Pasaulē
Eiropa

Noliedz runas par imigrantu vajāšanu protestu laikā Kemnicā1


Protesta koncerts Kemnicā, Vācijā, 04.09.2018.
Protesta koncerts Kemnicā, Vācijā, 04.09.2018.
Foto – LETA/EPA

Saksijas federālās zemes premjerministrs Mihaels Krečmers trešdien paziņojis, ka pret imigrantu noziedzību vērsto protestu laikā Kemnicā nav notikusi ārvalstnieku vajāšana.

Uzrunājot reģionālā parlamenta deputātus, Krečmers norādīja, ka ziņas par pilsētā notikušajiem protestiem, kurus izraisīja kāda Vācijas pilsoņa noslepkavošana, kurā apsūdzēti divi patvēruma meklētāji, esot bijušas pārspīlētas, īpaši apgalvojumi, ka pilsētnieki esot uzsākuši imigrantu medības.

Notikumi Kemnicā pēc 26.augustā notikušās slepkavības kļuvuši par vienu no svarīgākajām tēmām vācu medijos, taču Krečmers uzsvēra, ka nedrīkst demonizēt mītiņu dalībniekus, norādot, ka daudzi no tiem nav bijuši labējie radikāļi, bet gan vienīgi pilsētnieki, kurus saniknojusi vietējā iedzīvotāja nogalināšana.

“Viena lieta ir skaidra. Nebija nekāda agresīva pūļa, nebija nekādu medību, Kemnicā nebija pogromu,” uzsvēra Krečmers, kurš pārstāv kancleres Angelas Merkeles vadītos kristīgos demokrātus (CDU).

Lai gan viņš atzina, ka labējie ekstrēmisti ir “mūsu sabiedrības lielākais apdraudējums”, Saksijas premjers pauda neizpratni, kā mediji citviet Vācijā atspoguļojuši notikumus Kemnicā.

“Pārsteidzoši, ka tie, kas atrodas tik tālu, izteikuši īpaši sasteigtus un asus šīs pilsētas vērtējumus,” atzina Krečmers.

Kemnicas gadījums ir kārtējais vardarbīgais incidents Vācijā, kurā iesaistīti patvēruma meklētāji, un saistībā ar šo slepkavību policija aizturējusi kādu irākieti un kādu sīrieti. Šobrīd tiek meklēts vēl trešais aizdomās turamais.

Tas vairojis vāciešu neapmierinātību ar Merkeles lēmumu 2015.gadā atvērt valsts robežas nekontrolētai imigrantu plūsmai.

Tomēr Merkele Kemnicas notikumus vērtējusi citādi nekā viņas partijas biedrs Krečmers.

“Mēs redzējām attēlus, kas ļoti nepārprotami demonstrēja naidu un ar to saistītu nevainīgu cilvēku vajāšanu. Ikvienam no tā ir jādistancējas,” uzsvērusi kanclere.

Atbildot uz jautājumu par Merkeles izteikumiem, Krečmers laikrakstam “Die Welt” atzinis, ka arī viņu esot “šausminājuši” vardarbīgie incidentu, piebilstot, ka viņš nesaskata nekādas pretrunas starp paša un kancleres izteikumiem.

Viņš vienīgi esot apgalvojis, ka mediji pārspīlējuši vardarbības mērogus.

“Nedomāju, ka būtu pieņemami aizdomas vērst pret visu pilsētu vai zemi,” norādīja Saksijas premjers.

Taču viņa izteikumi jau izsaukuši politisko oponentu kritiku.

Viens no Sociāldemokrātiskās partijas (SPD) priekšsēdētāju vietniekiem Ralfs Štegners sarunā ar laikrakstu “Bild” pārmetis Krečmeram pielabināšanos labējiem radikāļiem.

Saistītie raksti

“CDU Saksijā acīmredzami nesaprot, ka izpatikt labējiem nav jēgas. Ja Krečmers to joprojām nesaprot, viņam nevar palīdzēt,” norādījis Štegners.

Savukārt “zaļo” līdzpriekšsēdētāja Annalēna Bērboka Krečmeru apsūdzējusi nepietiekami nopietnā situācijas novērtējumā, kas esot galvenais Kemnicas notikumu cēlonis.

LA.lv