×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
23. decembris, 2016
Drukāt

Nomedītās lūsenes skandāls: Medību sektorā iznāca tikai viens dzīvnieks (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Publiski apspriestajā gadījumā par Alūksnes puses mežzines nomedīto lūseni nav akcentēts fakts, ka šaušanas sektorā bija iznācis tikai viens dzīvnieks, nevis vairāki, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienesta (VMD) Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.

“Medībās ir gan rakstiski, gan nerakstīti likumi – medību ētika. VMD kompetencē nav vērtēt medību ētikas jautājumus, bet, lai izdarītu secinājumus un paustu savu viedokli, ir jāzina lietas faktiskie apstākļi. Konkrētajā gadījumā medībās ar dzinējiem masta dzīšanas laikā medniekam atļautajā šaušanas sektorā iznāca viens lūsis, pret kuru tika izdarīts nāvējošs šāviens,” norādīja valsts galvenais mednieks.

“Tomēr mums visiem būtu jāpadomā, kādas bildes, ar kādiem aprakstiem publicējam,” viņš piebilda.

Plašo rezonansi izraisījusi šī fotogrāfija. Ekrānšāviņš no medniekiem.lvPlašo rezonansi izraisījusi šī fotogrāfija. Ekrānšāviņš no medniekiem.lv

Tāpat VMD pārstāvis norādīja, ka līdz šim no medību sezonā pieļaujamā lūšu skaita – 150 – nomedīti 32 lūši.

VMD pārstāvis sacīja, ka viens no svarīgiem medījamo dzīvnieku medīšanas termiņu pamatojumiem ir konkrētās sugas bioloģija, lai saudzēšanas laiks pēc iespējas saskanētu ar mazuļu dzemdēšanu un to laiku, kad mazuļi bez mātes palīdzības izdzīvot nespētu. Tieši šis apstāklis arī ir noteicošais lūšu medību sezonas sākumam – 1.decembris, un šā gada lūši ir pietiekami fiziski attīstīti, lai spētu patstāvīgi izdzīvot. Latvijā lūšu populācijai ir stabila ar pieaugošu tendenci ilgtermiņā un viens no faktoriem, kas šo stāvokli nodrošina, ir medības, norādīja VMD pārstāvis.

Sociālajā tīklā “Twitter” ceturtdien raisījās plašas diskusijas par mednieces Gunitas
Kaņepes portālā “medniekiem.lv” ievietotu fotogrāfiju, kur viņa redzama kopā ar pašas nomedīto lūseni. “Mans pirmais medījums ar pirmo un līdz šim vienīgo šāvienu pa zvēru kolektīvajās medībās. Mastā bija ielenkti lūšu mamma ar mazajiem! Mazie palika nenomedīti, bet lūsene nāca tieši man pretī,” teikts ierakstā. Daudzi “tvitera” lietotāji uzskata, ka medniece rīkojusies nežēlīgi un neētiski, nogalinot mazo lūsēnu māti, lai gan lūšu medības Latvijā ir atļautas.

Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Baumanis aģentūrai LETA atzina, ka medniekiem vienmēr jāievēro nerakstīts medību ētikas likums – ja nāk vairāki dzīvnieki, šauj mazāko. “Ja šinī gadījumā būtu nošauts lūšu kaķēns, māte būtu palikusi dzīva un nākamgad būtu jaunā paaudze. Mazie kaķēni tik un tā bieži iet bojā. Tas ir dabas likums, Turklāt bija neētiski publicēt bildi un lielīties ar medījumu, jo sabiedrība jau tāpat medības uztver neviennozīmīgi,” sacīja mednieks.

Jaunā lūšu medību sezona sākās 1.decembrī un turpināsies līdz nākamā gada 31.martam. Pieļaujamais lūšu nomedīšanas apjoms šajā sezonā ir 150 dzīvnieku. Arī iepriekšējā medību sezonā limits bija 150, lai gan tika nomedīti 147 lūši.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Taisnojieties cik gribiet,vienalga-pretīgi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Palasot komentārus ir skaidrs ,ka mūsu sabiedrība ir pataisīta par idiotiem,zombijiem.Vai nav zināms,ka lūsis ir plēsoņa ,kas ēd gaļu un tikai svaigu gaļu,jo maitu viņš neēd.Nedēļā lūsim ir jānogalina vismaz viens
  medījums,bet viņš kā jau kaķis nogalina arī prieka pēc,jo tā to liek viņa instinkti.Kāpēc neviens dzīvnieku
  “mīļotājs” neparēķina cik simtu stirnu,zaķu,briežu,.. mazuļu paliek par bāreņiem un iet bojā?

  • Idiots esi tu pats. Ar mehānisku ieroci jebko var nogalināt, baigā māksla.

  • Aizvelcies, lielais komentētāj, kaut vai uz Dabas muzeju, un palūdz gidam, lai Tev pastāsta, ka lūsis tādu stirnu ir spējīgs dabūt tikai slimu un novārgušu. Veselai lūsis klāt, praktiski, netiek, jo ātrums abiem puslīdz vienāds, kurpretī lūsis maksimālo tempu var turēt +\-50m., stirna-krietni ilgāk. Un vispār, ja reiz Dievs viņam nolicis ēst gaļu, tad ir stulbi gribēt, lai tas ēd zāli.
   Tu pirms dumji vāvuļo, uzdod sev jautājumu, ja reiz esi tāds neplēsoņu aizstāvis-cik reizes pavasara un rudens abinieku migrācijas laikā, braucot ārpus pilsētas, esi samazinājis savas miskastes ātrumu, lai pacenstos apbraukt vismaz daļu no tiem nelaimīgajiem abiniekiem, kuri tobrīd tur atrodas, koē???
   PS. Vienīgais kaķu dzimtas pārstāvis, kurš medī ne tikai iztikšanai, bet arī izpriecai, ir mājas kaķis. Visi pārējie, sākot ar lauvām un beidzot ar lūšiem, paēduši to nedara-zinātniski pierādīts fakts.

 3. Likums “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”
  .
  I nodaļa
  Vispārīgie noteikumi
  .
  7. pants. Nepublicējamā informācija

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kas ir valsts noslēpums vai cits ar likumu speciāli aizsargāts noslēpums.

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kas aicina uz vardarbību un pastāvošās iekārtas gāšanu, propagandē karu, cietsirdību, rasu, nacionālo vai reliģisko pārākumu un neiecietību, kūda uz citu noziegumu izdarīšanu.

  AIZLIEGTS publicēt pirmstiesas izmeklēšanas materiālus bez prokurora vai izmeklētāja rakstveida atļaujas. Aizliegta tādu materiālu publicēšana, kuri pārkāpj nevainīguma prezumpciju.

  AIZLIEGTA un saskaņā ar likumu tiek sodīta masu informācijas līdzekļu izmantošana, lai iejauktos personu personiskajā dzīvē.

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kura aizskar fizisko un juridisko personu godu un cieņu un ceļ tam neslavu.

  AIZLIEGTS publicēt personu korespondences, telefonsarunu un telegrāfisko ziņojumu saturu bez adresāta un autora vai viņu mantinieku piekrišanas.

  AIZLIEGTS publicēt komercnoslēpumus un patentu noslēpumus bez to īpašnieka piekrišanas.
  .
  V nodaļa
  Atbildība par šā likuma pārkāpšanu
  .
  27. pants. Atbildības pamati

  Par šā likuma 7.pantā noteiktās informācijas publicēšanu vainīgās personas atbild Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  28. pants. Kaitējuma atlīdzināšana

  Kaitējums, arī morālais kaitējums, ko masu informācijas līdzeklis nodarījis fiziskajai vai juridiskajai personai, sniedzot nepatiesas ziņas, ceļot neslavu un aizskarot tās godu un cieņu, publicējot ziņas un informāciju, kuru publikācija aizliegta ar likumu, masu informācijas līdzeklim jāatlīdzina šai personai Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  ===========
  ===========

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 4. Lai ko te tagad gudri muldētu, – bumerangs ir izmests.

 5. tagad visi gali tiek izmantoti. nežēlīgs tantuks kas nošauj dzīvnieku un bērnu māti lūsēniem.

  • Šodien atņem dzīvību lūšu mammai,bet vēlāk varbūt saviem bērniem.Pilnīgi nesaprotu kā sieviete var slepkavot.Ja patīk šaudīties,lai staigā uz šaušanas klubu vai iestājās armijas rindās.

   • Stūlbs koments, medībām ar armiju vispār nav nekāda sakara… tāpat kā cūkai ar aviāciju.

   • Kaut ko tik muļķīgu pirmo reiz dzirdu, medības un armija… haa haaaa ko tik pilsētnieki neizdomā. Tas jau nav kaķēnus vai kucēnus spainī slīcināt…

    • Tas pa lielam ir tas pats cilvekam ir kadi mazvertibas kompleksi,sadi vins censas tos kompenset,pilnigi lieki nogalinot un priecajoties par to. Tas liek aizdomaties vai sadam cilvekam ir visas skruvites galva un vai vinu vispar var saukt par cilveku.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21
Alūksne +17.8
Daugavpils +17
Saldus +21.5
Liepāja +21.6
Jelgava +18.9
Ventspils +16.4
Limbaži +19
Madona +17.0
Rēzekne +18.2
+20
+11
+9
Draugiem Facebook Twitter Google+