×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2014
Drukāt

Agris Liepiņš: Laiks atgriezties pie jautājuma par uzturēšanās atļauju ierobežošanu (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Lēnām norimst eiro ieviešanas fanfaru skaņas un pieklust krēslu grūstīšanas trokšņi, veidojot jauno īstermiņa valdību. Pēdējo nedēļu jezgā nebija laika padomāt par būtisko. Piemēram, par Valsts prezidenta Bērziņa kunga atpakaļ atmesto likumprojektu, kurš paredzēja uzturēšanās atļauju tirdzniecības ierobežošanu.

Grūti spriest, vai iepriekšējā koalīcijā panāktā vienošanās šobrīd ir spēkā. “Vienotības” politiķi, iepriekš ar sakostiem zobiem piekrituši uzturēšanās atļauju tirdzniecības ierobežojumiem, tagad var atviegloti uzelpot – jauna valdība, jauna premjerministre. Varēs atkal tukši runāt par lielo eiro podu, kura saturs dāsni līs pār Latvijas tautsaimniecību, bet, aizbildinoties ar metodoloģijas īpatnībām, nespēt skaidri pateikt, cik tad uzturēšanās atļauju naudas iekasēts un kur tā palikusi.

Naudas žvadzoņa ir skaļāka par visu. Eiro džinkstoņā velti saklausīt argumentus – 23 gadus pēc neatkarības atgūšanas mēs nespējam atjaunot okupācijas varu izjaukto līdzsvaru starp latviešiem kā pamattautu un Latvijas valstī ieplūdinātajiem migrantiem un viņu pēctečiem. Mums ir problēmas ar nepilsoņiem, kuri mentāli un idejiski ir uzticami Krievijai, mums ir problēmas ar daudziem jaunās paaudzes pilsoņiem, kuri neizprot Latvijas valsts pamatvērtības. Latvija uztur divas paralēlas izglītības sistēmas – valsts valodā un svešvalodā – krievu valodā, bet ar to ir par maz. Krievijas ārlietu ministrs paziņo par programmu “Krievu skolas ārzemēs”, kuras ietvaros Kremlis gatavojas Baltijas valstīs finansēt krievu skolas, un mācības tur notikšot pēc Krievijas standartiem. Šādos apstākļos termiņuzturēšanās atļauju tirgošana trešo valstu pilsoņiem ir vieglprātīga un ietver daudzus riskus jau tuvākajā nākotnē.

Mūsu politiķiem ir bieza āda, latviešu tautas argumentus viņi sadzird kā caur vati. Satrūkstas vien tad, ja aizrādījums nāk no lielāka ranga politiķiem. Iepriekš, aizstāvot vēlmi tirgoties ar uzturēšanās atļaujām, tika minēti piemēri, ka arī citas Eiropas Savienības dalībvalstis papildina savus budžeta ienākumus, pārdodot dažāda veida uzturēšanās atļaujas, un nekādus draudus tas neradot. Par provi – Malta. Lai papildinātu salas kasi, grasās tirgot pilsonību. Un te pēkšņi ES iekšlietu komisāres Redingas paziņojums: “Pilsonību nedrīkst tirgot. Ir pamats vaicāt, vai ES pilsoņtiesībām būtu jābūt atkarīgām vienīgi no kāda maka vai bankas konta lieluma?” Ko Redingas kundzei atbildētu mūsu Valsts prezidents?

Uzturēšanās atļauju tirdzniecība nākotnē nenoliedzami radīs riskus. Pārdomām – Kipra tiek uzskatīta par “nodokļu paradīzi” krievu uzņēmumiem. Šogad Kipras valdība piekrita, ka Krievija turpmāk izmantos tās gaisa karaspēku bāzi Pafas pilsētā un Krievijas karakuģi varēs ieiet Limasolas ostā. Ļoti negribētos Latvijas radio dzirdēt vārdus – no šodienas mūsu valstī ienāk svešzemju karaspēks, un tas notiek ar prezidenta ziņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Izskatās, ka- kamēr NA nebūs tiesības veidot valdību , tikmēr arī “andelēšanās” ar visādu “Šleserveidīgo” atbalstu turpināsies!

 2. Vai tiešām šlesers ar savu drauģeļu, attīstītāju dienderu bandu ir tik spēcīgs ka LR Saeima neko nevar padarīt? Vai tiešām arī valsts prezidents ir viņu pusē? Ja tā, tad vai nu kādam čalītim jāsadod kārtīgi pa muti vai jāiespļauj ģīmī un jābrauc prom. Gan jau uz pasaules vēl ir kāda vieta kur nav utaino un viņu pakalpiņu.

 3. Latvija par šo andelēšanos saņēma Eiropas aizrādījumu, bet tas, redz, nav jāievēro. Cietumnieku tiesības, geju laulības, tagad kūpinājumu aizliegums un vēl un vēl. Bet par atļauju tirgošanu mēs neklausāmies un neievērojam. To var, cits jāpilda obligāti un dubultā.

 4. Ja prezidents teiks: “no šodienas mūsu valstī ienāk svešzemju karaspēks”, tad es šim prezidenta aicinājumam neklausīšu, bet ņemšu ieročus un šaušu pa okupantiem un kangariem. Noziedznieks Ulmanis deva labu mācību – krievs neciena zābaku laizītājus un ģļēvuļus!

 5. Mēs jau VIEMĒR ESAM BIJUŠI MAZĀKUMĀ!!! Vai tad tas neturpinās? Esam “aizvaldījušies” 23 gados tik tālu, ka Krievijas ārlietu ministrs atļaujas paziņot par krievu skolu finansēšanu un skolēnu apmācību tur pēc Krievijas programmām!? VAI TĀLAK IR VĒL KUR IET??? Mūsu pašu galvās arī ar domāsanu ne viss kārtibā un redze klibo – vakar “Sastrēgumstundas” balsojumā uz jautājumu:VAI KRIEVIJAS MAIGĀ VARA LATVIJĀ PASTIPRINĀS? vairākums atbildēja, ka” NĒ”(ap 900 zvanītāju?!). Rīgā un Jūrmalā jau nekustamais īpasums izpirkts, kas jaunajiem krieviem būtu vēlams, tagad viņi JAU DODAS ĀRĀ un iegādājas NI citās LAtvijas vietās pie jūras, kur tiešām vēl var dzirdēt valsts valodu!? Kā var būt šāds “akls” balsojums??? Kā to SAPRAST??…

  • Man gan vedas domāt , ka balsojums bija gluži pretējs – 90 5 uzskatīja , ka Krievijas “maigā vara” pastiprinās .

 6. Uzturēšanās atļauju tirdzniecība ir ne tikai jāierobežo, bet jāpārtrauc. Cerība protams ir tikai uz NA, bet laikam jau arī nacionāļi ir kļuvuši tik”pragmātiski”, ka drusku pakurnēs un ”stabilitātes” labā apklusīs.

 7. Jādara viss iespējamais, lai radījumi ar prostitūtu morāli netirgotu uzturēšanās atļaujas salašņām ar nezināmas izcelsmes finansēm.

 8. Dievs dod, lai Krievijas maigās varas ieroči neuzvar Latvijā, SC nenāk pie varas, visu nepilsoņi bez izņēmuma netiek pilsoņu kārtā. Ja tā notiks, tad Latvijā būs divas valsts valodas un latvieši būs atkal apspiestā tautas daļa. Atmostieties letiņi, domājiet par ko balsosiet nākamajās Saeimas vēlēšanās. Neticiet Nilie, Eināriem, Ingunam un citiem līdzīgiem elementiem.

  • Tu, draudziņ, kļūdies – būs tikai viena valsts valoda un tā būs krievu. Gan Bērziņš, gan Saeima TAI DOS SAVU SVĒTĪBU.

Draugiem Facebook Twitter Google+