×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Nomā, kamēr izpērc. Kā šādu interneta veikalu vērtē uzraugi? (6)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Starp desmitiem interneta veikalu, kas pārdod iedzīvotājiem dažnedažādas preces, piedāvājot tās lētāk nekā parastajos tirdzniecības centros, kopš pagājušā gada pavasara Latvijā darbojas vēl kāds, kurš vilina pircējus ar pilnīgi jaunu preču izpirkuma nomu.

“Nomo.lv” piedāvā nomāt, piemēram, jaunu ledusskapi, televizoru vai datoru, ik mēnesi maksājot par to noteiktu nelielu summu. Īpašnieks ir akciju sabiedrība “Nomo.lv” ar jauno Latvijas uzņēmēju kapitālu.

Pakalpojums atšķiras gan no interneta veikalu, gan no līzinga uzņēmumu piedāvājumiem. “Nomo.lv” klientu apkalpošanas speciālists Jānis, kurš nezin kāpēc nevēlējās atklāt savu uzvārdu, man skaidro, ka atšķirībā no parastajiem līzinga uzņēmumiem, kādu Latvijā ir pulka, “Nomo.lv” piedāvā klientiem, pirmkārt, iespēju jebkurā brīdī atdot paņemto preci, ja tā nepatīk vai kļūst nevajadzīga. “Pagaidām Latvijā esam pirmie un vienīgie, kas piedāvā šādu preču izpirkuma nomu,” viņš piebilst, “Ja nomnieks vairs negrib vai nespēj maksāt, tad viņam par to jāpaziņo mums uzreiz pēc kārtējā mēneša nomas rēķina apmaksas. Firma savāc iznomāto preci bez papildu maksas un saistībām. Ja sadomā nomāt citu preci, tad arī tas ir iespējams, noslēdzot jaunu nomas līgumu. Pirmā mēneša laikā ir spēkā attālinātā līguma iespēja atkāpties no nomas līguma 14 kalendāro dienu laikā, skaitot no preces saņemšanas dienas.”

Otrkārt, vairākus simtus eiro vērtā prece, kuras iegādei uzreiz daudziem ar mēnešalgu nepietiek, nomnieka rokās nonāk pāris dienu laikā pēc līguma noslēgšanas. Bet tās vērtību nomnieks pilnībā samaksā 24 vai 36 mēnešos. Vairākām precēm, piemēram, veļas mazgājamām mašīnām, ledusskapjiem, mēbelēm un citām pašlaik šis nomas laiks ir pagarināts līdz 36 mēnešiem, tādējādi to nomniekam samazinās mēneša maksājumu apmērs. Nomas laikam beidzoties, nomnieks vēl samaksā vienu eiro un kļūst par nomātās preces īpašnieku.

“Nomo.lv” piedāvā vēl dažas priekšrocības, kādu nav parastajiem līzinga uzņēmumiem, kuros klientam jāierodas personīgi un kuros novērtē viņa maksātspēju un līdzšinējo kredītu saistību pildīšanu pārbauda ilgāk un rūpīgāk. Preču nomai var pieteikties “Nomo.lv” mājaslapā, pasūtījuma apstiprināšanai aizpildot pasūtījuma anketu. Kāroto mantu klients saņem, neizejot no mājas, to viņam piegādā jebkurā Latvijas vietā bez maksas. Ja internetu nelieto, pieteikties izvēlētās preces nomai var arī Latvijas Pastā, uzrādot personas pasi vai identifikācijas karti.

Noslēgt šādus darījumus var tikai Latvijas iedzīvotāji vecumā no 21 līdz 75 gadiem. “Nomo.lv” norāda, ka tas nav kredītsaistību līgums. Ja mēneša nomas maksājumi netiks kavēti, tas neparādīsies arī parādnieku reģistros. Piesakoties preces nomai, klientam neesot jāuzrāda sava bankas konta izraksts. Pietiekot ar pieteikumā uzrādītajiem personas datiem. Tomēr drošībai par klienta maksātspēju firma patur tiesības pieprasīt bankas konta izrakstu par iepriekšējiem sešiem mēnešiem, darba vietas nosaukumu, amatu un kontaktus. Firma izturas piesardzīgi pret jaunajiem klientiem – nepazīstamam klientam nomas maksājuma limits ir 90 eiro mēnesī.

Citu noteikumu starpā nomniekam jāizturas saudzīgi pret nomāto preci, nomas laikā saglabājot tās oriģinālo iepakojumu un tehniskos dokumentus. Tas ir sevišķi svarīgi, ja nomnieks kādā brīdi nolemj atdot preci iznomātājam. Ja nomātais ledusskapis vai veļas mašīna pēkšņi salūst, tad nomnieka pienākums ir paziņot par to iznomātājam, lai iespējami ātrāk nogādātu to remontā. Ja ierīcei atklāsies tehnisks bojājums, remonta laikā preces nomas maksa nebūs jāmaksā. Ja to būs sabojājis nomnieks pats, viņam būs jāatlīdzina tās vērtība.

Dažādu sadzīves preču izpirkuma nomu jau esot izmēģinājuši vairāk nekā 7000 Latvijas iedzīvotāju, vēl pāri par 4000 esot tai pieteikušies.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) interesējos, vai iedzīvotāji nav sūdzējušies par šīs firmas pakalpojumiem. PTAC pārstāve Sanita Gertmane atbild, ka līdz šim sūdzības neesot saņemtas. Tomēr kopš pagājušā gada decembra PTAC esot sācis pārbaudīt, vai “Nomo.lv” nebūtu pieskaitāma tām firmām, kuras nodarbojas ar patēriņa kredītu izsniegšanu un kam šādam uzņēmējdarbības veidam būtu nepieciešama licence. “Iedzīvotājiem, kuriem varētu šķist vilinošs šāds preču izpirkuma nomas piedāvājums, iesaku nesteigties un vispirms rūpīgi izlasīt līguma noteikumus, īpaši – par nomnieka tiesībām un pienākumiem. Jo, noslēdzot līgumu, jebkurā gadījumā tomēr jārēķinās ar saistībām – mēneša maksājumiem uz vienu vai trim gadiem. Kavējot maksājumus, jārēķinās ar līgumā paredzēto naudas sodu,” saka Sanita Gertmane.

Kā pats noskaidroju, uzmanība būtu jāpievērš arī vēl izdevumiem. Uz 36 mēnešiem nomājot, piemēram, jaunu “Bosch KGN34X04” ledusskapi, mēneša nomas maksa noteikta 24,03 eiro. Sareizinot šo šķietami nelielo summu ar 36, iznāk, ka par šādu ledusskapi būs jāsamaksā 865,08 eiro + 1 eiro. Interneta veikalā “Neostore” tieši tādas pašas markas un krāsas ledusskapis atrodams par 357 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. No vienas puses – pakalpojumam nav ne vainas, jo nav ne saistību, ne soda procentu. Paņēmi TV – pēc pāris gadiem nomaini pret jaunu.
  No otras puses – tiešām dārgs pakalpojums. Tas arī attur to izvēlēties.

 2. Faktiski tā ir tirdzniecība, spekulējot ar to, ka pircēji nezin lietu cenu, tāpēc iespējams traki pelnīt. Bet kad tiks samaksāts nodoklis? Kāpēc Valsts ieņēmumu dienests ir aizmidzis?

 3. esmu apmierināts, nu sanāk pārmaksāt, bet ja man nav uzreiz 600 EUR lai nopirkt, ņemot kredīti vai līdzingu tāpat pārmaksās jebkurš, tāpēc vienmēr būs izdevīgi nopirkt uzreiz preci samaksājot pilnu cenu.
  šīm pakalpojumam ir daži LABĀKI plusi nekā citiem:
  – ja pēc mēneša saproti, ka tas telefons nebija īstais, atdod un miers
  – ja nav tās naudas uzreiz, ņemot kredītu vai līzingu tāpat sanāk pārmaksāt, bet ja nepatiks atdod vairs nevarēs un būs jāmaksā tāpatās par preci ko nevajag

  • Tiešām pakalpojums cilvēkiem kuri:
   – nezin ko vēlas, nemāk izvēlēties,
   – nezin cik ir preces reālā cena
   – vēlas dzīvot pāri savām iespējām
   – jau izsmēluši savas kredītiespējas un tās nav nokārtojuši.

 4. Tiešām tik daudz cilvēku nerēķina līdzi cik viņiem beigās kopā izmaksās prece??? Katrā mobilajā ir taču kalkulātors. Reāli vismaz 2-2,5 reizes dārgāk beigās sanāk.
  Bet iespējams, ka nav plānots līdz galam preci izpirkt vai vajag uz laiku, vai kredītus vairs citur nedod.
  Un nav jau minēts vai prece jauna vai lietota. Ja akcija tad gan jau kāds ir to lietojis 🙂

 5. Es arī paņēmu TV,nu protams iznāk dārgāk kā nopirkt uzreiz,bet nu ko vajg,to vajg. Pagaidām sūdzību nav. 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+