×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Notiks trīs nometnes vēža pacientiem (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks" vadītāja Gunita Berķe

Šonedēļ atklāta pieteikšanās psihosociālās rehabilitācijas programmām  “Spēka avots” cilvēkiem, kurus skārusi diagnoze – vēzis. Piecu dienu ilgās programmas jau septīto gadu pēc kārtas organizē onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks”.

Psihosociālā rehabilitācija ir pasākumu kopums, kas ļauj rast sevī spēku, lai pilnvērtīgi turpinātu dzīvi pēc vēža. Tāpēc ikviens, kas saskāries ar ļaundabīgu slimību, tiek aicināts pieteikties uz kādu no piecu dienu programmām, kas notiks laikā no 5. līdz 10. jūlijam, no 12. līdz 17. jūlijam un no 9. līdz 14. augustam. Pieteikuma anketa atrodama biedrības “Dzīvības koks” interneta mājaslapā.

Psihosociālās rehabilitācijas programmu “Spēka avots” biedrība izstrādājusi sadarbībā ar Latvijas vadošajiem speciālistiem (onkologiem, psihoterapeitiem, sociālajiem darbiniekiem u. c.), par paraugu ņemot pieredzi un programmu, kas izveidota Norvēģijas psihosociālās rehabilitācijas centrā “Montebello centrs”. Psihosociālās rehabilitācijas mērķis ir veicināt izpratni, ko diagnoze mainījusi, kā nezaudēt dzīves kvalitāti, kā kvalitatīvi dzīvot turpmāk. Kopš 2009. gada “Dzīvības koks” īstenojis 15 vasaras programmas, trīs ziemas programmas, kā arī šovasar paredzētas vēl trīs psihosociālās rehabilitācijas piecu dienu programmas.

Biedrības prioritāte ir ieviest psihosociālo atbalstu un rehabilitāciju kā onkoloģiskās aprūpes neatņemamu sastāvdaļu, kā tas ir citās Eiropas valstīs. Šobrīd Latvijā cilvēkiem pēc onkoloģiskas saslimšanas nav nekādas valsts atbalstītas rehabilitācijas. “Dzīvības koks” nometnes organizē, pateicoties uzņēmumu un sabiedrības ziedojumiem, savukārt 2014. un 2015. gadā tās tiek organizētas EEZ finanšu instrumenta programmas “NVO fonds” projekta “Ilgtspējīgas vides nodrošināšana psihosociālās rehabilitācijas onkoloģiskajiem pacientiem ieviešanai Latvijā” ietvaros. Līdz ar to visi ziedotāju līdzekļi tiek novirzīti psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei Dignājā, Jēkabpils novadā. Centra izveide ļaus rehabilitācijas pakalpojumu saņemt vairāk nekā tūkstoš onkoloģiskiem pacientiem. Tas ir svarīgi, jo ik gadu šo diagnozi nosaka ap 12 000 cilvēku, bet pavisam Latvijā reģistrēti vairāk nekā 70 tūkstoši onkoloģisko pacientu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nedrīkst rakstīt………. Šobrīd Latvijā cilvēkiem pēc onkoloģiskas saslimšanas nav nekādas valsts atbalstītas rehabilitācijas……….
    Jāraksta- Šobrīd Latvijā cilvēkiem pēc onkoloģiskas saslimšanas ir nepietiekamas valsts atbalstītas rehabilitācijas.
    Ģenētiķi apgalvo, ka visi cilvēki sagaida savu vēzi. Tikai dažiem “laimējas” traģiski aiziet bojā un izbēgt no vēža. Vai visus ~1,6 miljonus rehabilitēsim?

Draugiem Facebook Twitter Google+