×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. marts, 2014
Drukāt

Nolemj atbrīvot Šicu no amata NMPD (9)

Foto: LETAFoto: LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) nolēmis uzteikt darba līgumu un izbeigt darba tiesiskās attiecības ar dienesta direktora vietnieku Mārtiņu Šicu, jo viņš zaudējis darba devēja uzticību, informē NMPD.

Šāds lēmums pieņemts pēc pārbaudes, kas sākta saistībā ar Zolitūdes traģēdijā izdzīvojušo un slimnīcās nogādāto pacientu, kā arī vēl neatpazītu bojāgājušo vārdu publiskošanu. Šics trešajai pusei nodevis iekšējam un operatīvam darbam paredzētu informāciju.

Tā kā Šics apliecinājis, ka ir Latvijas ārstniecības un aprūpes darbinieku arodbiedrības (LĀADA) biedrs un atbilstoši Darba likuma normām arodbiedrības biedram aizliegts uzteikt darba līgumu bez attiecīgās arodbiedrības piekrišanas, NMPD ir vērsies LĀADA ar lūgumu piekrist izbeigt darba tiesiskās attiecības ar Šicu. Līdz atbildes saņemšanai viņam amata izpildē noteikti ierobežojumi.

Kā norāda NMPD, lai izvērtētu dienesta darbu Zolitūdes traģēdijas laikā, veikts iekšējais audits par katastrofu medicīnas plānošanu, valsts medicīnisko resursu un rezervju uzturēšanu un citu. Audita laikā konstatēti nozīmīgi pārkāpumi Šica amata pienākumu izpildē, kas būtiski ietekmē visa NMP dienesta gatavību un rīcību ārkārtas situācijās.

Citastarpā nepilnīgi veikti amata pienākumi saistībā ar slepenības režīma nodrošināšanu darbā ar valsts noslēpuma objektiem un NATO un Eiropas Savienības (ES) klasificēto informāciju. Atbildīgajai institūcijai sniegta nepatiesa informācija saistībā ar speciālajām atļaujām darbam ar NATO un ES klasificēto informāciju. Tāpat divu gadu laikā vairākkārt pārcelti termiņi, nespējot izstrādāt plānotās procedūras un algoritmus NMPD rīcībai ārkārtas situāciju draudu gadījumos un ārkārtas situācijās, klāsta NMPD.

Savukārt noslēdzot iekšējo pārbaudi par Zolitūdes traģēdijā izdzīvojušo pacientu un neatpazītu bojāgājušo datu nodošanu trešajām pusēm, NMPD komisija konstatējusi, ka Šics no sava darba e-pasta pērn 22.novembrī – nākamajā dienā pēc Zolitūdes traģēdijas – vairākkārt trešajām pusēm nosūtījis operatīvo informāciju par traģēdijā izdzīvojušiem pacientiem un vēl neapstiprinātiem, neatpazītiem bojāgājušajiem.

“Trešajām pusēm nosūtīta dienesta iekšējai lietošanai un darba vajadzībām veidota informācija, tajā skaitā slimnīcās nogādāto pacientu vārdi, uzvārdi, personas kodi, diagnozes, hospitalizācijas vietas – tā ir informācija, ko aizsargā Fizisko personu datu aizsardzības likums un Pacientu tiesību likums,” norāda NMPD.

Dienestā arī atzīmē, ka Šics, masu medijos sākotnēji noliedzot informāciju par sensitīvo datu nodošanu trešajām personām, maldinājis sabiedrību. Tāpat komisija atzinusi, ka nav tiesiski pamatota minētās informācijas nodošana trešajām pusēm, kuru profesionālā darbība nav saistīta ar darbu valsts un pašvaldību institūcijās, vai kuras nav pilnvarotas valsts un pašvaldību institūciju vārdā pieprasīt un apstrādāt fizisko personu datus.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Par dr.Šica atbrīvošanu skaidroja raidījumā “Pēcpusdiena” Latvijas Radio 1 kāda ierēdne – Ilze Bunkša. Bez Zolitūdes upuru un cietušo vārdu nopludināšanas Šicam sameklēti vēl kādi trīs iegansti, lai viņš no iestādes būtu izdabūjams laukā. Tie trīs iegansti, kaut uzmanīgi klausījos, likās aiz matiem pievilkti. Par tiem pirms tam runas nebija. Bet izrādās, ka tieši tie ir galvenie, lai no Šica tiktu vaļā. Zolitūdes lieta – pēc tiem. Es vēl saprastu, ja dakterim izsaka aizrādījumu, ka nav tā vai citādi pēc paragrāfiem rīkojies, bet atlaist cienījamu, ilgi strādājošu ārstu? Nu, atvainojiet! Kas tad nāks vietā? Atkal kāds no “savējiem”, kam pašreiz nav darba?

 2. kads vajadzigs lautins iekarojis sica vietu| tas ari viss.

 3. Gribētos zināt konkrēti , ne vispārīgi !!! Vai ir apstiprinājies fakts… Ka kāds būru izsludināts kā miris , bet laimīgi augšām cēlies ??? Tikai tādā gadījumā var būt runa par pārkāpumu !!! Vai visi spēki nav jāpieliek , lai atrastu patiesos vainīgos 54 cilvēku nāvē ???

 4. Rīcības komiteja – var saprast – neguļ…Atkal neliek mierā traģēdijas “lielāko noziedznieku”- Šica k-gu; tad atlaiž, tad atjauno- un atkal atlaiž. Labi būtu, ja daudzus citus neatrisinātus Zolitūdes jautājumus valdībai tikpat “operatīvi un veiksmīgi” izdotos sakārtot. …Vai nav nemaz neērti….???

 5. Profesionāļus vajag ar steigu atlaist no visiem amatiem.Tikai valdošajai koalīcijai piederīgie var ieņemt amatus.Tas nekas,ka stulbi kā krievu zābaki-toties savi cilvēki.Tādēļ nav jābrīnas,ka šū vilsts neatvairāmi iet uz savu galu.

 6. Šis nolādētais Režīms reāli smird!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Šics nodeva informācija Brovkovam mirušo interneta portāla uzturētājam. Tas nav pieļaujams.

  • Nu vismaz viens Zolitūdes traģēdijā vainīgais ir sodīts!BRAVO!Ha, ha, ha…Bez vainas vainīgais!
   Vemt gribas, mietpilsoņi!

  • jautājums "pareizi darīts" Atbildēt

   …kad ierosināsiet saukt pie atbildības Latvijas laikrakstu redaktorus par informācijas nopludināšanu???,jo samērā bieži avīzēs parādās paziņojumi par sabiedrībā pazīstamiem un mazāk zināmiem mirušiem cilvēkiem, kā arī ziņas par to, kad un kuros kapos viņus apglabās.

Draugiem Facebook Twitter Google+