Foto: LETA

Nolemts Tautas frontes muzeju nodot valstij 0

Šodien biedrības “Tautas frontes muzeja sabiedriskā padome” padomes vairākums nolēma Latvijas Tautas frontes (LTF) muzeja ekspozīciju dāvināt Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam un ēku atdot valstij muzeja funkciju nodrošināšanai, ziņo aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

Biedrības “Tautas frontes muzeja sabiedriskā padome” valdes loceklis Romualds Ražuks sacīja, ka biedrība tagad sāks gatavot līguma tekstu, ko slēgt ar Nacionālo vēstures muzeju. Ar muzeju iecerēts vienoties, ka biedrībai saglabāsies uzraudzības funkcija pār muzeju. Organizācija arī gaidīs Kultūras ministrijas (KM) reakciju, kurai Ministru kabinetā būs jāvirza attiecīgs informatīvais ziņojums, skaidroja Ražuks.

Šodien biedrības kopsapulcē vairākums no dalībniekiem neformāli pauda atbalstu tam, ka padome, kurai ir juridiskas tiesības šajā jautājumā, pieņem attiecīgo lēmumu. Līdz ar to šovakar sasauktā biedrības padomes sēdē lēmums tika pieņemts, par balsojot Ražukam, Dainim Īvānam, Jānim Dinevičam, Sarmītei Ēlertei un Jānim Škaparam. Balsojumā atturējās Artis Ērglis, bet balsojumā nepiedalījās Ivars Redisons.

CITI ŠOBRĪD LASA

LTF muzejs jānodod valstij, lai tas būtu profesionāli uzturēts memoriālais muzejs un tur varētu notikt vēstures pētīšana, nevis muzeja pastāvēšana būtu pašdarbība, aģentūrai LETA iepriekš sacīja biedrības “Tautas frontes muzeja sabiedriskā padome” valdes loceklis Romualds Ražuks.

Ražuks nezina, kāpēc par šo jautājumu ir sacelta ažiotāža. Viņam tuvojas 60 gadu vecums, un valdes loceklis norāda, ka muzeja uzturēšanai nevajadzētu būt atkarīgai no viņa veselības stāvokļa. Variants muzeju atdot valstij ir ticis apspriests ar KM, un valdes loceklis vēlas, lai muzejs tiktu pienācīgi uzturēts, tajā nebūtu jūtama bēniņu smaka un lai līdzekļu taupīšanas dēļ muzejā nebūtu vēss.

Biedrības biedra Redisona pārmetumus par to, ka ēka iespējami slēptā veidā tiek gatavota privatizācijai, valdes loceklis nekomentē, norādot, ka par šādiem jautājumiem ir nokaitināts. Ražuks retoriski vaicāja, vai biedrības biedri un Atmodas laika zieds – viņš, Īvāns, Dinevičs, Ēlerte un Škapars – plānotu nodarboties ar zagšanu. Komentējot cita biedra Roberta Milberga izteikumus par ēkas stāvokli, Ražuks norādīja, ka Milbergs veselības stāvokļa dēļ labu laiku aktīvi nepiedalās biedrības darbā, līdz ar to varētu nebūt informēts par situāciju.

Ražuks piebilda, ka 16 gadus ir strādājis, lai uzturētu muzeju un nebūtu nepieciešams to privatizēt. Viņš skaidroja, ka juridiski lēmums ir jāpieņem nevis biedrības kopsapulcei, bet biedrības padomei.

Kā ziņots, vairāki biedrības biedri bažījas, ka šādi Vecrīgas nams varētu tikt gatavots pārdošanai, bet pats muzejs varētu tikt likvidēts.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.