×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

“Nomadi” aicina uz Valmiermuižu


Nomadi_2

Gleznainajā Valmiermuižā no 8. līdz 10. augustam notiks jau ceturtais teātra festivāls jauniem cilvēkiem “NoMadI” – vienīgais šāda veida teātra forums Latvijā, kas piedāvā interesantākās profesionālo teātru izrādes bērnu un jauniešu auditorijai.

“NoMadI” aicina Latvijas reģionu iedzīvotājus iepazīt laikmetīga teātra izrādes, kurās dzīvi, radoši un aizrautīgi tiek runāts par jauniem cilvēkiem svarīgām tēmām. “Teātris nav māja, bet process, kurā tiek izzināta pasaule!” saka festivāla veidotāji Mārtiņš Eihe un Krista Burāne. Tieši tāpēc festivāls noris nevis kāda teātra telpās, bet gan teltīs un publiskās vietās. Katru reizi festivāls notiek citur, pat ja vienas pilsētas robežās. Festivāla direktors Mārtiņš Eihe teic, ka festivāla uzdevums ir rādīt skatītājiem tādas izrādes, pēc kurām bērni un jaunieši kopā ar vecākiem var domāt, spriest, sarunāties. Būtiski, ka trīs no festivāla izrādēm nominētas “Spēlmaņu nakts” balvai kā gada labākās izrādes bērniem.

Festivālā būs skatāmas “Dirty Deal Teatro” izrādes “Baltā grāmata” (režisore I. Tropa) un “Mazie jautājumi” (rež. A. Kalnozols), Ģertrūdes ielas teātra izrāde “Heavy metal” (rež. A. Jarovojs), Goda teātra izrāde “…ar laimīgām beigām” (rež. L. Leščinskis). Unikāla būs iespēja kopā redzēt radošās apvienības “Nomadi” izrādes “Vasaras sala” un “Ziemas māja” (rež. K. Burāne un M. Eihe), kas pēc savas būtības ir objektu teātra estētikā veidots izrāžu diptihs. Īpaša pieredze gaida tos sešus skatītājus, kuri divu izrāžu “Balsij bez pavadījuma” (rež. M. Eihe) laikā nemanāmi vēros dzīvi Valmiermuižas kafejnīcā, salīdzinot to ar Ojāra Vācieša poēmā aprakstīto. Šī izrāde festivālā piedzīvos savu pirmizrādi. Savukārt 8. augustā būs iespēja dzirdēt Ģertrūdes ielas teātra izrādes “Āda” koncertversiju, bet 9. augustā festivālā uzstāsies ansamblis “Manta”. Tā laikā darbosies arī mākslas un zinātnes radošās darbnīcas, kuras vadīs Cēsu Jaunās sākumskolas skolotāji. Vairāk: www.nomadi.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+