×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. septembris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Nolietotās lokomotīves jeb Vienoti tikt atpakaļ pie siles (20)

Foto: Dainis BušmanisFoto: Dainis Bušmanis

Pastnieki iznēsājuši “Vienoti Latvijai” partijas presi, tikpat kā sastādītu katalogu par varas noziegumiem – ar puvušu olu piesmaku un nelāgu garšu. Kas ir šie krietnie, tautai dikten labvēlīgie ļaudis, kas nepacietīgi mīņājas un uzkrītoši uzmet acis pulkstenim, gaidot, kad beigsies “Vienotības” laiks? Tie ir mūsu vecie paziņas Šlesers, Kalvītis, Godmanis, Straume un citi gudrinieki, kas tagad taisa debeszilas actiņas, itin kā nebūtu pielikuši savas rokas un nokvēpuši melni ilgos gados, kamēr viņi turēja varu. Laba barojuma politiķi nāk kā samariešu apvienība, kas tagad aizstāvēšot mazturīgos, aprūpēšot skolotājus un katru nabadziņu, kura kabatās svilpo vējš un cēneris makā ir rets viesis. Viņi palīdzēšot piecelties, kam ir ļoti grūti, tikuši valsts vadībā, raušoties kā rūdīti profesionāļi, likšot lietā visu neatsveramo pieredzi.

Ļoti labi, ka arī vēlētājiem ir liela pieredze ar šiem jaukajiem puišiem, cītīgiem kandidētājiem uz vietām Saeimā. Kur vien ierodas tikties ar tautu, ņemiet viņus pie pogas un svārku stērbeles – vai bijušie tautpartijieši un Šlesera partijas paliekas ir norēķinājušies ar valsts kasi, samaksājot attiecīgi miljonu un pusmiljonu vecajā naudā, ko par vēlēšanu finansēšanas kliedzošiem pārkāpumiem piesprieda tiesa? Kamēr galīgā norēķina nav, tikām viņi var būt traktoristi vai biznesmeņi, bet ne valdības un Saeimas locekļi. Lūdzu – kvīti galdā, ka sods samaksāts.

Nav šaubu, ka “vecie” premjeri mācēs stāstīt daudzus savus politiskā pelēkā akmens stāstus, melst tā kā Putina kanāls un tērēt skanošo reklāmās, bet diezin vai nomakšķerēs vairāk kā galīgi ar aklību sistus vēlētājus. Atslēgvārds visam organizētajam pasākumam ir iekļauts “Vienoti Latvijai” īsajā 40 zīmju programmā – tikt atpakaļ pie siles.

Vēlētājiem nav tik slikta atmiņa, lai piemirstos vecā kaluma politiķu iemīļotā shēmošana, savu čomu iekārtošana barotnēs un “profesionālā” valsts pārvaldīšana, maigi sakot, visai viduvējā līmenī, nepaceļot Latviju no atpalicības. Ceļu sabrukums, tūkstoši aizbraukušo bija Kalvīša, Šlesera laikā, un krīzi pārvarēt vajadzēja citiem, ne šiem veiklajiem zeļļiem. Un tagad “patrioti ar aknām” esot atgriezušies, lai strādātu! Šlesera “paraugsaimniecība” Satiksmes ministrijā vien bija ko vērts! Kaut “Latvijas Pasts” – uzņēmums, kas bija nonācis bankrota priekšā, tikai tagad sāk atkopties. Trekno gadu periodā tika ielikti daudzi klupšanas akmeņi, uz kuriem vēlāk slīdēja Valda Dombrovska vadītās valdības un pat vēl tagadējā. Šie “bijušie” nav nomainījuši pat ne sasukas un vienreiz jau padzīti ar vēlētāja mietu no politikas – tagad grib, lai pilsoņi noticētu varavīksnes rītdienas solījumiem. Vēlētājs, par laimi, vairs nav vakarējais. Atšķir, kuras partijas ir šmucīgākas un kuri politiķi grib viņu apvest ap stūri. Veco premjeru partija jau stipri buksē, un vēlēšanās cilvēki novirzīs šos kungus atpakaļ depo, tur, kur jāstāv nolietotām lokomotīvēm uz rezerves sliedēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. latviešu tautai beidzot pieleca kas patiesībā notika ar parex banku un godmani.

 2. “veco” parādīšanās man līdz šim likās vienkārši smieklīga. Bet pēc reklāmas avīzes piespiedu saņemšanas pastkastītē, pie tam, 2 reizes,-KUNGI JūS MAN ESAT P R E T I G I !!!

 3. Apbrīnojama ir šo it kā inteliģencei pieskaitāmo nekaunība !!! Uz ko viņi cer? Uz tautas vājo atmiņu vai galīgu lētticību? Bet laikam taču atradīsies balsotāji,ja jau ir vērts tērēt naudu aģitācijai. Varbūt tie būs tie,kuru kabatas pildīsies līdz ar šiem (nedod,Dievs)” ievēlētajiem” ,kuriem pašlaik tās kabatiņas arī ir patukšojušās? Cilvēki,esiet gudri!

 4. Jā tā valsts Ķeguma dukoņa neļauj naktīs gulēt ( cik labi ka dūktu veco runču makos – laikam novērtēja 70 miljoni latu un bankas dos droši). Balsojiet par Ķeguma dūkoņu makā!!! Jā tos vel divus HES klāt…

 5. Paldies Eģīlam Līcītim par skaidriem komentāriem – rakstu par veco gvardi, kura sajutusi naudas smaku un grib pakampt atkal. Vai tad pēc šīs gvardes nav norūpējušies cietuma vārti?

  Bet tauta balso tā, kā tai pasaka priekšā. Jau šodien skļi paziņo – No sirds ir pārvarējusi 5 % barjeru. Ko, jau bija balsošana? Nebija, tad nemelojiet, kurš un par cik “pārvarēja” procentos.
  Vēlētāji ar “reitingiem” tiek apkrāpti, norādot,, ka par “sīkpartijām” (lamu vārds) nevajag balsot, “PAZAUDĒSI BALSI” (mūss apmāna kā peli ar sieru).

 6. Lūk, kur ir godīguma partija Bordāna partija vaiLiberālā partija. Ja tauta neklausītos “reitingu” diktātā, balsotu pēc sirdsapziņas, varas partijas tiktu nomainītas. Jāmaina, lai neaizgulētos. Pasēdēja vairākus sasaukumus, pietiek, lai citi pastrādā, bet tie, kas pie varas, lai iet Saeimā par palīgiem, konsultantiem.

  Ja nenomainīs vecos zirgus, tiesiskuma un tautas labkklājības neredzēt, jo ne jau varas partijas nosaka politiku, bet NOMENKLATŪRA, ka taisa likumus savām vajadzībām un aplaimo politiķus – deputātus, ministrus. Depurtāti, ministri neko nesap;rot no politikas un no likumiem. Bordāns gan zina un jau parādīja sevi, bet Nomenklatūra – profesionali naudas maka turētāji, zina kur un cik paņemt, kam dot, kam nē un ar VIENOTĪBAS un VL/TB/LNNK vai NA gādību Bordāna tiesiskums tikla noēsts un padzīts.

 7. Par citu tēmu.

  Pilnīgi pareizs lēmums par KNABa pievienošanu IeM. Izskatīt Iekšlietu ministrijas KORUPCIJAS LIETAS TAS NEAIZKAVĒS, tāpat kā birojs policijas struktūrā, kur paši izmeklē sava personālsastāva noziegumus.

  Citādi KNAB ir tāds cars un ķeizars un bezatbildīgs radījums.

  “Skaidrs ka prokuratūra neiebilst. Kad tikai pašai to pūzni neuzkrauj uz kakla. Labāk taču stāvēt maliņā un kritizēt, nevis vilkt vezumu.
  Tomēr loģika prasītu atdot IeM ti…”

  Latvijā vispār nav ne prokuratūras, ne izmeklētāju institūcijas. Krieviski saka – viss pastāv uz PRENEBRATSVO pamatiem, Prokuratūra vienlaicīgi ir uzraugs, izmeklētājs un tiesātājs- tiesu uzraugs, bet tiesa izskata prokuratūras un policijas brāķus un saka – pamēģini mūs protestēt, mēs jums tās lietas nobāzīsim atpakaļ, tad bāžiet kur gribiet, bet ja miers, mēs tiesājam, kurus gribam notiesāt un gailis pakaļ nedzied, prokuratūra klusē. Policijā izmeklēšanu kontrolē un dod norādījumus katrs priekšnieks, raksta rezolūcijas. Policijā pat nav nosaukuma – izmeklētājs, bet ir tikai KP inspektors, un krimināllietā (tādēļ to nosauca par procesu) nevar ieraudzīt, kurš sācis izmeklēšanu, kad to sācis un kas izmeklēja – visi, kam nav slinkums. Prokuros izmeklēšanu neuzrauga un policija lietu nosūta prokuroram. Viņš nevar to sūtīt atpakaļ, jo pats nav uzraudzījis. Pieņem lietu un tad baksta to “izmeklētāju”, lai atnes, pienes, padod materiālus – viens no otra atkarīgs, “Izmeklētāji” pie šādas sistēmas nekad nekļūs par profesionāliem izmeklētājiem, prokurori nekad nekļūs par profesionāliem policijas un tiesas uzraugiem, tikai tieneši ir vareni un var noteikt visu un vārīties savā sulā, ja vajag, arī brīvi var pakukuļot. Šī sistēma ir izveidota korupcijai, bezatbildībai un nolaidībai, beztiesiskumam.

 8. “vienreiz jau padzīti ar vēlētāja mietu no politikas”, nu izbijušo šaika grib ieblefoties par barokļiem pie siles :(( dod, Dievs, vēlētējiem prātu!

 9. Kad izlasīju šo ”izbijušo” avīželi,gandrīz vemt sagribējās. Un tad atcerējos seno un labo līdzību,ka zaglis visskaļāk bļauj :”Ķeriet zagli!”Šie spuvuši ”frukti”jau arī nolaida LR līdz pašam dibenam.”Saulvežu ” banda.

 10. Paldies Līcītim par lielisko rakstu ! …Tikai nav skaidrs – kāpēc Latvijas valsts nepiedzen no Šlesera soda naudas par viņa dibināto partiju parādiem ? ..Iznāk – nodibinu uzņēmumu , sataisu parādus un droši taisu citu firmu , lai parādi nav jāmaksā …..Blēžu retorika …

 11. Vai es varu iesniegt tiesā prasību , lai šitie žip\ciki atmaksā valstij nesamaksātos sodus, uzlikt arestus viņu bankas kontiem. Kā to izdarīt, jo man nav tādas naudas, ja jāmaksā un cik jāmaksā. Ja man liek maksāt tiesā par iesniegumu, bet šitie zeļlī var nemaksāt, tad es varu tiesā apgāzt galdus un iedot purnā!

 12. Jabalso par Bordanu Atbildēt

  Lai turpinatos uzsaktais bet partrauktais itirisanas darbs.

 13. šeit autoram par šiem vecajiem perdeļiem taisnība.Kas attiecas uz šī bara publicēto avīzi saistībā ar šobrīd pie varas esošās klīķes izdarībām, teiktajam avīzē var tikai piekrist.
  Protams , tas ir melnais PR. Man ir vienalga, kas saka. Svarīgi, ko saka.

 14. Kur palicis Līcīša profesionālisms? Izkūpējis priekšvēlēšanu tveicē? Ceļi? Tie sabruka jau krietni agrāk. Pie Šlesera vēl būvēja jaunus ceļus. Pēc tam – pa lielam tikai lāpīj. Ceļu fondu pēcteči veiksmīgi nolikvidēja.
  Varavīksnes solījumi? Līcīti, izberzē acis un izlasi tač’ to p programmu – tu pārāk maz sola…
  Klupšanas akmeņi? Nu tos lai izanalizētu, nepieciešams noņemt klapes un paskatīties uz tā laika akmeņiem pasaules ekonomikā. Bet – vai spējam noņemt klapes, lai redzētu ko vairāk… Sāji, Līcīša kungs, vāji, Līcīša kungs…

  • Kādi tieši ceļi Šlesera laikā tika taisīti? Vismaz tie, pa kuriem man nākas pārvietoties, tiek būvēti un laboti pēdējos gados: Cēsis – Valmiera, Rīga -Lietuvas robeža, Rīgas apvedceļš, Liepājas šoseja, cik zinu, arī Ventspils un daži posmi citos virzienos. Ir gan gadījumi, ka remontē vēl normālus ceļu gabalus, bet arstāj sabrukšanai citus, kas daudz vairāk brēc pēc remonta, piemēram – Vidzemes šoseja no Bērzkroga uz Rīgas pusi.

 15. patreizējie valdības “lokomatīves” ir pamatīgi iestrēgušas savā nespējā domāt valstiskā līmenī.

 16. Tā kā jaunus vilcienus ar jaunām lokomotīvēm pašreizējā valdībā nav spējusi ne nopirkt, ne iznomāt, tad būsim vien spiesti vilkt ārā no depo esošos vecos vagonu un lokomotīves gan īstos, gan arī politiskos.

 17. Atšķirībā no pliekaniem solījumie daudzās citās partiju programās, šie Vecie, solījumus pamato – minot skaitļus, ieguvumus… Tas ir + manās acīs.

 18. Jā arī es savā “kastē” saņēmu minēto izdevumu… Dikti jau asi, bet patika tas, ka beidzot kāds runā par Vienotības neizdarībām. Kaut kā tautā, pilnīgi nepamatoti, šī V komanda uzlikta uz kaut kāda neaizskaramā pjedastāla. Bet, kādas putras viņi ir ievārījuši…. Fu…

 19. Vai, man dieniņ, kas noticis ar Līcīti? Kaut kāds murgs… Un ja nemaldos visas progrmas veido 400 zīmes nevis 40! Izguļamies?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Muļķe sirds, tai nekad, nekur nav gana!

Saeimas deputāts Gunārs Kūtris, kurš šajā parlamenta sasaukumā pārstāvēja partiju “No sirds Latvijai” (“NSL”), piekritis piedāvājumam 13. Saeimas vēlēšanās kandidēt no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta. Šādu piedāvājumu viņam izteicis Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. G. Kūtris žurnālistiem teicis, ka vairākas Saeimā pārstāvētās partijas viņu aicinājušas uz 13. Saeimas vēlēšanām pievienoties to komandām, taču ZZS aizstāvētās vērtības viņam šķiet tuvākas. Tikt ievēlētam no ZZS saraksta viņam ir daudz lielākas iespējas, jo ZZS ir augstāki reitingi, kamēr Ingunas Sudrabas vadītajai “NSL” vēlētāju aptaujās atbalsts grozās ap vienu procentu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+