×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
16. janvāris, 2018
Drukāt

Nolasīts testaments: Maligins biznesu novēlējis bērniem (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Decembrī aizsaulē aizgājušā uzņēmēja Valērija Maligina daļas uzņēmumos AS “Olainfarm” un SIA “Olmafarm” atbilstoši šodien nolasītajam testamentam vienādās daļās mantos viņa bērni, informēja “Olainfarm” pārstāvis, valdes loceklis Salvis Lapiņš.

Atbilstoši testamentam mantinieki turpmāko piecu gadu laikā nedrīkstēšot atsavināt vai dāvināt mantotās uzņēmumu daļas.

Kā norādīja Lapiņš, šodien nolasītais testaments vēl nav stājies spēkā. Četru mēnešu laikā to var apstrīdēt citi iespējamie mantinieki.

Zvērināta notāre Valda Vaivara, kura otrdien nolasīja Maligina testamentu, sacīja, ka atbilstoši Civillikumam aizgājēja mantojums likumiski vienādās daļās pienākas neatraidāmajiem mantiniekiem – laulātajam un bērniem. Ja kādiem no neatraidāmajiem mantiniekiem aizgājējs testamentā nav neko atvēlējis, tad tiem ir tiesības pieprasīt neatņemamo daļu, kas ir puse no likumiskās daļas. Neatņemamo mantojuma daļu iespējams saņemt naudas izteiksmē.

Līdz ar to, pēc Vaivaras teiktā, katrs no Maligina četriem neatraidāmajiem mantiniekiem – laulātās un trīs bērniem – ir tiesīgs izprasīt sev neatņemamo mantojuma daļu, kas pielīdzināma astotajai daļai no kopējās Maligina atstātā mantojuma vērtības. “Neviens no neatraidāmajiem mantiniekiem nevar palikt bez mantojuma, un to [neatņemamo daļu] var izprasīt visi, kam uz to ir tiesības,” sacīja notāre.

Viņa norādīja, ka iespējamie mantinieki, kreditori un citas personas, kas ir tiesīgas uz mantojumu, var pieteikties uzņēmēja mantojumam vai to apstrīdēt līdz šā gada 13.aprīlim. Vaivara sacīja, ka tikai tad būs skaidri zināms, cik liels būs Maligina mantojums un kāda būs tā sadale.

Maligins mūžībā aizgāja 2017.gada decembrī 52 gadu vecumā.

Jau vēstīts, ka šodien nolasīja mūžībā aizgājušā farmācijas kompānijas AS “Olainfarm” vadītāja un līdzīpašnieka Valērija Maligina testamentu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Maligins tieši un pastarpināti caur SIA “Olmafarm” bija lielākais “Olainfarm” īpašnieks. “Olmafarm” pilnībā piederēja Maliginam. “Olmafarm” piederēja 42% daļu, bet Maliginam 26% akciju, liecina biržas “Nasdaq Riga” dati.

“Olainfarm” nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā. “Olainfarm” koncerna kopējais apgrozījums 2016.gadā sasniedza 110,693 miljonus eiro, bet koncerna peļņa 2016.gadā bija 11,586 miljoni eiro.

Laikraksta “Dienas Bizness” pērn veidotajā Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstā Maligins tika ierindots 7.vietā ar 70 miljonu eiro turību.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. loti patiik eliina ar savu tiesumu un iistumu,diemzeel taa deel vinai nakas zlugu parsavu galvu parlaist.Ja vinai buutu interesejusi tikai Maligina nauda,tad nemuzam nebuutu bijusi tik atklata.Naudu grib taas,kuras visu,ko virietis darijis pari noliek malinaa un par to nerunaa.Telo draudzigu un ja vajag pargul sad tad uz piecaam min.,biezi pat to nedara,loti izpalidziga,gimeniska,smaidiga.No siisruudiitajaam vairaak jauzmanaas,ticiet man.

  2. nu patikt jau viņai viņš patika,bet mīlestība īsta tā nebija.Ceļojumi,pārtikusi dzīve..kapēc lai nepatiktu??

  3. Sieva (pēdejā) viņam bija kā rozīte. Skaista talantīga.To nevarēja nepamanīt tikai aklais un nesaprast tikai pamuļķītis. Abi pēc sejas līdzīgi.Un mīlēja viņš to tas uzreiz redzams.Un kāpēc te kāds domā ka šai meitenei viņs nav paticis.Vai,kā jaunām sievietēm var patikt nobrieduši vīrieši! Kā viņos var iemīlēties!!!

  4. Pēc manām domām, vissvarīgākais, lai nelaiķa māte nepaliktu bešā. Viņai pietuvinātas personas, lūdzu, parūpējieties par to.

  5. pareizi darija,kapec jaatstaj sievai,kura dzivoja ar vinu tikai partikusaas dzives deel.Ista milestiba musdienaas ir loti liels retums.Acimredzot Maligins izverteja savu situaciju,kaa sieva ja gribees , mazu dalu vina dabus jebkuraa gadijumaa, to vins zinaja.Badaa neatstaja,vares matrealaa zinaa labi dzivot.

  6. ‘vistu audzēšanu’ vai ‘galdniecību”?

Draugiem Facebook Twitter Google+