Latvijā
Novados

Nomainīta Burtnieku novada vadība: Štrombergs vairs nevadīs pašvaldību0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Evija Trifanova/LETA

Šodien Burtnieku novada domes sēdē no pašvaldības priekšsēdētāja amata gāzts Guntars Štrombergs (“Valmierai un Vidzemei”), savukārt par jauno pašvaldības vadītāju ievēlēts Edvīns Straume (“Jaunā Vienotība”), aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Balsojumā par Štromberga atbrīvošanu no amata piedalījās visi 15 domes deputāti. Par domes priekšsēdētāja atbrīvošanu balsoja astoņi deputāti, kuri visi bija starp neuzticības balsojuma ierosinātājiem.

Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Straume tajā pašā dienā sasauca Burtnieku novada pašvaldības domes ārkārtas sēdi, lai ievēlētu jaunu domes priekšsēdētāju. Amatam tika izvirzīti divi kandidāti – Straume un Viesturs Karlivāns.

Ar astoņu deputātu atbalstu amatā tika ievēlēts Straume, par kuru nobalsoja deputāti Jānis Leitis, Andris Ķibermanis, Igors Korņējevs, Valērijs Pudenko, Jānis Zauers, Gatis Cukmacis, Gunārs Laizāns un pats Straume.

Štrombergs aģentūrai LETA pauda nostāju, ka viņa atbrīvošanai no amata nav bijis iemeslu. Neuzticības balsojuma iniciatori esot iepriekšējā sasaukuma deputāti. Viņi pārmetuši kompetences trūkumu un atbalstu administratīvi teritoriālajai reformai.

“Diemžēl ne uz vienu konkrētu jautājumu par kompetences trūkumu atbildi tā arī nesaņēmu. Jā, es atbalstu administratīvi teritoriālo reformu, ja reforma ir ekonomiski pamatota un mūsu novada iedzīvotāju dzīves līmenis uzlabojas, tad var novadu pievienot administratīvajam centram Valmierā,” stāstīja Štrombergs.

Viņš neizprotot arī Straumes iebildumus par to, ka pēdējo divu gadu laikā nav sākti jauni investīciju projekti. “Straume kā mans vietnieks arī ir līdzatbildīgs par finanšu jautājumiem un jaunu investīciju projektu piesaisti,” izteicās Štrombergs.

Bijušais novada priekšsēdētājs stāsta, ka ir veiksmīgi pabeigti iepriekšējie projekti un izstrādāts būvprojekts novada pirmsskolas izglītības iestādes paplašināšanai. Bija plānots risināt jautājumu par finansējuma piesaisti, lai projektu varētu īstenot.

Saistītie raksti

Jaunais domes priekšsēdētājs pauda pārliecību, ka, neskatoties uz pārmaiņām vadībā, procesi pašvaldībā neapstāsies, bet turpināsies jaunā kvalitātē.

“Rīkosimies tā, lai nodrošinātu darba nepārtrauktību un īstenotu pašvaldībai likumā noteiktās funkcijas. Pilnvērtīgi un izsvērti sāksim īstenot pašvaldības 2019.gada budžetu. Iedzīvotāji var būt droši, ka tiks nodrošināti līdzšinējie pašvaldības sniegtie pakalpojumi, strādāts pie izglītības kvalitātes celšanas, ceļu infrastruktūras sakārtošanas, veikti sociālās aizsardzības pasākumi un risināti citi būtiski jautājumi. Ceru, ka spēsim strādāt kopā, uzklausīt viens otra viedokļus un kopīgi pieņemt iedzīvotājiem labvēlīgāko lēmumu, tostarp saistībā ar gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu,” sacījis Straume.

Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks tiks ievēlēts kādā no nākamajām domes sēdēm.

LA.lv