Viedokļi
Lasītāju viedokļi

Nomāc daļas latviešu cietsirdība 63

Foto – AFP/LETA

Dažādās pasaules vietās vienmēr esmu centies aizstāvēt Latviju un latviešus, bet pēdējā laikā mani nomāc daļas latviešu cietsirdība un nežēlība, pat ļaunums. Ja vismaz kāds laikrakstu vēstuļu slejās būtu rakstījis par bēgļiem reāli, ar izpratni un līdz­jūtību…

Tagad parādījušās domas, ka bēgļus nevar uzņemt nekādā gadījumā, jo viņi var būt slimi. Nu un tad? Vai Latvijas slimnīcās ir kāda ievērojama problēma, ka tur nevar izveseļot saslimušos, rehabilitēt ievainotos un invalīdus?

Citu Eiropas valstu pārstāvji, lai palīdzētu tiem, kuriem palīdzība visvairāk vajadzīga, dodas uz bēgļu nometnēm, lai izglābtu no tām bērnus, vecus cilvēkus, slimus un invalīdus.

Dažu latviešu loģika ir tāda: pametīsim cietējus bēgļu teltīs, ņemsim tikai veselos, ja reiz kāds ir jāņem. Šo laiku nevar salīdzināt ar pagātnē pārdzīvoto, kad okupācijas vara savu grandiozo projektu īstenošanai ieveda padomju Latvijā daudzus desmitus tūkstošu veselu un jaunu strādnieku. Viņi pret pamatnāciju izturējās iedomīgi un baudīja dažādas privilēģijas. Tagad viņi ir novecojuši un arī pretojas bēgļu uzņemšanai.

LA.lv