×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
25. septembris, 2015
Drukāt

Nomainīs plāksnīti uz “budžeta portfeļa”; pirmais vārds uz tās – Reira (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Finanšu ministra budžetu portfelis.

Tā kā uz portfeļa, kurā tradicionāli ik gadus finanšu ministrs nes uz Saeimu sagatavoto nākamā gada budžetu, plāksnītes vairs nav vietas gravējumiem, tā tiks nomainīta ar jaunu, un uz tās kā pirmais tiks minēts esošā finanšu ministra Jāņa Reira (V) vārds.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis, tradīciju nest budžetu uz Saeimu portfelī 1997. gadā ieviesa bijušais finanšu ministrs Roberts Zīle (VL-TB/LNNK), kurš ziedoja savu darba portfeli, lai Saeimā nogādātu 1998. gada budžetu. Uz portfeļa tika piestiprināta metāla plāksnīte, uz kuras tika iegravēts finanšu ministra vārds un budžeta gads.

Kopš 1997. gada līdz šim brīdim uz budžeta portfeļa plāksnītes iegravēti 17 ieraksti. Visvairāk reižu budžeta portfeli Saeimā nogādājuši bijušie finanšu ministri Oskars Spurdziņš un Andris Vilks (V) – katrs pa četrām reizēm.

Jarockis atzina, ka uz vecās plāksnītes vairs nav vietas, kur iegravēt finanšu ministra vārdu un budžeta gadu, tāpēc tika nolemts veco plāksnīti ar gravējumiem piestiprināt portfeļa aizmugurē, bet vecās vietā piestiprināt jaunu, uz kuras būs minēts Reira vārds un 2016. gads.

Tāpat FM pārstāvis informēja, ka otrdien, 29. septembrī, valdība pieņems gala lēmumu par nākamā gada budžeta ieņēmumiem un izdevumiem, bet jau 30. septembrī finanšu ministrs 2016.gada budžetu portfelī nesīs uz Saeimu.

Jau ziņots, ka Saeima par nākamā gada valsts budžetu galīgajā lasījumā varētu lemt 5. novembrī, noskaidroja aģentūra LETA.

Savukārt pirmajā lasījumā par budžetu varētu lemt 20. oktobrī, bet likumprojektu nodošana komisijām varētu notikt 8. oktobrī. Tas ir provizoriskais valsts budžeta pieņemšanas grafiks, tāpēc tajā iespējamas izmaiņas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kāpēc portfelis vajadzīgs – pietiek taču ar maciņu…

  2. Šajos laikos mūsu vadoņi nevar vien beigt dižoties un plātīties — par ko? Karlis Ulmanis gan tā nedarīja, viņš strādāja tautas labā.

Draugiem Facebook Twitter Google+