Mobilā versija
-1.7°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Pirmdiena, 11. decembris, 2017
5. decembris, 2013
Drukāt

Meksikā nolaupa bīstamu radioaktīvu materiālu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Meksikā nolaupīta kravas automašīna, kurā tika vests ārkārtīgi bīstams medicīnā izmantots radioaktīvs materiāls, paziņojusi ANO Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra (IAEA).

Kravas automašīnā no kādas slimnīcas Tihuanas pilsētā uz radioaktīvo atkritumu glabātavu tika vests kobalts-60. “Brīdī, kad kravas furgons tika nolaupīts, materiāls bija atbilstoši aizsegts. Taču materiāls varētu būt ļoti bīstams cilvēkam, ja tiktu izņemts no aizsega vai tas tiktu bojāts,” teikts aģentūras paziņojumā. Meksikas varas iestādes intensīvi meklē nozagto radioaktīvo materiālu, ko teorētiski varētu izmantot tā dēvētās netīrās bumbas izgatavošanai. Pērn vien IAEA reģistrēti 17 gadījumi, kuros fiksēta nelikumīga kodolmateriālu glabāšana vai centieni pārdot šādus materiālus, bet 24 gadījumos ziņots par šādu materiālu pazaudēšanu vai zādzību.

Pievienot komentāru

Sinagoga Zviedrijā apmētāta ar degošiem priekšmetiemJauniešu grupa maskās sestdienas vakarā apmētāja ar degošiem priekšmetiem sinagogu Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, ziņoja vietējie mediji.
Draugiem Facebook Twitter Google+