×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
10. jūlijs, 2015
Drukāt

Nomāc daļas latviešu cietsirdība (63)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Dažādās pasaules vietās vienmēr esmu centies aizstāvēt Latviju un latviešus, bet pēdējā laikā mani nomāc daļas latviešu cietsirdība un nežēlība, pat ļaunums. Ja vismaz kāds laikrakstu vēstuļu slejās būtu rakstījis par bēgļiem reāli, ar izpratni un līdz­jūtību…

Tagad parādījušās domas, ka bēgļus nevar uzņemt nekādā gadījumā, jo viņi var būt slimi. Nu un tad? Vai Latvijas slimnīcās ir kāda ievērojama problēma, ka tur nevar izveseļot saslimušos, rehabilitēt ievainotos un invalīdus?

Citu Eiropas valstu pārstāvji, lai palīdzētu tiem, kuriem palīdzība visvairāk vajadzīga, dodas uz bēgļu nometnēm, lai izglābtu no tām bērnus, vecus cilvēkus, slimus un invalīdus.

Dažu latviešu loģika ir tāda: pametīsim cietējus bēgļu teltīs, ņemsim tikai veselos, ja reiz kāds ir jāņem. Šo laiku nevar salīdzināt ar pagātnē pārdzīvoto, kad okupācijas vara savu grandiozo projektu īstenošanai ieveda padomju Latvijā daudzus desmitus tūkstošu veselu un jaunu strādnieku. Viņi pret pamatnāciju izturējās iedomīgi un baudīja dažādas privilēģijas. Tagad viņi ir novecojuši un arī pretojas bēgļu uzņemšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (63)

 1. Tas, kurs rakstija so stastu,- ir prata vajsh, jeb deputats.

 2. Tad nu, Rislaki kungs, esat latviešus,kuru zemē Jūs dzīvojat, smagi apvainojis, atliek tikai savākt kādu duci bēgļu un kopā doties uz dzimto Somiju. Varēsiet rūpēties par viņiem, ārstēt un kontrolēt lai viņi neuzietu uz nziedzības takas. Cik Somija pēc kara ir uzņēmusi bēgļu?

 3. Incanti, ka tie “bēgļi” ir cilvēku kontrabanda, džeki 16 – 30 gados, kā tas tv sižetos redzams. Meitenēm būs prieks. Vismaz sākumā. Pēc tam bōnusā līdzi nāks daudzas labas lietas, no kurām triperis un sifiliss būs tie mazākie.

 4. Kāpēc autors slēpj savu vārdu ? Atbildēt

  Mani nomāc daudzu latviešu gļēvums un stulbums. Mūsu loma nav glābt pasauli, bet glābt savu daudz cietušo tautu, kas arī šobrīd ir briesmās.

 5. Man nepatīk melnie un ja viņi sāks parādīties uz ielām būšu ļoti netolerants!

 6. Lai it rata ta ES!

 7. Nu es esu rasiste,tikai pret melnajiem,jo tapec viniem ari galva sez domas tim melnajiem Aborigeniem,tas ka vini grib lai uz visaa pasaules butu TIKAI melnie,un sievietes neskaitis nekas par sievietem.Paskataties ko vini dara armeitenem kad aprev,vina sit nezeligi,vinas sez maja bernus baro,bez melnas lupatas nevar iziet,vienam melnajam ir daudz sievu.Tas ir kaut kads murgs.Bet kad vini savairosies lv.tad vini nems visu sava vara.jo pati dzivoju uk un zinunkas ir melnie.Vini mus neskaita par cilvekiemjo dzivojat lv un maz ir informacija.Bet kad bus lv.melnie,tad cietis pirmie musu mazmaz berni.

 8. izpalīdzīgie idioti! Atbildēt

  Somi pirms 100 gadiem pārdzīvoja to pašu ko latvieši – viņiem bija gan sarkanie komunisti, gan baltie somi un viņiem noveicās – viņi saglabāja neatkarību daudz ilgā un tāpēc vajadzēja pamanīt tās atšķirības ko pārdzīvoja latvieši, kas nespēja kļūt par bēgļiem. Mums tak bija viens un tas pats sākums, bet Latvija 50 gadus nonāca PSRS valstī-cietumā no kura pat gribot nevarēja aizmukt. Somi pirms 100 gadiem nevis uzņēma igauņu bēgļus, bet gan tiem piegādāja ieročus un pat bruņutehniku cīņā pret ienaidnieku. Pirms 100 gadiem somi vēl spēja saprast kas ir viņu ienaidnieks, bet mūsdienās EDSO vai citās drošības organizācijās kas izmeklē PSR… atvainojos mūsdienu Krievijas uzbrukumus kaimiņvalstīm, ir Krievijas pakalpiņi. Neatceros tās personas vārdu – Hakonena vai tamlīdzīgi, kas sastādīja ziņojumu par to kā Gruzija uzbruka Krievijai…

  Mums tepat netālu notiek Krievijas-Ukrainas kaŗš. Ir statistikas dati par viņu uzņemšanu: Ukrainas pilsonim ir tikai 20% iespējas iegūt bēgļa statusu, kamēr Āfrikas valstu(arī tad ja viņa valstī nav kaŗadarbības) pilsonim ir iespējams 97% apmierināt pieprasījumu pēc bēgļa statusa. Ukrainas gadījumā galvenais atteikums ir tāds, ka Ukrainā tikai dažos reģionos noteik kaŗadarbība un viņi var pārcelties uz mierīgākiem reģioniem. Man neizskatās, ka pārējā Āfrikā vai Āzijā visā šo kontinentu teritorijā notiek kaŗš. Vai tiešām Latvijai šie bēgļi ir jāuzņem, ja tai vēl SVF parāds nav atmaksāts un dēļ bezdarba ievērojama cilvēku daļa ir pametusi valsti lai nevajadzētu nomirt badā? Jūs kādā Perijas līča valstī esiet bijuši? Viņiem nav kur naudu likt, bet par bēgļiem ir jāsatraucas mums…
  Šī ir milzīga problēma, kad Latvijā jau tā siltajā ziemā vairāki desmiti cilvēku nosalst, tikai tāpēc ka viņiem ir pietrūcis apkurei! Matiem stāvus jāceļas par to, kāda valstij ir apātija pret saviem cilvēkiem, bet jūs vēl uzbāžaties ar kaut kādiem bēgļiem. Nē – bēgļi Latvijā nesals un no bada nesprāgs nost, jo dēļ tādām lietām var pazaudēt savu dārgo vietu birokrātijā.

  Jā, tagad ES galvenā ideoloģija ir sociālie-liberāļi, bet izrādās, ka tai piemīt arī visu pārējo ideoloģiju trūkums – viņi melo vai piemelo un totalitāri uzspiež savu vairākuma gribu.

 9. Ieskatīsimies saknē! Valstis, kuru bizness ir ierocis, veicina karus un nesaskaņas, lai pārdotu vairāk ieroču.
  Lai viņi ņem cilvēkus, kuri cenšas izvairīties no kara un ir palikuši dzīvi.
  Kārtis uz galda! Vai Latvijai ir ieroču bizness? Kā sauc Latvijas ieroču firmas? Vai Latvijas tautai ir jāuzņemas atbildība ieroču biznesa firmu dēļ? Tas ir jautājums valdībai.

 10. izpalīdzīgie idioti! Atbildēt

  Autors ir soms un varēja turēt muti par to ko latviešiem darīt un ko nedarīt, īpaši šinī jautājumā kur latvieši ir beztiesīgi ko lemt un jebkuri komentāri par tēmu būs tikai tvaika nolaišana, kamēr migranti komentāros nesēdētu, bet dedzinātu un dauzītu stiklus gan kustamajam gan nekustamajam īpašumam.

  Var arī tomēr vēl pajautāt kāpēc šos bēgļus netaisās uzņemt Persijas līča valstis, kas finansē šos kaŗus? Viņiem nav nekādu problēmu ar to, ka vietējo skaits ir 30% – pārējie visi ir viesstrādnieki un daudzi vergu statusā. Kāpēc ES valstij bez koloniālas pagātnes ir jāuzņem svešas kultūras cilvēki, kuru integrācijā būs lielākas problēmas par padomju laikus pārdzīvojušiem? Bez tam ne jau tikai no Sīrijas tagad plūst bēgļi – starp viņiem ir pilns no Afganistānas, Palestīnas(kas uzdodas par sīriešiem) un arī Āfrikas – ja paši ir izpalīdzīgi idioti, tad nevajag bāzt batonus ausīs pārējiem.

  Pati galvenā problēma ir welfare state sistēma, kas eksistē ES un anglosakšu kolonistu zemēs, kā Kanādā, ASV, Austrālijā un Jaunzēlandē. Starp tiem miljoniem migrantu, kas cenšas nokļūt IR arī bēgļi, kas mūk prom no kaŗa, kas mūk prom no mājām, jo savādāk viņi tiek nogalināti jo tas kas tur notiek ir savstarpējās Kristālnaktis. 90% pārējos gadījumu cilvēki vienkārši mūk prom no nabadzības un haosa un Latvijai nav jāpiedalās šajā farsā, kas nenodarbojas ar problēmas saknes izrakšanu, bet tikai pielāgojas birokrātiskā aparāta darbības simulēšanai.

  PS Kas tā vispār tagad par smadzeņu skalošanu notiek la.lv? Pilnīgi pretīgi lasīt – it kā nekādu citu interešu pasaulē neeksistētu? Un autors ir kaut kāds domu lasītājs(droši vien specializējies un ar sertifikātu), ka viņš bez jebkāda pamata apgalvo kāda ir latviešu loģika… Ja jau viens šitāds somu kroplis ar pārākuma sajūtu no augšas raugās uz latviešiem, ko jūs sagaidiet no pilnīgi svešiem migrantiem, kuriem ir par sliktu Itālijā un trako uz Itālijas-Francijas robežas un pēc tam kad nonākuši Francijā dodas uz Kalē tuneli…

 11. … Un velreiz, atgadinu, ka vecas nomenaklaturas kontroleta, pasiva un nekonsekventa Arvalsts politika lidz sim, un vel sodien rod un nes autohtonai latviesu dalai tikai negativus labumus … un piespiez sai noteicosai un vel valdosai klikei pienemt pamattautai pasnavigu politiku … jo ta neizdarija un nedara vajadzigo – Internacionala tiesa pieprasot, pec ANO principiem un konvencijam, arkartas vajadzibu pabeigt likumisko DDD un reparaciju samaksu, no divam likumigam, toreizejam fasistiskam, lielvalstu pecnacejam, par to 3 okupaciju demografiskiem un materialistiskiem zaudejumiem lidz sai dienai –

  … Janak pie sledziena, ka tadiem ka Juki Rislaski jabut bezdveseliskiem necilvekiem, lai apvainotu nevainigos par LAUNUMU ! … kuri pasi ir spiesti ‘begt’ no savas dzimtenes, svesnieku un savu uzmeteju neetiskas un amoralas darbibas del !

 12. … Nekaunigs, nereals un ar naidu pret latviesu pamattautu tautu, apsesta cilveka, un kada pasutits propogandisks koments … par latviesu cietsirdibu … pat launumu !!!

  … Juki Rislaki, vai tu ka vecs komunaka un to ideologijas piederigais apgrozies tikai vecas partijas nomenaklaturas rikluraveju rindas … jo tur tadi tiesam bija un vel ir, ar tiem, kas nodeva un speja uzmest savejos un savu dzimteni sava labuma del … !

  … Un tie tev nav devusi iespeju iepazities ar parasta un patriotisko latviesa dzives realitati un ta dabu, kur nu vel izdarit kadus secinajumus par vinu personibu, sada nenormala vide un DDD nepabeigta politiska situacija … ar vel turpinosu genocidu un neokolonizaciju … smalka veida … !

 13. Viena lieta ir tas, kā cilvēki glābjas no dabas stihijas postījumiem, tād pats Dievs velētos lai palīdz šim nelaimēs saskārušiem. Bet pavisam cita lieta ir kad bēgli ir cilvēka darbības rezultāts. To kuri to izraisīja ari i jābūt atbildīgam bēgļu likteni. Ne viss Latvija kuri paši ir kā bēgli, bailes no lacis dzen haizivīm uz mute. ES Prezidentam vajadzētu bēģlu jautājumu pacelt OON liemeni, ne viss centies šo problēmu risināt, ar tā bēdīga stāvokļa atrodošo nomaļas reģionu rēķinā.

 14. Rislaki kungs, latvieši nav un nekad nav bijuši cietsirdīgi. Bet ir teiciens – mans pienākums beidzas tur, kur beidzas mans spēks. Un latviešu spēks, mēģinot saglabāt savu mazo tautu un neveiksmīgi integrējot migrantus un viņu pēctečus, ir uz robežas. Manuprāt, bagātākajām un lielākajām Eiropas valstīm, ja tās grib izrādīt savu labsirdību un līdzjūtību, pirmkārt to vajadzētu dot mazajām, izmirstošajām Eiropas tautām. Uztvert to par savu goda pienākumu – vispirms palīdzēt Eiropas problemātiskākajiem apgabaliem un tad domāt par tālākām valstīm. Citādi iznāk – pašu mājās (Eiropā) daudzas tautas dzīvo uz nabadzības sliekšņa, cīnās par savas tautas izdzīvošanu, bet Eiropa skatās tālumā – kam tur varētu palīdzēt. Vispirms vajadzētu ieviest cilvēcisku dzīvi un sakārtotību tepat mūsu kopīgajā Eiropā. Kad latviešiem izzušana vairs nedraudēs un mūsu tauta būs pabarota, neliegsim palīdzību arī citiem. Jo patiešām, cietsirdīgi jau nu gan neesam. Drīzāk šis laiks mūsu tautas izdzīvošanai ir izšķirošais.

  • Piekrītu Valda rakstam

  • Vispār jau šie cilvēki vismaz daļēji ir kristieši,kuri bēg no “Islāma valsts” rīkotajām asiņainajām vajāšanām. Varētu arī izjust zināmu solidaritāti ar latviešu tautas bēgļiem otrā pasaules karā.

   • Vai tu gadījumā nedzirdēji ziņās pirms pāris nedēļām, ka vienā no kuģīšiem, kas nodarbojas ar cilvēku kontrabandu, musulmaņu pūlis nogalināja visus kristiešus, kādus 14 cilvēkus, kas uz kuģa atradās, iemetot viņus jūrā?

  • Labs komentārs. Piekrītu.
   Manuprāt to “kašķi” austrumu un āfrikas zemēs ir radījuši tie paši negausīgie eiropieši un amerikāņi. Viņi izlaupa šo tautu dabas bagātības. tautas lielākā daļa grimst trūkumā, tā fonā zeļ kontrabanda un krimināli elementi, tie savukārt apzinājās savas zemes bagātības un ar dažādiem lozungiem sāk dalīt (sargāt) savas teritorijas. Tad tur no “otra” gala atkal ir klāt negausīgās, bagātās eiropas un amerikas ekonomikas militārās rūpniecības atašeji, kas tirgo ieročus.

 15. Pilniibaa piekriitu raksta autoram…

 16. Anita, Jums taisniba! Un vispār runa nav par ekonomiskiem bēgļiem, runa ir par cilvēkiem kas bēg no kara, no nāves. Ekonomiskie bēgļi ir tie kas bēg no Latvijas!

 17. Domāju ,nevienam nav morālu tiesību mums uzspiest imigrantus,tā jau esam bijuši tik mīkstsirdīgi un uzņēmuši miljonu ekonomisko bēgļu ,kuri ir nedomā integrēties septiņdesmit gadu laikā.Te bubina daži par to ,ka ,kara laikā arī latviešu bēgļus uzņēma daudzās valstīs un palīdzēja tiem ,tad nu tagad mums ari jāprotas.Bet aizmirst piebilst ,ka latvieši nesēdēja pamattautai uz kakla ,bet paši ķērās pie sevis uzturēšanas ,lai gan bija palikuši ar to ,kas mugurā.Kaut kur lasīju ,ka septiņdesmitajos gados ASV bija pētījums par imigrantu kopienām ,kuras ieradās pēc Otrā Pasaules kara,tad latvieši pēc ebrejiem bija visizglītotākie un pārtikušākie.Mūsu nelielajā novadā nesen pārcēlās ģimene no Itālijas ar bērniem ,jo tur droši dzīvot imigrantu dēļ vairs nav iespējams,ne bērnus vienus palaist uz skolu ,ne laukā spēlēties,nevienu brīdi nevarot justies drošs ne par savu dzīvību ,ne mantu.Mums to vajag?

 18. Tauta sarūk! Tad lūdzu dariet tā, lai -Nesarūk! Nebrauciet prom! Māciet Tā, lai lai Gribas cienīt, mīlēt, kopt, lolot, strādāt,pieklājīgi-runāt ,pieklājīgi uzvesties, pieklājīgi ģēŗbties, nemainīt n-tās sievas, nevis skriet pakaļ pasaules nejaucībām! Nenodzersimies!!!Nenozagsimies!!!Neizvirtīsim!!! Tad Neiesim zudumā, kopsim savu kultūru, uzturēsim un cienīsim savu identitāti! Nepametīsim bērnus savā vaļā pa neskaitāmajiem soc aprūpes centriem un bērnu un bāreņu namiem!
  Daudzbērnu ģimenes iztiek no mazumiņa, bet tur ir veselīgāka gaisotne nekā 1bērna ģimenē?! Badalaikā ne vienmēr bagātākais pasniedz maizes kumosu! Bet ar to devējs nekļūst nabadzīgāks! Dots devējam atdodas!

 19. Kas ir šā raksta autors? Vai viņš nevarētu pateikt, kur bēgļi ņem tos 3 tūkst.dolāru, lai viņus pārved uz Eiropu? Turklāt rakstam pievienotā bilde nav no šīs operas. Kad TV rāda laivas ar bēgļiem, tad redzami lieli spēcīgi afrikāņi. Vai nevienam nav ienācis prātā, ka mēs baidāmies no terorisma , kurš jau pārņem pasauli un Eiropu tai skaitā.

  • Atkal jau tiek ar mums manipulēts… Mēģināts apelēt it kā pie mūsu sirdsapziņas. Tie ,,bēgļi,, ir tikai tādi paši imigranti, kādi pie mums brauca Padumjijas laikos. Daļa mūsu pilsoņu laikam pat vēsturi nav mācījušies, vai arī nav sapratuši, kas un kā toreiz notika. Tagad viss notiek globālākos apmēros. Šie ,,bēgļi,, , jeb kā lai viņus nosauc, būs tādi paši, un ne labāki. Viņi nemācīsies latviešu valodu, parazitēs uz mūsu nodokļiem. Vārdu sakot- uzdzīvos. Pēc tam, ja apniks aiztīsies tālāk, atstājot te visādus mulatus, kas mums it nemaz nav vajadzīgi.

  • Viņi paņem kredītu bankā un prom uz jevropu.

 20. Ja šaubāties par latviešu oficiālo nostāju cietsirdības sakarā,tad īsti vietā būtu atgādinat par attieksmi pret saviem pensionētiem arodslimniekiem un arodinvalīdiem.Šeit tas viss atklājas visā savā riebīgumā

  • Cilvēki ir līdzjuitīgi. To pierāda labdarības kampaņas , kuru laikā savāc simtiem tūkstošus. Un, pieļauju, lielākoties ziedotāji ir tieši latvieši, jo pasākumi notiek valsts valodā. Krievvalodīgie par tiem neinteresējas.
   Ja runā par arodslimībām, tad tā ir varas nostāja,. Tātad deputātu nostāja.

 21. Latvijā pašu cilvēkiem nepieciešama palīdzība.Tūkstošiem cilvēku dzīvo pusbadā bez jebkādām iespējām ārstēties un lietot nepieciešamās zāles. Vēl nez kāpēc būtu jāuztur bēgļi,ja par pašas Latvijas iedzīvotājiem Latvijā neviens nerūpējas un nepalīdz. Tā ir tāda sava veida dirsā līšana,lai izrādītos,re cik mēs izpalīdzīgi un dāsni pret citiem.Bēgļus baros kā kungus trīs reizes dienā un medicīna bez maksas. Jums mīļie letiņi vienīgi bēgļu atvestās slimības pielips bez maksas,bet jūs neviens par velti neārstēs.

 22. A kas autors (-e) šitam murgam?

 23. izdevība paklusēt Atbildēt

  Autors var komentēt un mācīt dzīvot somus. Te viņš ir iebraucējs un ,acīmredzot , par maz iedziļinājies savas patreizējās mītnes zemes pagātnē un cilvēkos. Nav smuki svešā dievnamā ar saviem pātariem uzstāties.

 24. cien.raksta autor nosauciet vienu valsti kur tie sīrirši utt.ir integrējušies????
  Slabo??????

 25. pagātnei vieta ir pagātnē!dzivoju DE jau 11 g.un nezinu nevienu latvieti kurš nrstrādātu bet ar mellajiem veseli kvartāli kuri neko nedara!turki paaudzēm dzivo un valodu nezin jo priekš kam ja ir siltd dzivoklus un pabalsts! lai Merkele padalās kā tad viņus integrēt!

 26. Var būt Somijā varētu brīvprātīgi uzņemt arī Latvijai paredzēto bēgļu masu? Kādus tādus projektus vēlas īstenot Eiropas Savienība, ja atšķirībā no PSRS – neceļ ne rūpnīcas, ne dzīvojamās mājas, ne slimnīcas, ne bērnudārzus, bibliotēkas un kultūras namus – tikai Rail Baltic finansē, lai te ievestu bēgļus pa taisno no Vidusjūras kuģiem?

 27. Atradies nu gan aizstāvis! Karikatūrists, kam Latvijā viss ir stulbi un demagogs papīrrūpnīcas lobists!

 28. AR ASARĀM ACĪS LASU JŪSU KOMENTĀRU UN PARAKSTOS ZEM KATRA JŪSU UZRAKSTĪTĀ VĀRDA!!! No kurienes JŪS, RISLAKI KUNGS, ŅĒMĀT ATZIŅU, KA LATVIEŠI IR CIETSIRDĪGI??? Mūs turpina iznīcināt un izkvēpināt no LATVIJAS tagad jau ES ar savu neizdarību attiecībā uz bēgļiem!?? Aiz bēgļiem sekos viņu lielās ģimenes un tas jau ir SPRIEDUMS LATVIEŠU TAUTAI!!! KĀ TO NEVAR SAPRAST!?? KUR JŪSU AIZSTĀVĪBA, RISLAKI KUNGS, MUMS??? Vai PRĀTS – Somiju un Latviju taču NEVAR salīdzināt??? Somija nav bijusi 50 gadus CCCP sastāvā…

  • 100% piekrītu šim komentāram! Ar mums nerēķinās. Lielie bīda savus politiskos projektus uz mūsu rēķina. Šis bēgļu jautājums ir MĀKLĪGI radīts!!! Te NAV jautājums par bēgļiem! Te ir MELI!
   Te ir cietsirdība pret latviešiem, Latviju!
   Cik autoram samaksāja par šo rakstu??

 29. Protams,Juka Rislaki! Atbildēt

  Visvieglāk jau ir aizbēgt,nevis cīnīties! Uz šā paša foto: priekšplānā gan ir vecmāmiņa ar mazmeitiņu,bet pārējie visi-jauni un spēcīgi vīrieši,kuri,ātri bēgot,ir bijuši spiesti pamest pat savus tuviniekus! Neizskatās ne pēc smagi slimiem,ne ievainotiem! Un tas nav vienīgais tāds foto!

 30. Žēlsirdīgā autora zināšanai Atbildēt

  Šie cietsirdīgie latvieši taču neiebilst pret Latvijas finansiālo palīdzību Āfrikas un pat Karību jūras un Klusā okeāna valstīm (ĀKK),Ukrainas ievainoto karavīru ārstēšanu un ukraiņu bērnu uzņemšanu Latvijā! Latvieši vienkārši negrib palikt Latvijā mazākumā! Tādēļ iztiksim bez demagoģijas un pilnīgi nepelnītiem pārmetumiem!

 31. JR kungam vajadzētu pasekot kāda attieksme pret svešiem bēgļiem ir Somijā salīdzinājumā ar Zviedriju.Kurš vēlas palīdzēt lai pirmais atver maku.

 32. Nezinu,bet gribu zināt kas ir *daļas latvieši*. Lūdzu paskaidrojiet,ja kāds zina.

 33. visa izskatās, ka turpmāk Saeimu Latvijā vēlēs bēgļi un migranti, jo latvieši šeit būs etniskā minoritāte ar kopienas iezīmēm.Latvijas iedzīvotāji nav cietsirdīgi, bet gan no visām pusēm sisti un morāli pazemoti.

 34. nepiekrītu autoram Atbildēt

  nekādā gadījumā. mūsu valstiņa ir par mazu tādam pasākumam. varbūt var parakstīties pret, labprāt to izdarītu.

 35. Nesaprotu kā var būt bēgļi (izņemot ekonomiskos), ja jau viņu mītnes zeme notiek karš tad ir jākaro un jācīnās par savu zemi, ja nu pēkšni kaut kas pie mums atgadās (nedod Dievs) vai tad mēs metīsimies bēgt uz āfriku, jāņem ierocis un jāaizstāv savas mājas. Visi tie ir labākas dzīves meklētāji un uz citu darba augļiem parizitējoši. Vienu gan es nesaprotu kā tiek sargāta robež, tie jau nav robežsargi, bet kaut kādi bēgļu glābēji visu tik velk iekša nevis triec atpakaļ.

 36. sac iezeelinaaties par afrikaaniem.Tev apnika eest komunisma maizi? .., tava avize nav nekaa cita,vienas provokaacijas pret latviesu tautu.Lemberg,tu esi **

 37. kas sacereja so rakstu? Atbildēt

  tas,ka mums jaabrauc no Latvijas prom,tas valdiibu neinterese? Kas sacereja so rakstu,bl..? Kam izdeviga menaadaino iepludinaasana Latvija? Kada sakariba sitie”begli” sanems 265 eiro menesii,ko? Atbildi gaidu no saeimas. Tur pusi vajag izdauziit ara ar suudaino koku ar visu straujumu prieksgala,nekaunjas taadi!!!!

 38. Tā nav, Rislaki kungs!
  Latvieši nav cietsirdīgi un nežēlīgi. Latvieši ir gadsimtiem nīdēti un nīcināti, izkauti un izsūtīti un, jā, arī paši bijuši spiesti doties plašajā pasaulē, gadsimtiem stāvējuši ar saliektu muguru dažādu kungu priekšā.
  Tie cilvēki, kuri tagad iestājas par savas tautas un valsts saglabāšanu un attīstīšanu, ir vairs tikai latviešu atliekas no visiem iepriekšējiem laikiem – sajaukti, samocīti, apjukuši cilvēki, kuri meklē patvērumu kurš rietumos, kurš austrumos. Mēs ļoti sen neesam bijuši patstāvīgi un arī tagad tādi neesam. Dažiem no mums pat ir iestāstīts, ka mēs neesam tauta un neesam valsts. Mums bija pārdesmit gadu brīvības pirmajos ulmaņlaikos – tas arī viss. Tā paaudze jau sen aizgājusi.
  Rislaki kungam grūti saprast, kā latvieši pieļauj to, ka vēl šodien viņus ncina dažādi iebraucēji pašu valstī.
  Nedodu ne sprāgušu mušu, ka šis protests pret Āfrikas bēgļiem, ir pēdējais izmisuma mēģinājums kaut ko darīt savas valsts un kultūras saglabāšanai. Šo invāziju, ja tā notiks, latviešu tauta var vairs neizturēt, pārāk maz esam palikuši, esam arī pārāk sašķelti.
  Lieta tāda, ka tagad mums jācīnās pret to lielo, neredzamo un nezināmu spēku, ko sauc par globalizāciju, kas komandē parādi. Acīmredzot arī šī “tautu staigāšana” pieder pie kāda lielāka plāna.
  Vai gan citādi tik mierīgi tiktu pieļauta cilvēku kontrabanda.
  Nedomāju, ka tie āfrikāņi ir pārāk laimīgi, bēgdami no savām zemēm. Bet vitālāki gan – viņi iedzīvosies jebkuros apstākļos, bet latvieši zem viņu svara var salūzt.
  Nenosodiet pārāk bargi latviešus. Viņi vēl nav atvilkuši elpu kopš cccp laikiem, viņu dzīves nav vēl nostabilizējušās tik pamatīgi, lai viņi varētu justies pietiekami stabili, ka nekādas vētras viņiem vairs nav bīstamas.
  Tā nav, mēs vēl esam ļoti trausli.
  Un nav neviena, kas mums varētu palīdzēt. ES ar vienu roku dod kaut kādu naudu. no otras puses pieprasa pildīt lietas, kas mums nav pa spēkam.
  Un no ES puses mums nesagaidīt tādu žēlastību, kādu Jūs no mums pieprasāt izrādīt āfrikāņu bēgļiem.
  ES ir pilnīgi vienalga, kas notiek ar kaut kādiem tur latviešiem, kuru ieperinājušies mazā stūrītī pie Baltijas jūras.

 39. Kāds man var pateikt – kāpēc 99% bēgļu ir vīrieši spēka gados?? Sievietes ar bērniem un bērni – ok, bet nevienu veci liekēdi, teroristu. Nevienu!

 40. No tevis dveš jūdaisms. Tikai ebreju tautai ir jāpaliek nesajauktai, tās asinīm ir jābūt tīrām, bet pārējām tautām ir jāiznīkst arī jaucoties ar melnajiem u.t.t.

  • Jā tā ir jūdaisma iedzīvināšana. Paši ebreji nekad nav jaukušies ar afrikāņiem, bet baltajiem viņi to iesaka darīt un pat pieprasa. Pat līdzekļus gatavi piešķirt.

   • Bēgļus ir jāuzņem, tas ir tikai humāni, bet viņiem ir jādzīvo atsevišķi un tikai uz laiku. Pie pirmās iespējas, kad viņu dzīvībām vairs briesmas nedraud, viņus ir jāsūta atpakaļ uz savu dzimteni, pat piespiedu kārtā.

    • bet pēkšņi izrādīsies, ka tur ir necilvēcīgi apstākļi(pārapdzīvotiba) un ES nolems, ka jāpaliek kā ir …

    • Un kapeec to pashu nedariet ar nelojaaliem kolonistiem? Lasiiju, ka Ziemelju kara laikaa Vidzemee uznjeema un kristija kadus 150 tataarus. No vinjiem iznaaca labi latvieshi!

    • Bēgļi NAV JĀUZŅEM!!!!! Lai uzņem ASV!

     • Vai tad visā āfrikā ir tādi apstākļi, ka tur vairs nav iespējams dzīvot? Kāpēc āfrikānim obligāti jātriecās uz Eiropu kur viņi tiek pieņemti , par viņiem un viņu ģimenēm Eiropa uzņemās rūpes , maksā par viņiem, ārstē. Es ticu, ka iemesls kāpēc viņi lien Eiropā ir cits .Ja viņi gribētu pa īstam paglābties no necilvēcīgiem apstākļiem savā zemē, varētu atrast valsti āfrikā uz kurieni pārcelties,bet nē, viņiem jālien Eiropā,jo šeit sakārtota dzīve, badā nebūs, apārstēs noteikti,vēl visu lielo ģimeni savu atvilks un tad tik sāksies….vai tiešām Eiropas valstīm tas jādara? āfrika liela, lai brauc uz vietu, kur var dzīvot…..neesmu dzirdējusi, ka Krievija kat ko tādu pieļautu, ātri visu nokārtotu, ka citi negribētu vairs…

 41. kaut as sajucis,Latvijai nav tādu līdzekļu un iespēju,lai ārstētu ,nedod Dievs,kādu ebolas atvedēju.
  Arī bēgļi saņem privilēģijas,kā pad.laikā ievestie,tikai citā veidā,piem.vecuma pensiju aprēķinās ne pēc(ja kāds gadijumā būs strādājis) tā cik strādājis,bet dabūs pilnu pensiju,it kā LV būtu dzīvojis visu mūžu,tā tas ir citās eiropās valstīs,uz kurieni viņi visi tā laužās un mazā LV to darīs gribot negribot.

 42. Tā nav cietsirdība, bet tautas , kas strauji skaitliski sarūk , noveco, emigrē instinktīva pašaglabāšanās. Cilvēkiem ir gadu desmitiem pieredze ar simtiem tūkstošiem cilvēku ,kas neintegrējās un to nedarīs arī turpmāk. Bēgļi būs vēl atsķirīgāki. Un pie viņiem straumēm plūdīs radu radi. Tas ir tikai iesākums .

 43. Kurš aizliedzis autorei pierādīt pretējo ?
  .
  Ar cita rokām grābt karstas ogles ir gudrāk ?

  • atvainojos par paviršu izlasīšanu, kūras rezultatā ziemeļzemes vīrieti nosaucu par sievieti !
   —————————-
   No viedokļa neatkāpjos !

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Nelieniet manās sēņu vietās!

No 20. augusta līdz 2. septembrim vismaz 36 Latvijas novados notiks vērienīgas militārās mācības “Namejs”. Jēkabpilī un Valmierā plānots izspēlēt masu nemierus. Mācību uzdevumi tiks veikti arī uz juridiskām un privātām personām piederošiem zemes īpašumiem. Mācību laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies militārā tehnika, tāpēc bruņotie spēki aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un nekavēt karavīru un tehnikas pārvietošanos.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+