Kultūra
Mūzika

Nometne mūziķu uzmundrināšanai. Arī Ūdrītis atgūst dzīvesprieku 3

Veronikas Vilhelmas foto

No 14. līdz 17. augustam Talsu novadā norisinājās radošā nometne mūziķiem, kurus piemeklējušas dažāda rakstura veselības un sadzīves problēmas. Tās ietvaros mūziķi radīja kopīgus skaņdarbus, muzicēja, gleznoja un apmeklēja iedvesmas seminārus. Lai atgūtu uzdrīkstēšanos radīt un atgriezties muzikālajā vidē, vēsta rīkotāji.

Nometnē piedalījās mūziķi, kuriem fonds “Līdzskaņa” līdz šim sniedzis palīdzību – Rolands Balodis-Ūdris un Valdis Atāls, kā arī fonda “Līdzskaņa” draugi un atbalstītāji Olga Rajecka, Aija Andrejeva, Elza Rozentāle Atis Zviedris, Dambis (Raimonds Lagimovs), Māris Elksnis, Gints Saulītis, Herberts Blūmbergs, Ilona Balode-Ūdre, Krišjānis Kupcāns, Reinis Briģis un citi.

Nometnes laikā dalībnieki, savstarpēji kontaktējoties un daloties pieredzē, radīja jaunus skaņdarbus, kuri pie klausītājiem nonāks jau šā gada rudenī, tostarp dziesma ar nosaukumu “Pirms”, kas ceturtdien dzīvajā izpildījumā tika pirmatskaņota “Kurzemes radio” ēterā. Tāpat mūziķi darbojās radošajās darbnīcās, tai skaitā greznošanas meistarklasēs, kā arī piedalījās Māra Beltes vadītajā lekcijā “Psiholoģiskās manipulācijas un to neitralizācija”.

“Mēs sanācām kopā, lai kopā radītu, lai viens otrā klausītos. Es ļoti priecājos, ka šajā nometnē bija Ūdrītis. Ar viņu sarunājoties, ar viņu jokojot, es redzu viņa reakciju un saprotu, ka viņa dvēsele ir dzīva, jo viņš reaģē uz humoru. Un tā ir ļoti laba pazīme. Un es ļoti priecājos, ka mūsu darbs, šis iedvesmas darbs, kalpos tieši cilvēkiem, kuriem ir visgrūtāk. Mēs šajās dienās radītās dziesmas, dzejas un mākslu veltīsim tiem, kuriem to vajag visvairāk, kam šobrīd ir visgrūtāk,” ar saviem iespaidiem dalījās nometnes dalībnieks, dzejnieks Valdis Atāls.

Galerijas nosaukums

LA.lv