?

Man nepatika, ka otrajā spēlē pie 1:3 mūsu puiši mazliet nosēdās psiholoģiski. Spēlētāju neticība pozitīvam iznākumam ir vissliktākā lieta. Mums bija dažas iespējas, kad varējām izvirzīties vadībā, taču tās neizmantojām.Uzvaras nāk grūti, jābūt mentāli stiprākiem. Šīs bija noderīgas pārbaudes spēles, lai mācītos un kļūtu labākiem.

Vai atradāt vismaz vienu maiņu, kuru varētu izmantot nākamajās spēlēs?

Nē, vairāk vērtēju spēlētājus individuāli. Pirmo reizi redzēju Vitāliju Pavlovu, kurš atstāja labu iespaidu. Ronalds Ķēniņš parādīja, ka var spēlēt centrā, un varbūt nākamreiz atkal izmēģināsim viņu šajā  pozīcijā. Pārbaudes spēles tam domātas, lai tu novērtētu to, kas tev ir – un labi, ka es tagad varu izdarīt savus secinājumus.

Kā varat izskaidrot daudzos noraidījumus?

Disciplīnas trūkums. Bija daži egoistiski noraidījumi. Ir reizes, kad jāmācās paciest sāpes un neatbildēt, piemēram, kad komanda spēlē vairākumā. Pirmās spēles beigās dabūjām piecu minūšu noraidījumu, un tādas lietas nedrīkstēs atkārtot februārī.

Kādu iespaidu radīja vārtsargu Edgara Masaļska un Māra Jučera sniegumu?

Otrajā spēlē (vārtus sargāja Jučers – I. S.) pāris ripas varēja arī nebūt mūsu vārtos. Bet principā vārtsargi darbojās labi. Ne teicami, bet – labi.

Jānis Sprukts šosezon Maskavas „CSKA” spēlē tikai ceturtajā maiņā un spēļu prakse būtu lieti noderējusi. Kāpēc neizmantojāt viņu abos mačos pret Krieviju?

Tāds bija mans lēmums. Šoreiz redzēju pavisam citu Spruktu nekā pavasarī – daudz motivētāku, un man ar to pietika. Aicināsim viņu arī uz nākamajām pārbaudes spēlēm, dosim lielāku spēles laiku un esmu pārliecināts, ka viņš komandai būs krietni lietderīgāk nekā pagājušajā sezonā. Bet daži spēlētāji nerādīja tādu spēli kā pasaules čempionātā, piemēram, Miks Indrašis, lai gan otrais mačs viņam izdevās labāks.

Kādu sastāvu decembrī vedīsiet uz turnīru Francijā?

Visus līderus nesauksim, jo viņiem vajadzīga arī atpūta, taču ceru redzēt virkni labāko spēlētāju. Mūsu mērķis ir sagatavot komandu olimpiskajai kvalifikācijai februārī. Par Spruktu jau teicu. Dārziņu izlasē vēl ne reizi neesmu redzējis, būtu patīkami, ja viņš būtu sastāvā. Šoreiz ar mums nebija arī Miķelis Rēdlihs, Krišjānis Rēdlihs, Oskars Bārtulis. Ar viņiem būs pavisam cita Latvijas izlase. Ceru, ka spēlētāji gribēs būt ar mums, jo šī valstsvienībai ir nozīmīga sezona.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+