Pasaulē

Nolaupīšana Sīrijā: no gūsta izdevies atbrīvot vācu žurnālisti un viņas bērnu 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: shutterstock.com

Vācu sieviete, kas pirms gada tika nolaupīta Sīrijā, un viņas nebrīvē dzimušais bērns ir atbrīvoti un aizvesti uz Turciju, trešdien paziņoja Vācijas Ārlietu ministrija.

“Mēs līdz ar viņas radiniekiem un kolēģiem esam apmierināti, ka šī traģiskā nolaupīšana ir beigusies,” sacīja starptautiskās organizācijas “Reportieri bez robežām” (“Reporters Sans Frontieres”) direktors Kristiāns Mīrs.

Viņš atzina, ka šis gadījums ir vēlreiz uzsvēris neaprēķināmās briesmas, ar kurām žurnālisti pastāvīgi sastopas Sīrijas pilsoņkarā.

“Vācu sieviete un viņas bērns, kurš dzimis gūstā, ir ar labu veselību, ņemot vērā apstākļus, un par viņiem rūpējas Vācijas konsulārie darbinieki un kriminālpolicijas biroja darbinieki,” sacīja Ārlietu ministrijas preses sekretāre.

Vācijas vēstniecība Turcijā tagad sagatavo viņu atgriešanos Vācijā.

Mīrs pateicās Vācijas iestādēm, ka tās spējušas novērst to, ka “nolaupīšana beigtos ar nāvessoda izpildi kā Džeimsa Foulija un citu žurnālistu gadījumā”.

ASV žurnālistam Džeimsam Foulijam, kuru džihādistu grupējums “Islāma valsts” bija turējis gūstā divus gadus, 2014.gadā tika nogriezta galva.

Saistītie raksti
LA.lv