Kokteilis
Mīli

30 nometnes un retrīti pieaugušajiem: atpūtai, izaugsmei, izziņai. Jogas, sievietēm, grūtniecēm, ģimenēm u.c. 2015. gadā2

JOGAS NOMETNES. Vasaras satikšanās Daiva Joga nometnē “Izvēlies ko vēlies, baudi ko izvēlējies!” 15.-19. jūlijs Raunas pusē

 

Studija Daiva Joga aicina uz šīs vasaras vienīgo lielo, kopīgo tikšanos ārpus studijas, tā notiks četras dienas Latvijas laukos Vidzemes pusē, lieliski izveidotā un skaisti izkoptā, gleznainā vietā ar kalniem un lejām, dīķiem un mežiem.

Nometnē tiksimies ar burvīgām dāmām un kungiem, gudrām skolotājām un skolotājiem, kas dalīsies ar savu mīlestību, pieredzi un zināšanām jomās, kuras viņi labi pārzina un ir viņu sirdslietas.

Kopīgi bagātināsim mūsu vasaru, lai tā būtu vēl piepildītāka, veselīgāka un, jā, arī jautrāka!

Neparastais šogad – katru dienu daļa nodarbību notiks vienlaicīgi divās dažādās zālēs, katrā pārstāvēts savs jogas virziens. Paliec uzticīga izvēlētajam vai iepazīsties ar visu pārstāvēto daudzveidību! Būs no kā izvēlēties!

Daiva Joga brīvās izvēles nometne sāksies 15. jūlijā trešdienas vakarā un beigsies 19. jūlijā svētdienas pēcpusdienā.

Par naktsmājām un pirtiņu parūpēsies gādīgi saimnieki viesu namā “Pļavnas”Raunas pusē. Ik rītu sāksim ar koši zaļo kviešu zelmeņa spēka kokteili, trīs reizes dienā mielosimies ar veselīgiem, vitamīniem bagātiem un garšīgiem veģetāriem ēdieniem, kuru sastāvdaļas saimnieki audzējuši pašu saimniecībā, pašu rokām. Eko lauki, dārzi un siltumnīca turpat apskatāmi.

Vairāk informācijas: heyevent.com/event

Nometne ģimenei “Ģimenes svaigēšanas un jogas brīvdienas”. 7.-10. augusts Cēsīs

Jau otro gadu pēc kārtas dabiskās veselības atjaunošanas centrs ReCure Cēsīs organizē ģimenes svaigēšanas un jogas nometni. Tā ir lieliska iespēja pavadīt brīvdienas kopā visai ģimenei relaksējošā atmosferā Latvijas lauku pļavās jogas nodarbībās, izbaudot Indijas meistaru procedūras un baudot svaigēšanas maltītes.

Brīvdienu mērķis ir dot iespēju ģimenēm ar bērniem pavadīt atraktīvu un iespaidiem bagātu nedēļas nogali kopā pašu radītā telšu pilsētiņā. Bērniem paredzētas aktivitātes Zoo Rakšos, lai caur aktīvu darbošanos un komunikāciju, bērni iegūst jaunu pieredzi attiecībās ar vienaudžiem. Šī ir lieliska iespēja vecākiem pavadīt brīvdienas kopā ar savām atvasītēm, gūt jaunas idejas, ieteikumus, prasmes, interesantu un noderīgu informatīvo materiālu, domubiedru grupas, smelties padomus un dot tos citiem.

Nometnē jūs gaida aizraujošas, interesantas prezentācijas, fiziskās aktivitātes un radošās darbnīcas visai ģimenei.

Ģimenes brīvdienās katru dienu sagaidām un pavadām ar brīvdabas saullēkta un saulrieta jogas nodarbību pasniedzējas Lienes Bodnares vadībā. Liene vadīs arī bērnu mandalu darbnīcu.

Liene māk radīt kaut ko no nekā…Tas ir – radīt siltumu vēsumā, smaidu īgnumā, krāsas pelēkumā…Viņa mīl dzīvi un visus procesus tajā. Liene zina, ka šobrīd ir īstajā vietā, kur var izzināt sevi un iepazīt plašo jogas pasauli. Pastiprināti interesējas par Reiki un Aromaterapiju. Viņa ir lielisks padomdevējs un ieinteresējošs cilvēks.

Sarunā ar dabiskās redzes skolotāju Viju Bušu uzzināsim kā bez iejaukšanās no malas ir iespējams ietekmēt acs veselības stāvokli.

Vija ir mežkope un dabas sargātāja, bet šobrīd, pateicoties intuīcijai, daudzām zīmēm un savai jogas skolotājai ir nonākusi pie apjēgas, ka jānodod tālāk sava pieredze dabiskās redzes atjaunošanā.
Tiem, kas neko nav dzirdējuši par šo tēmu, var likties neticami, ka redzi patiešām iespējams atjaunot paša spēkiem. Aprakstītie gadījumi, kad cilvēki atgūst redzi (pat no glaukomas, kataraktas un pilnīga akluma!!!) ir patiešām fantastiski, un te nav nekādu vecuma ierobežojumu – vienīgie nosacījumi ir vēlme redzi atgūt, ticība, ka tas ir iespējams un, kā jau parasti – darbs ar sevi.

Kamēr bērni būs aizņemti savās aktivitātēs, vecākiem ķermeņa un dvēseles mieram un atpūtai būs iespēja izbaudīt kādu no ReCure procedūrām, lai uzlabotu veselību, attīrītu ķermeni, mazinātu saspringumu, atrisinātu miega traucējumus, uzlabotu ķermeņa aprises u.c. Procedūras veiks speciālisti no Indijas. Procedūrās tiek izmantoti tikai dabīgie līdzekļi – eļļas, augu maisījumi u.c.

Gatavosim dažādus ēdienus pēc svaigēdāju receptēm un pārrunāsim svaigēšanas pamatprincipus, gatavosim paši un mielosimies ar garšīgiem un veselīgiem ēdieniem visai ģimenei. Padomos, paraugdemonstrējumos, idejās, kā arī savas pieredzes rezultātā iegūtajās atziņās dalīsies ReCure centra dibinātāja – Guna Bīlande.

Guna Bīlande: „Pagājušajā gadā bija patiess prieks, ka vairāki dalībnieki bija pārsteigti par to, cik garšīgas var būt svaigēdāju maltītes. Mammām patika, ka ir iespējams pagatavot kečupu no īstiem tomātiem un garšaugiem, bet mazie ķipari ar sajūsmu gatavoja gardās un veselīgas trifeles, ar ko vēlāk cienāja vecākus. Šogad mums ir padomā jaunas un interesantas receptes, lai ikviens pēc kopīgi pavadītajām ģimenes brīvdienām varētu savu ikdienas ēdienkarti papildināt ar veselīgiem un gardiem ēdieniem, salātiem, desertiem un kokteiļiem.”

Nedēļas nogalē vairāk iepazīsimies ar Latvijas augu valsts bagātību, kopā gatavosim pirts slotiņas, kuras būs iespēja arī izmantot, dodoties pirtī.

Vairāk informācijas: recure.lv

Jogas un labsajūtas retrīts – nometne kopā ar Yogini Rasa. 8.-9. augusts Bauskas novadā

Vasara mūs lutina ar skaistu laiku, zaļu un krāšņu dabu, kā arī iespēju atvēlēt sev vairāk laika atpūtai un sevis iepazīšanai un izprašanai. Kāpēc gan to neizmantot? Divas dienas, ko veltīsim sev un tikai sev tuvāk dabai un dabiskam dzīves ritmam. Meklēsim to, kas atbilst mums vislabāk! Mācīsimies būt šeit un tagad! Nometne būs īpaši piemērota tiem, kam šķiet, ka laiks ir sācis skriet pārāk ātri, un radusies vēlme izkāpt no vāveres riteņa. Tāpat ieskatīsimies senajā jogas teorijā, kas, izrādās, nemaz nav novecojusi un ir pat ļoti piemērota mūsdienu cilvēkam.
(8.-9. augusts, 10. augusts papilddiena) kopā ar Yogini Rasa (International Open Yoga University) viesu namā „Rasa SPA”. (Kā nokļūt Rasa SPA)

Ko Tu iegūsi?

 • Laiku sev tuvāk dabai.
 • Atpūtu un iekšēju mieru, darbošanās prieku, iespēju izpausties radoši!
 • Tikšanās ar jaukiem cilvēkiem.
 • Veselīgus gardumus un ierosmes, ko iekļaut savos kulinārijas brīnumos.
 • Skaidrāku priekšstatu par to, ko vēlies un kā to sasniegt.
 • Zināšanas par pirtiņu, ko varēsi uzreiz pielietot.
 • Vingrojumu kompleksu turpmākajai praksei.
 • Mūžam jaunās jogas teorijas pamatus.
 • Papildus informācija pieejama pa telefonu 29337405 vai e-pastā: yoginirasa@gmail.com

Jogas nometnē būs teorētiskā daļa, Hatha joga, Elpošanas vingrojumi (Prānajama), Mācāmies labāk sajust sevi (Hatha joga/Meditācija), Parunāsim par pārtiku un ēdienu (rupjo un smalko), Atpūta un pirts vakars ar dabiskiem pašu gatavotiem skrubīšiem, Koncentrēšanās spēju attīstīšana, Nākotnes vēlmju iezīmēšana.

Vairāk informācijas: openyoga.eu

Jogas un atpūtas nometne sievietēm ar Urban Yoga. 14.-16. augusts Lubūžos

Tradicionāli augusta vidū mēs aicinām savas draudzenes (jā – tieši sievietes) uz vienu jogas nedēļas nogali Lubūžos atpūsties un atgūt savu sievišķību citu tikpat lielisku sieviešu kompānijā. Tur mēs veltām laiku tikai un vienīgi sev – atjaunojamies, dziedināmies, jēgpilni atpūšamies un smeļamies gan spēkus, gan zināšanas. Iegūtā pieredze un emocijas noder, lai pilnvērtīgi atgrieztos savā ikdienā jaunā – sievišķīgā kvalitātē.

Aicinām uz ikgadējo sieviešu veselīgas atpūtas un jogas nometni, ko šoreiz veltām brīvības tēmai. Mēs piedāvāsim visu to labāko, ko mūsu brīnišķīgie jogas skolotāji zina un prot, lai mēs varētu stiprināt kādu no tiem aspektiem, kas šobrīd katrai aktuāli.

Nometnē būs dažādu, mūsu jogas telpas pārstāvētu jogas skolu nodarbības, lai varat izmēģināt vai praktizēt sev tuvāko:

 • Odrija un Sanita vadīs Kundalinī jogas nodarbības un agrās rīta prakses, kā arī tantrisko dziedinošo meditāciju
 • Marta un Liene – plūstošākas un dinamiskākas Hatha jogas prakses
 • Zane – BodyArt nodarbību un dabas dziedinātavas meistarklasi
 • Arī šogad nometnē esam aicinājuās piedalīties Urban Yoga draugus:
 • Filozofe un geštaltterapeite Elīna vadīs nodarbību par to, kā dzīvot vieglāk, nepazaudējot dzīves kvalitāti, un kā caur sevis mīlestību atrast ceļu ārā no perfekcionisma slazda.
 • Mūsu draudzene, supervizore un koučs, Betija, vadīs nodarbības par brīvības tēmu, par kurām viņa saka: “Brīvība ir redzēt un dzirdēt to, kas ir šeit un tagad, nevis to, kam būtu jābūt, kas ir bijis vai kas būs.” Tās būs teorētiski un praktiski radošas darbnīcas.
 • Latvisko sakņu un sava spēka avota apzināšanai aicinājām pirtnieci, masieri un viedu sievieti Ingu Ilvesu, kura vadīs Mazo pirts dienu, viņa saka: “Cilvēks nekad nav brīvs uz zemes, bet viņš, to apzinoties, var sajust, ka tajā visā ir sava burvība un šarms. Izjūtot mirkli, mēs spējam nonākt stāvoklī, kas ir tuvs brīvībai, kas ir bez smaržas un bez garšas, kam nav svara. Šajā pirts vakarā mēs varētu mēģināt nonākt šādā bezsvara stāvoklī, lai mācītos pietuvoties vēl tuvāk tam, kas tik ļoti vilina cilvēkus, mēģināsim ielūkoties sevī, mēģināsim sasildīt un attīrīt sevi, veikt darbības, kas pietuvina stāvoklim, kurā rodama šī absolūtas brīvības ilūzija.”
 • Sevis īstenai lutināšanai un jaunu iemaņu apgūšanai esam aicinājušas ajūrvēdas masieri Ingu Stikuti – Grīnblati padalīties ar savām zināšanām un pieredzi, vadot meistarklasi par pēdu masāžu. Masāža mazina kāju tūsku, nogurumu, nervu sasprindzinājumu, uzlabo asinsriti un novērš bezmiegu. Meistarklasē iegūtās iemaņas varēsiet izmantot, lai iepriecinātu savus mīļos – gan lielos, gan mazos. Kājas un pēdas ir cilvēka apziņas atspulgs, karmas ilustrācija. Kājas ir cilvēka saknes, tās atbild par stabilitāti dzīvē. Inga ar prieku visas gribētājas palutinās ar Ājurvēdas masāžām.
 • Dzīvotprieka bloga happywhispers.lv autore Līga iedvesmos lielākai brīvībai un radošumam virtuvē. Iemācīs gatavot svaigu un veselīgu ēdienu, aicinot uz jauniem eksperimentiem un mudinot dažādot savu ikdienas ēdienkarti arī turpmāk.
 • Vairākas nodarbības nometnē notiks paralēli, lai katra dalībniece pati var veidot savas brīvības izpratnei nepieciešamo “komplektu”. Mēs piedāvājam laiku, telpu un vietu, kur brīvi izpausties un meklēt savas atbildes. Mēs piedāvājam savas zināšanas, dažādas senas un efektīvas tehnikas, kā arī savu pieredzi. Ceļš katrai savs ejams, bet priecāsimies, ja kādu gabaliņu no tā varēsim paiet kopā!

Vairāk informācijas: urbanyoga.lv

Hatha jogas nometne “Mieram un labsajūtai ….” 15. – 17.augusts Talsos

Piepildi savu dvēseli, prātu un ķermeni ar iedvesmu un jaunu sparu!

Jogas nometne notiks klusā un ar labu auru apvītā vietā 120 km no Rīgas, Talsos, meža vidū.

Aicināti visi – arī tie, kam joga un sevis izzināšanas ceļš ir tikai sācies!

Tematiskās un praktiskās nodarbības vada pieredzējušas Daya Yoga jogas pasniedzēji: Džeina Millere un Raitis Bērziņš.

Dienas pavadīsim dažādās jaukās nodarbībās:
– rītu sāksim ar jogu un sveicienu Saulei, pēc kā baudīsim veselīgas brokastis.
– dienu sveiksim apzinoties sevi, kā vibrāciju pilnu, skanošu būtni, sajūtot savu ķermeni kustībā un ieskandinot savubalsi.
– pēc kopīgas dziedāšanas dosimies gardās pusdienās un nelielā dienas atpūtā, kad varēsim baudīt skaisto apkārtnes dabu, sauli, klusumu un mieru.
– pēc jaukas izvingrošanās, dosimies vieglās vakariņās, kopā apgūsim veselīgu ēst gatavošanu, caur prieku, smaidu un mīlestību.

Dienas gaitā, pēc vēlēšanās, būs iespēja baudīt ājurvēdas masāžas ķermenim.

Šajās nometnes dienās, esot prom no ikdienas steigas un rūpēm, katram ir iespēja beidzot pabūt vairāk ar sevi, apzināties vēl nezinamo un iepazīt arī jaunus domu biedrus!

Ieguvumi:

• Joga, meditācijas un tematiskās nodarbības – jaunas zināšanas un praktiska pieredze.
• Ājurvēdas kulinārijas nodarbības – gara un ķermeņa atjaunotnei
• Jogisks dzīvesveids – veselības un enerģijas avots (celšanās pirms saules lēkta, auksta duša un ūdens pelde cirkulācijas uzlabošanai, ļoti gards veģetārs Ajurvēdas ēdiens bez gaļas, zivīm, olām.)
• Atsvaidzinošas peldes un pastaigas (pārtraukumos)
• Ajurvēdas masāžas un citas procedūras (pārtraukumos).
• Jauni draugi un domubiedri!
• Pēršanās īstā lauku pirtiņā.

Vairāk informācijas: dayajoga.lv

Vasaras jogas nometne ar jogas meistaru no Indijas Himalajiem Swāmī Samarpananadu Sarasvatī. 16.–21.augusts Ķegumā

Mums ir liels prieks aicināt Jūs piedalīties vasaras jogas nometnē no 16. – 21.augustam kopā ar jogas meistaru no Indijas Himalajiem Swāmī Samarpananadu Sarasvatī. Svāmī pārstāv Bihāras jogas skolu, kā arī ir Svāmī Šivanandas mācības tiešs pēctecis. Latvijā viņš viesojies vairākas reizes un daudzi no Jums jau Swāmī pazīst un zina.

Šīs vasaras nometnes pamattēma ir Mācība par čakrām, jogas tehnikas čakru līdzsvarošanai un krija jogas tehnikas apziņas transformācijai. Krija jogas skaidrojums ir ārkārtīgi plašs. Nometnē mums būs iespēja uzzināt un praktizēt krija jogas tehnikas, kuras paplašina apziņu, atver to pasauli, kura, iespējams, līdz šim bijusi slēgta. Tuvāk Dievišķajam.Tas viss ir tiešā veidā saistīts ar kundalīni enerģiju, kura ir snaudoša un kuru bez šīm senajām jogas praksēm un zināšanām mēs nespējam atmodināt.

Nometne notiks Ķegumā – viesu namā “Ievu līcis”.

Vairāk informācijas: jogasigulda.wordpress.com

Maigās jogas nometne. 21.-23. augusts Brekšos

Atkal ir iespēja pavadīt trīs brīnišķīgas dienas (21.-23. augusts) maigās jogas nometnē !

Jau trešo reizi pasākuma vieta ir Brīvdienu māja un viesu nams “Brekši”. Tas atrodas pie Pakules ūdenskrātuves, netālu no Saldus.

Pildīsim pranajamas, asanas, relaksācijas. Piedzīvosim ghi gatavošanas rituālu. Vakara meditācijas, mantru dziedāšanas, karma joga, pirts lietas.

Šī ir Maigās jogas nometne, tāpēc var piedalīties jebkurš, arī tie, kas nekad nav praktizējuši jogu, bet ir interese.

Tie, kam ir zināma pieredze jogā , dabūs citu slodzi. Kurss ir izveidots tā, ka katrs varēs darboties savu iespēju robežās.

Vairāk informācijas: softyoga.lv

Nometne “Yin Yoga, Skaņa un Detox”. 11.-13. septembris Jumurdā

11. – 13. septembrī ar jogas sesijām pie Tijas Kazākas, gongu un skaņu sesijas pie Ilzes Pastares, silts sadziedāšanās vakars pirtsaugšā divu ģitāru un kokles pavadībā kopā ar Austrasbērniem Antu Eņģeli, Inesi Sērdieni un Ēriku Pozemkovski, Ances Šternbergas seminārs “Uzturs un attīrīšanās”.

Mūsu ķermeņa atomi atrodas nemitīgā kustībā. Kustība rada skaņu, bet skaņa – tā vienmēr ir vibrācija. Harmonisku skaņu dziedāšana palīdz harmonizēt šūnas, atveseļoties, uzlabot noskaņojumu.
Skaņa ir svārstības (vibrācijas), kas izplatās telpā. Cilvēkam, tāpat kā jebkurai būtnei uz zemes, arī ir savas vibrācijas, cilvēka ķermenim ir sava mūzika. Kad cilvēka organismā rodas slimība, tajā pašā brīdī izjūk viņa ritmiskais skanējums.

Lai piedalītos nodarbībās, nav nepieciešama prasme dziedāt! Strādāsim ar savu balsi, vibrāciju un skaņu.

Lielāko daļu laika mēs pavadām bezgalīgā fona troksnī, tai skaitā savu domu troksnī. Skaņu vibrācijas laikā rodas klusums, domu plūsma apstājas. Tikai klusumā ir iespējams sadzirdēt savas Sirds balsi, tās norādes, kas palīdz dzīvot saskaņā ar sevi un apkārtējo pasauli. Cilvēka balss ir ļoti spēcīgs instruments, apvienojumā ar nodomu balss var gan radīt, gan būt postoša.

Darbs ar balsi un skaņu nomierina prātu, palīdz rast emocionālo līdzsvaru un atjauno ķermeni. Skaņa rada ne tikai harmonizējošu ietekmi, tā ir arī kā tilts, kas savieno Ķermeni, Dvēseli un Garu.
Balss vibrācijas tiek uzskatītas par vienām no visspēcīgākajām vibrācijām, kuras veic visātrāko iedarbību uz cilvēka apziņu un zemapziņu.

Vairāk informācijas: tija-yoga.lv

Kalarippajattu retrīts. 17.-20. septembris. Madonas rajonā

No 17.09.2015. līdz 20.09.2015. (ierašanās 17. septembrī sākot ar 13.00, izbraukšana 20.septembrī līdz 12.00). Tā ir iespēja vingrināties atbilstoši tradicionālajam treniņu grafikam – no rīta un vakarā. Rīta nodarbība būs plkst. 7.00–10.00 – garāka iesildīšanās, Šivas un Šakti formas, tad strādāsim ar garajiem ziemeļu un dienvidu kokiem. Vakara nodarbība plkst. 15.00–18.00 – vairāk spēka vingrinājumi, dienvidu un centrālais stils ar dažādiem cīņas elementiem, pēc tam garie dienvidu koki un īsie koki. Starp nodarbībām brīvs laiks pastaigām svaigā gaisā Mārcienas muižas apkārtnes mežos vai atpūtai pie nelielā, bet skaistā muižas ezeriņa. Ēdināšana 2 reizes dienā – plkst. 10.30 un 18.30 ar nelielu uzkodu pa vidu.

Vairāk informācijas: shiva.lv

NOMETNES SIEVIETĒM. Vasaras sajūtu nometne sievietēm “Sievišķības pļava”. 18.-19.jūlijs, Pūres pagastā

Jau tūliņ, tūliņ, pavisam drīz, 18.-19. jūlijā, Tukuma novada Pūres pagastā, viesu namā Ružciems, satiksies dažādas sievietes no dažādām pilsētām ar dažādu dzīves stāstu, vecumu, ģimenes statusu, nodarbošanos, vaļaspriekiem un citām lietām. Lai svinētu sievišķības svētkus! Būtu kopā, lai ieklausītos sevī, lai izjustu sevi, lai ļautos sev un savai sievišķībai. Un vienalga, cik katrai gadu. Un vienalga, ko par tevi domā tavs priekšnieks, kaimiņš vai sētā sēdošās tantes. Tam šeit nebūs nozīmes! Divu dienu laikā nometnē SIEVIŠĶĪBAS PĻAVA baudīsim dzīvi un piedzīvojumus, atvērsimies brīnumiem un piepildīsimies ar dabas sniegto enerģiju un spēku.

Kādai no dāmām sievišķība staro un plūst uz āru pārpārēm. Vienmēr redzēsi viņu tērpjamies garos svārkos vai puķainās kleitās. Iespaudusi ziedu matos un uzkrāsojusi savas maigās lūpas. Šķiet, ka viņa plūst, nevis iet.
Kāda allaž tērpusies “kā ērtāk” – biksēs, sporta t-kreklā, mugursomu uz pleca. Izspūrušiem matiem, kas nevīžīgi saņemti astē.
Vēl kāda mīl pēc darba aiziet mājās un uzvilkt savu mājas treniņtērpu un nedomāt par to, kā izskatīties labāk, kā patikt citiem un sev…

Sieviešu stāsti ir tik dažādi!
Kad Sajūtu lādes idejas autorei Evijai jautā, kādēļ šī nometne, viņa viltīgi pasmaida un atbild:
“Laikam jau tā vajadzīga ne tikai citām dāmām, bet arī man pašai. Es esmu no tām, kam ērtāk vienmēr ir būt kustībā – biksēm kājās, astē sasietiem matiem, kurpēs bez papēžiem, bieži bez jebkādas kosmētikas un bez jebkādas sievišķīgas rotas. Kad sāku domāt, kad esmu jutusies tā pa īstam sievišķīgi, tad apjaušu divas lietas – laiku, kad gaidīju savu dēliņu, un kāzu dienā skaistā garā baltā kleitā līdzās vismīļākajam, tuvākajam cilvēkam ar kuru savienojāmies vienā ģimenē. Pārējā laikā es kā tāda pelēkā pele dzīvoju savu ierasto darbīgo, kustību dzīvi, aizmirstot, ka laiku pa laikam ir jālutina arī sava sievišķība.
Man būs prieks šajās dienās būt kopā ar sievietēm. Vienalga no kurienes. Vienalga vai biksēs vai svārkos vai sporta kostīmos. Jo mēs visas esam sievietes! Mīlestības, cieņas, laimes vērtas!”

Nekas netraucē atvērties. Stāsta Jana Jozēna, cigun, jogas pasniedzēja, kas šogad vadīs nodarbības SAJŪTU NOMETNĒ:
“Pat pāris dienu ilga nometne ir fantastiska iespēja izkāpt no sava ikdienas skrējiena un pilnībā pievērsties sev – saprast, kas tev pašai dzīvē ir vissvarīgākais un kā tev šajā brīdī pietrūkst. Ikdienā mēs to varbūt pat nepamanām, taču tādu īstu mirkļu vienatnē ar savām domām un sajūtām mums patiesībā ir ļoti maz. Esmu organizējusi vairākas nometnes un esmu ievērojusi – brīdī, kad tu esi nevis vienkārši izbrīvējusi mirkli vingrošanai, bet uz dažām dienām atvadies no savas ikdienas, tu momentā relaksējies, izslēdz savu stresu un, galvenais – esi atvērta. Jaunām sajūtām, jaunām zināšanām, jaunām draudzībām. Kā skolotāja esmu novērojusi – nometnēs nodarbībām ir pilnīgi cits dziļums, cilvēki ātrāk atveras un līdz ar to, ātrāk aug, progresē. Tas ir brīnums, ko man kā skolotājai ir milzīgs prieks pieredzēt.”

Vairāk informācijas: sajutulade.lv

Sievišķības mistērija 2015. 24.-26.jūlijs Labragā (Jūrkalnē)

Meditatīvi svinīgs pasākums ar nodarbībām, sievišķības atvēršanas rituāliem, muzicēšanu, sakrālo deju, fotosesiju saulrietā, dzīves svinēšanu- garām kleitām, vīnu, svecēm, saulrietā pie jūriņas!!!

Vairāk informācijas: sirdscels.blogspot.com

Atpūtas un pilnveides nometne sievietēm „Dieviete tevī 2015”. 26.-31. jūlijs Kuldīgas novads

Atpūtas kompleksā „Pinka”, Kuldīgas novadā pie Pinku ezera.

Dažādas relaksējošas, fiziskas, radošas un izglītojošas aktivitātes: pirts, masāžas, skaņu darbnīca, gongu skaņu nakts meditācija, joga, nūjošana, dejas, zīda apgleznošana, floristika, mandalu zīmēšana, izglītojoši semināri u.c.

Par papildus maksu nometnes laikā būs iespēja baudīt dažādas masāžas!

Vairāk informācijas: pureacademy.lv

Lauku sieviešu vasaras skola Prieks -9. 2. – 3. augusts Priekuļos

Vasaras skola notiks Priekuļu tehnikā.

Notiks Krista un Lindas Kalniņu lekcija „Ģimenes vērtība no kristīgā viedokļa”. Artūra Tereško lekcija: „Dieva dārzs sievietes veselībai” (Artūrs Tereško). Svētbrīdis. Nakts sarunas. Sadziedāšana kopā ar Jāni Žagariņu. Lekciju „Ko varu dot saviem bērniem šodien, lai viņi varētu veidot laimīgu ģimeni nākotnē” vada Kaspars Ozoliņš, biedrība „Īsta mīlestība gaida. Kopēja deju mācība (Māris Brasliņš). Radošās darbnīcas: dekupāža, veselības vingrošana, gleznošana, nūjošana, ziepju vārīšana, augu pirtszinības u.c. Koncerts „Tu esi skaista visos niekos sīkumos” (Varis Vētra un Intars Rešetins)

Vairāk informācijas: www.pargaujasnovads.lv

Nometne „Vaļā matiem, basām kājām…” 1.-2 augusts Madonas novadā

Kādā brīnišķīgā maija pirmdienas vakarā kādā virtuvē tapa ideja noorganizēt nometni sievietēm. Un nu ideja top realitātē, jo 2015.gada 1.-2.augustā, Madonas novada Ošupes pagasta brīvdienu mājā „Kodoli” norisināsies pirmā sieviešu nometne “Vaļā matiem, basām kājām…”.

Uz kopā sanākšanu divu dienu garumā brīvā dabā tiek aicinātas daiļā dzimuma pārstāves bez vecuma ierobežojuma. Pasākuma programma solās būt gana plaša- modes psiholoģija, dārzkopība, kustību prieks, pirts rituāli, joga, dziedāšana, veidošana, sarunas par un ap sievietēm svarīgo.

Vairāk informācijas: lubanaspuse.lv

Dāmu nometne ar mākslas terapeitēm “Draiskās dievietes” radošās vitalitātes atraisīšana. 14.-16.augusts Naukšēnu novadā

 

Šogad Dāmu nometne piedāvā kopīgi pētīt sievietes radošas vitalitātes spēku. Sievietes dzīvē radoša vitalitāte izpaužas gan spējā sasniegt mērķus, visāda veida radošā pašizpausmē un, protams, seksualitātē. Pētīsim kā radošā enerģija ieskanas Mazas Meitenes spēlēs, kā uzbango Jaunas Sievietes vētrainajā enerģijā, kā radošā enerģija transformējas Lielās Mātes visaptverošajā mīlestībā un arī to, kā savu sievišķo spēku apzinās pašrealizējusies Harizmātiska Sieviete.

Radoša enerģija, līdzīgi kā elektrība, rodas tur, kur ir pluss un mīnuss, pretstati, pretrunas, spriedze. Radoša dzirksts nerodas ne rezonansē, ne mierīgā saplūsmē. Maigums, tuvība un agresivitāte. Vai tie ir radošas enerģijas elementi?
Mēdz teikt, ka deja un kustība ir seksualitātes spogulis. Iepazīsim dejā un kustībā, vizualizēsim izmantojot dabas un mākslas materiālus, pētīsim simbolos to, kā radošā enerģija ievibrē sievietes ķermeni, kam, iespējams, seko kāda gatavība jaunai transformācijai.
Līdzīgi, kā citās Dāmu nometnēs, izmantosim visdažādākos mākslas un dabas materiālus, deju, kustību un mūziku radošai sievietes spēka apzināšanai un izpausmei.

Dāmu nometnes vadītājas:

Indra Majore-Dūšele – deju un kustību terapija

Indra pēc pamata izglītības ir klīniskā psiholoģe. Tālākizglītība psihoterapijā ir bijusi saistīta ar Francijas psihoorganiskās analīzes skolu, Zviedrijas Moreno psihodrāmas institūtu un Amerikas Veselības alianses vadītu izglītības programmu vardarbības pret bērnu jautājumos. Daudzās izglītības programmas ir bijis ceļš pretim deju un kustību terapeita kvalifikācijai, ko Indra izjūt kā savu īsteno profesionālo identitāti.

Indrai ir vairāk kā 15 gadus ilga klīniskā darba pieredze, strādājot kā psiholoģei un psihoterapeitei ar bērniem, pusaudžiem, pieaugušajiem psihiskās veselības aprūpes institūcijās un privātpraksē.

Ilze Dreifelde – mākslas terapija un psiholoģija

Viespasniedzēja Rīgas Stradiņa universitātē, Rīgas Starptautiskajā Biznesa administrācijas augstskolā (RISEBA), Alberta koledžā. Psiholoģe, personāla tālākizglītības vadītāja VSAC „Rīga” filiāle „Ezerkrasti”, kā arī psiholoģes un mākslas terapeites privātprakse.

Nometnes norises vieta: Privāts retrītu komplekss “Ievlejas”, Naukšēnu novadā

Vairāk informācijas: www.miervidi.lv

Bagātinoša nometne sievietēm “Ģerānija”. 14. – 16. augusts Kazdangas pagastā

Atpūtas mājā “Lauku kūrorts”, kas atrodas Aizputes novada Kazdangas pagastā, notiks nometne-seminārs sievietēm “Ģerānija 2015”.

Pašlaik notiek aktīva reģistrēšanās, dalībnieces piesakās gan no Rīgas un Kandavas, gan Ventspils un Aizputes novada. Nometnes organizatore Kazdangas Tūrisma informācijas centra vadītāja Māra Tīmane saka: “Šoreiz esmu uzaicinājusi, manuprāt, ļoti spēcīgas personības, labus dzīves skolotājus, kas personīgi mani ir dziļi uzrunājuši. Gandrīz visu, ko mācīsimies, esmu izlaidusi caur sevi, un ja tas manī aizskāra kādu dvēseles stīgu, tad varbūt līdzīgi būs vēl kādai. Ar katru satikto cilvēku mēs bagātināmies un augam. Nekas šai dzīvē nenotiek tāpat vien, visam ir sava saistība, iemesls.” Nometne notiks jau ceturto reizi, un starp dalībniecēm ir sievietes, kas apmeklējušas visas iepriekšējās nometnes.
Reklāma

Šogad sievietes varēs gatavot aizsardzības un stipruma rotas, meditēt kopā ar psiholoģi Kristīni Maku, pie ugunskura dziedāt spēka dziesmas, ļauties Tibetas dziedinošo bļodu meditācijai un pirts procedūrām. Būs iespēja tikties ar psiholoģi, pirtnieci un latviskas dzīvesziņas praktizētāju Sarmīti Strautmani, mācīties mandalu dejas Ilzes Elīzas Palmas vadībā, tikt pie hennas zīmējuma, piedalīties fotosesijā un iesaistīties citās aktivitātēs.
Vairāk informācijas: kandava.lv

NOMETNES GRŪTNIECĒM. Nometne topošajām māmiņām “Piedzimt par mammu…”

Topošo māmiņ, sirsnīgi aicinām Tevi nelielā 10-12 dalībnieču lokā lauku vides mierā, esot brīvai no ikdienas rūpēm un steigas, izbaudīt brīnišķīgu piedzīvojumu kopā ar savu gaidāmo mazulīti!

Vienuviet gūt jaunu informāciju, saņemt atbildes uz jautājumiem, ieklausīties sevī un bērniņā, atpūsties un smelties spēkus gaidāmajām pārmaiņām dzīvē.

Dūlu Līgas Giniborgas, Baibas Stikutes, Ilzes Kuduliņas un vecmātes Rudītes Brūveres vadībā visas kopīgi, bet arī katra caur sevi:

 • izzināsim grūtniecības laikā notiekošās ķermeniskās un emocionālās pārmaiņas;
 • izmantojot kustības, elpošanu, meditācijas, vizualizācijas u.c. metodes informatīvi, emocionāli un praktiski gatavosimies dzemdībām;
 • mācīsimies ļauties un paļauties, apjaušot sev dabiski piemītošo iekšējo spēku un to spēku, kādu sievietei var sniegt dabiski piedzīvotas dzemdības;
 • runāsim par sievietes un mazuļa vajadzībām pēcdzemdību laikā un pēcdzemdību rituāliem;
 • izkustēsimies, apgūstot noderīgus vingrinājumus;
 • kavēsimies individuālās sarunās ar dūlām un vecmātēm;
 • veldzēsimies spēka vārdos un dziesmās;
 • lutināsim ķermeni un atbrīvosim prātu, izmantojot Rebozo lakatu masāžu;
 • ieklausoties sevī, baudot apkārtējās vides sniegto mieru un rūpes par savu labsajūtu, stiprināsim saikni pašas ar sevi un savu mazuli;
 • īpašais piedāvājums: mazulīšu zīmēšana uz mammas punča.

Vairāk informācijas: gimenessupulis.lv

Nometne topošajām māmiņām harmonijai un izziņai “Tuvāk sev, tuvāk mazulim…”

Nometni vada: dūla Linda Rozenbaha, dūla Dace Miezīte, jogas pasniedzēja Aija Dvinska, jogas pasniedzēja un ājurvēdas masiere Ingrīda Miteniece.
22. un 23.augustā

Patiess prieks, ka sapņi īstenojas un varam piedāvāt pirmo šāda veida nometni topošajām māmiņām – atpūtai, dzīves gudrību smelšanai, sarunām, mūzikai, topošo māmiņu masāžām un laikam sev un mazulim!

Vieta: jauks un ērts viesu nams zaļā apkārtnē ar svaigu gaisu un gardu ēdināšanu – 50 km no Rīgas, netālu no Siguldas.

Dalībnieces: nometnē var piedalīties gan sievietes, kas vēlas palikt stāvoklī, gan sievietes, kuras bērniņu jau gaida (nav nedēļu ierobežojuma). Vingrinājumi topošām māmiņām būs ļoti vienkārši, saudzējoši un atbalstoši. Pirmā trimestra meitenēm vingrinājumi minimāli, lai atbalstītu šo īpašo laiku. Iepriekšējai jogas pieredzei nav jābūt.

Papildus nometnē: topošo māmiņu masāžas.

“Dievietes deja – ekstātiska grūtniecība un dzemdības” – Aija Dvinska, grūtnieču jogas pasniedzēja

“Gatavojamies dzemdībām,” – Linda Rozenbaha, dūla, grāmatas “Gaidības un radības ar prieku” autore

“Bauda lasīt un dzert zāļu tējas. Iepazīstam tās dabā!” – Dace Miezīte, dūla un bioloģe

„Aromterapija grūtniecības laikā, kā apzināti izmantot smaržas, kas mums ir apkārt, un no kā izvairīties. Vienkārši paņēmieni, kā atbrīvot ķermeni māmiņas labsajūtai katras dienas vakarā. Pieskāriena un masāžas būtiskas gudrības tikko dzimuša bērniņa labsajūtai un attīstībai,” – Ingrīda Miteniece, mediķe un jogas, aromterapijas speciāliste.

Vakara koncerts: sirds dziesmas bērniņam un māmiņas priekam – Ingrīda un Dace

Stāstām par pirtīžām, kopīgi darinot celu jostiņas, – dūlas Linda un Dace

 

Vairāk informācijas: gaidibas.lv

MEDITATĪVĀS NOMETNES. Vasaras nometne “Dvēseles Zieds”. 4. – 7. augusts Ķoņu dzirnavās

Šogad no 4.-7.augustam Ķoņu dzirnavās tiks rīkota otrā vasaras nometne “Dvēseles Zieds”. Nometnes mērķis bija un paliekt tas pats – dot ikvienam mirkli atpūtai, iespēju sajust un izzināt sevi. Lai smeltos spēku un iegūtu savās rokās rīkus, kas palīdzēs ikdienai kļūt gaišākai un skaistākai.
Šogad skaistajās Ķoņu dzirnavās:

 • Izbaudīsim tautas dziesmu dziedinošo spēku un kokles spēli;
 • Sapratīsim kāda enerģija valda sievietes un vīrieša attiecībās;
 • Izdejosiem dzīvi un sajutīsim dzīvesprieku;
 • Dziedāsim un baudīsim kopības spēku;
 • Un daudz ko citu …

Simona Kārkliņa vadīs Simona vadīs Mīlestības, Sirds un Dzimtas Mīlestības meditācijas. Meditāciju laikā stiprināsim saikni ar Zemi un Sauli, atjaunosim mīlestības plūsmu dzimtā un iepazīsim Sirds telpu.

Par Simonu: “Agrāk strādāju SPA salonā un taisīju SPA procedūras un ajūrvēdas masāžas. Esmu daudz strādājusi ar sevi. Lai atjaunotu brīvu enerģijas plūsmu ķermenī, esmu izmēģinājusi dažādas enerģētiskās attīrīšanās metodes. Šī gada janvārī piedalījos Drunvalo Melhisedeka seminārā Havaju salās, kura laikā meditēju Sirds telpā un aktivizēju savu gaismas ķermeni. Ikdienā veicu individuālās masāžas, kuru laikā tiek atbrīvotas bloķētās emocijas un vadu grupu meditācijas.”

Viola Podziņa pievērsīsies tēmai – Enerģija sievietes un vīrieša attiecībās. Mācīsimies izprast un vadīt sievišķās un vīrišķās enerģijas, lai uzlabotu mūsu dzīvi un savstarpējās attiecības.

Ar Ingu Karpiču notiks Dziedināšanās caur tautasdziesmu.

Būs biodejas nodarbības ar Aneti Raikovu un Diānu Stūrmani.
Cigun ar Santu Ķempeli un mediatīvā gleznošana ar Aneti Pugu.

Vairāk informācijas: www.dveseleszieds.lv

Meistarklase skaņas terapijā „Sakrālais Gongs laiku mijā”. 14.-16.augusts. Vecumiekos.

VECUMNIEKI, „Robežnieki”
~ sevis apzināšanās vibrācijā, skaņā un mierā ~

Kas es esmu ? Ko es jūtu? Ko es vēlos?

Ieklausīties un sajust sevi ~ savu ķermeni, savas iekšējās sajūtas un vibrācijas, savu dvēseli un atgūt saikni ar sevi ~ dievišķu būtni!

Šī tikšanās ~ skaistā, klusā un ar labu auru apvītā vietā ir paredzēta tieši tamdēļ, lai aizejot no ikdienas lietām, rūpēm un atbildības, ikviens no mums, varētu atgūt un iepazīt sevi –dievišķo būtni, atjaunojot savu fiziskā un garīgā ķermeņa spēku!

Šīs skaņas terapijas nodarbības dos iespēju iepazīt sevi – kas katrā no mums mīt.

Teorētiskās un praktiskās nodarbības vada Reiki skolotāja, gongu meistare- skaņas terapeite Krista Džulija Kirkupa un Aiva Alksne.

 • Skaņas terapija (vēsture, tautu kultūras, dziedniecība, mūzikas instrumenti, balss, zinātniskie medicīniskie apstiprinājumi). Masāža ar Tibetas traukiem. Gongs un tā Meistars.
 • Balss atvēršana ~ praktiska nodarbība, sajūtot sevi, kā skanošu, vibrāciju pilnu būtni.
 • Meditācijas un tematiskās nodarbības – Sakrālais Gongs laiku mijā – gara un ķermeņa saplūšana ar Visuma bezgalīgo un mūžīgo, dziedinošo skaņu.
 • Atpūta un veldzējošas pastaigas pie dabas, starp pļavu ziediem, dabīgā smaržu terapija;
 • Pēršanās pirtiņā ~ miesas un gara spēka atjaunošanai.

Vairāk informācijas: garavasara.com

3 dienu “Pavasara studijas” kopānākšanas pasākums “Viss notiek pa īstam”

18.-20 septembrim viesu namā “Jumudras muiža”.

Pēcpusdienas saruna “Čakru enerģijas diagnosticēšana un līdzsvarošana”. Vada Toms un Inese Prisjolkovi.

Šamaņu vadīts rituāls – vada šamaņi Aina un Gvido Tobji.

Vingrošana un meditācija pēc Valērija Siņeļņikova metodes.

Gaismas kalna dziedinātava 3. un 4. čakrai. Vada zintniece, astroloģe Danuta Kiopa.

Ragaciema Agneses seminārs atbildes uz jautājumiem par sarunām ar Debesīm.

Vairāk informācijas: pavasarastudija.lv

LIELIE JOGAS, MEDITĀCIJAS U.C. FESTIVĀLI Meditācijas, Iedvesmas un Mīlestības festivāls “Gara Vasara 2015” Ratniekos. 20.-24. jūlijs

 

Šo notikumu mēs saucam par “festivālu”, taču tas ir daudz kas vairāk. Neviens no mums zināmajiem apzīmējumiem īsti nedod priekšstatu par to, kādu pieredzi Tu vari gūt

Lai Tev būtu vieglāk saprast topošās programmas un visa festivāla ideju, iedomājies šīs septiņas dienas sadalītas divās daļās:

No pirmdienas līdz piektdienai (20.-24.07) – Gara Vasara Journey – mēs dosimies piecu dienu sevis izzināšanas ceļojumā…

viedo skolotāju un pasules sirsnīgāko trubadūru pavadībā, roku rokā ar domu biedriem un dvēseļu radiniekiem

mēs dodamies atminēt mūsu prāta un dvēseles dziļākos noslēpumus, apgūt dažādas zināšanas un prakses, atveseļot prātu un atvērt Sirdi.

Radīt, dejot un svinēt!

Notiks Ošo dinamiskā meditācija, Kundalini joga (Aija Dvinska), Emociju vadība savstarpējās attiecībās ar sevi un ar partneri (Ranjan (Boris Meltser)), Deja un elpošana (Virge Kuivjõgi), Mugurkaula veselība (Kerl Toham), Transa deja, Amazonijas šamaņu dziedinošās skaņas (Herbert Quinteros), Darbs ar bailēm, Iekšējā dzīvnieka satikšana, Mandalu dejas (Tanhit), Satikšanās ar iekšējo bērnu un bērnības traumu izārstēšana (Ranjan (Boris Meltser)), No transa uz transformāciju (India Elisa Jivaeva), Skaņas un Elpošanas Spēks (Virge Kuivjõgi, Lilia Martmaa un Denis Vinogradov), Klusuma skaņas. Meditatīva pieredze ar hangu (Davide Swarup), Sakrālā bungošanas meistarklase (Pepe Danza), Tango un tantra – dvēseles un ķermeņa terapija (TTT) (Aigars Stirna un Irīna Livija) u.c. prakses.

Vairāk informācijas: garavasara.com

Lucavsalā risināsies festivāls HELSUS visai ģimenei: Ķermenim Dvēselei Veselībai

Ikvienas ģimenes, uzņēmuma vai valsts labklājība un laime sākas ar tās cilvēkiem – veseliem, laimīgiem un garīgi attīstītiem. Tāpēc 22. un 23. augustā Rīgā.
Festivāla mērķis ir pulcināt vienuviet uzņēmumus un cilvēkus, kuri piedāvā produktus, pakalpojumus un prakses, kas palīdz sasniegt laimīga, vesela un garīgi attīstīta cilvēka esību.
Festivālā darbosies sešas galvenās zonas:

7 tematiskie dārzi – uzturs, fiziskā kultūra, alternatīvā medicīna, sevis izziņa, dvēsele, vide, bērni
Helsus skatuve
Klusais stūrītis
Helsus sarunu stūrītis
Helsus vingrošanas laukums
Pirts zona

Papildus darbosies radošās darbnīcas, bērnudārzs Little More, kur pieskatīs mazos, kamēr vecāki izglītojas, veselīgi ēdinātāji, tējnīca KAMA, klusais atpūtas stūrītis mazajiem bērniem ar vecākiem, atpūtas zonas un neliels tirdziņš skaistumam un dvēselei.

Piedalīsies, piemēram:
* Dagnija Brūvere un Sulu kūre
* Dr. A. Tereško – grāmatas „Dieva dārza ārstniecības augi” prezentācija. Bērza tāss sausā ekstrakta ārstniecisko īpašību demonstrācija stendā no plkst. 10:00-14:00.
* Dr. Anita Krumpāne – prenetālā psiholoģija. Ar kādu mērki bērns tiek iznēsāts un piedzemdēts, Kā aizsākas cilvēka dzīve – grūtniecības plānošana, harmoniska grūtniecība, dekrēta atvaļinājums. Ārējās vides un apstāk ļu ietekme uz grūtniecības norisi.Mātes psiholoģiskais komforts. Bailes no dzemdībā u.c .tēmas.
* Māris Žunda. Aukstuma mīlis – 11 minūtes āliņģī, pastaigas ziemā ar šortiem, Rīgas „Garo pastaigu” organizators.
* Gundega Freimane, starptautiskās Džun Juaņ cigun skolas instruktore, Domformu terapijas konsultante “Imidžmedicīna jeb Domformu terapija”.
* Baltais vējš un Sidrabvējš – Jaunas dzīves radīšana. Jaunas pasaules kopradīšana.Tikai katrs pats sevi var dziedināt. Praktiskā apgaismība. Apziņas paplašināšana. Savu vibrāciju celšana.
* Andris Račs – astrologs, astroloģijas konsultācijas, festivāla apmeklētājiem 45 EUR atlaide gada mācību maksai Astroloģijas skolā 2015/16 m.g.
* Dana Indāne „Dabiskās balss atbrīvošana”
* Liene Vēsmiņa “Dvēseles ceļojums ēterisko eļļu pasaulē”
* Ingrida Indāne “Šamaniskais ceļojums – iepazīsti savu spēka dzīvnieku”
* Liene Vēsmiņa Iepazīšanās ar programmu “Dziedini savu veģetatīvo distoniju pats”
* Meditācija – teorija un prakse mūsdienu dzīvē. Dažādas metodes darbam ar prātu, psihi un personīgai izaugsmei.
Pasniedzējs: Artjoms Čeremisins (Ananda)
* Ieva Bērziņa – Psiholoģe, Reiki meistare, mantru, tautasdziesmu un šūpuļdziesmu sadziedāšanās vadītāja. Dziedināsim sevi, dziedot – tāds ir Ievas vadmotīvs viņas vadītajās nodarbībās. Sadziedāšanās.
* Reiki un Mihails Mošenkovs – iespēja izmēģināt Reiki seansu.
* Kudrjavcevs Igors un Cigun
* Anita Lasmane, psiholoģijas doktore – „Kā pašam saprast sevi”
* Smieklu jogas Rīgas rekords! Smiesimies visi kopā!
* Pirts stūrītis būs iespēja apmeklēt dažādas pirtis un dabūt kārtīgu pērienu, masāžu un ieskatu pirtniecības zinībās! Zinības dos Romualds Lamsters, Vilnis Lejnieks, Gaismas pirts un Aigars Mozulis un Arnis Čakšs (pirts procedūras, skaņu terapija, skaistumkopšana).

Šī ir tikai daļa no festivāla programmas.

Vairāk informācijas: helsusfestival.com

VISAI ĢIMENEI. Trīsreiztrīs Priekuļos – visai ģimenei. 19.-26. jūlijs

Vai Tu jau esi domājis, ko Tu, Tava ģimene un draugi darīs 2015. gada jūlijā? Mēs piedāvājam no 19. līdz 26. jūlijam piedalīties Pasaules latviešu ģimeņu saietā 3×3 Priekuļos, lai būtu kopā ar sirdsmīļiem cilvēkiem un stiprinātu savu latviskuma apziņu.

Vadītāji – Ieva un Eduards – jaunieši 23 gados, kuru dzīves pieredzes kopā veido teju pusmūža vecuma pieredzes bagātu cilvēku. Ieva ir programmas “Iespējama misija” skolotāja un nu jau otro gadu strādā Rīgas Doma kora skolā par latviešu valodas un literatūras skolotāju. Eduards savā ikdienas dzīvē strādā par šoferi un projektu vadītāju dizaina un poligrāfijas firmā, šobrīd ir uzsācis izmēģināt spēkus mazā, privātā un radošā biznesā.

Eduardam latviskums jau ielikts šūpulī un vienmēr uzskatīts par pašsaprotamu. Ieva savas identitātes nostiprināšanā devusies jau agrā bērnībā, cīnoties ar pārdzīvojumiem, ka uzvārds ir pārāk “krievisks” un ka tētis dzimis un pirmos 7 dzīves gadus pavadījis Sibīrijā. Kopīgās skolas gaitas no vidusskolas līdz pat augstskolai palīdzējušas latviskumu izzināt kopā. Abi esam ieguvuši bakalaura grādu Latvijas Kultūras akadēmijā, studējot specialitātē “Tradicionālā kultūra un latviešu folklora” – studiju gadi abiem likuši pašsaprotamo latvietību ietērpt vārdos un darbos

Ar 3×3 pieredzi no mums abiem diviem visbagātākais ir Eduards, kurš 3×3 kustībā ir jau no dzimšanas. Ilggadēji braucis līdzi saviem vecākiem uz 3×3 saietiem, taču gadu gaitā kļuvis arī par 3×3 darbaspēku – vairākkārt asistējis tētim Jānim Atim Krūmiņam Vilku mācībā, pēcāk arī pats vadījis Teātra sporta ievirzi, kā arī 5 reizes pildījis visdažādākos amatus saieta organizācijas darba grupā. Ieva 3×3 atklājusi pirms 7 gadiem, pateicoties tieši Eduardam un visai plašajai Krūmiņu dzimtai. No dalībnieces arī Ieva izaugusi par 3×3 darbaspēku – divreiz vadījusi ievirzes – ½ x ½ un Jauniešu klubu, kā arī 3 reizes strādājusi darba grupā. Nu mums pirmo reizi uzticēts vadīt 3×3 saietu.

Vairāk informācijas: www.3×3.lv

Debesmannas vasaras nometne ģimenēm. Nodarbības mammām, tētiem, bērniem. 5.-7. augusts Drabešu pagastā

Nometnē “Debesmannas vasara” varēs uzzināt vairāk par šādām tēmām:
* Pirmā palīdzība bērniem un zīdaiņiem

Piedāvā Edgars Sīmanis – sertificēts ārsta palīgs un pirmās palīdzības pasniedzējs.

* Kā būt sievišķīgām mammām un vīrišķīgiem tētiem? Kā meitiņas audzināt sievišķīgas un dēlus vīrišķīgus?

Ja sieviete dzīvo ar vīrišķīgiem paņēmieniem, viņa ļoti piekūst, nogurst un paliek neapmierināta. Ja vīrietis dzīvo sievišķā enerģijā, viņa spēks kaut kur izplēn un pazūd, viņš nonīkst un kļūst arvien nevarīgāks.
Kā sakārtot savu dzīvi un attieksmi tā, lai mums būtu iespēja dzīvot spēkpilniem un laimīgiem. Lai sievietes būtu sievišķīgas un vīrieši vīrišķīgi. Runāsim par to kā ir un kā mēs gribētu, lai būtu. Runāsim par to, cik vienkārši to ir izmainīt.

Piedāvā Inese un Toms Prisjolkovi (Pavasara studija)

* Kino kā terapija
Piedāvā Elīna Brila no ‘Labo Domu Pietura’.

* Bērna uzvedība un temperaments

Bērna uzvedība vecākus mēdz “izaicināt” un rada daudz jautājumu – “vai mēs savu bērnu audzinām pareizi?”. Nodarbībā runāsim par to, kāpēc ar vienu bērnu var sarunāt, bet otra uzvedība šķiet nemitīgs izaicinājums. Cik daudz bērna uzvedību nosaka iedzimtās iezīmes un cik daudz – audzināšana? Kā un vai var (vajag) sekmēt to, lai bērns kļūst aktīvāks / mierīgāks, drosmīgāks / piesardzīgāks? Kā nospraust robežas aktīvam bērnam, vienlaikus neapspiežot viņa iniciatīvu? Kā kautrīgam bērnam palīdzēt iesaistīties grupā? Uz nodarbību aicināti vecāki, vecvecāki, auklītes, pedagogi.

Piedāvā Diāna Zande dr.psych., psiholoģe, psihoterapeite.

* Nelūgtais viesis – stress

Piedāvā Diāna Zande dr.psych., psiholoģe, psihoterapeite.

* Nodarbība tēviem (nodarbība notiks, ja nometnē dalību pieteiks arī tēti)

Nodarbībā vīriešu sarunas par to, kā ir būt tēvam, kā savienot dzīves prasības un savas reālās iespējas. Kā partnera loma atšķiras no tēva lomas, un kāpēc bērnam ir vajadzīgs tētis, nevis draugs? Kā saprast savu partneri? Kā runāt par savām vajadzībām?

Piedāvā Juris Sērmukšs, mg.ing., bc.psych.

* Sapņu interpretācija

* Smilšu spēle

Smilšu kaste tradicionāli tiek izmantota kā bērna iespēja rotaļāties, veidot figūras, būvēt pilis un cept kūkas, iepazīties ar vienaudžiem un apgūt prasmi draudzēties, dalīties, aizstāvēties… Tomēr patiesībā gan bērnu, gan pieaugušo darbošanās smilškastē nav tikai rotaļa – ar katru paņemto rotaļlietu, tās izvietojumu un pielietojumu cilvēks vienlaikus signalizē, kā jūtas, ko domā, ko ir piedzīvojis un ko vēl tikai gaida. Iemācīsimies to atpazīt!

Piedāvā Elīna Brila no ‘Labo Domu Pietura’.

Vairāk informācijas: debesmanna.com

Māmiņām ar bērniem Mandalu pasaules pasākums. 12.-13. augusts. Drusti

Kur: viesu nams “Pļavnas”, Drusti, Cēsu raj.

Kas: mammas un bērni (aptuvenais vecums 2-8 gadi).

Kvalitatīvs un piepildīts laiks, ko pavadām kopā ar saviem bērniem, iespējams, ir svētīgākais un atmiņās paliekošākais laiks gan māmiņai, gan bērnam.
Tādēļ Mandalu Pasaule ir izveidojusi šo aizraujošo, radošo un mīlestības piepildīto pasākumu divu dienu garumā – fantastiskā, enerģētiski tīrrā un spēcīgā vietā.
***
Kā vienmēr – kopā ar īpašiem cilvēkiem radīsim divas īpašas, atmiņā paliekošas dienas!

 • Būs izkustēšanās kopā ar bērniem. Gleznošana kopā ar bērniem.
 • Laimīga mamma = laimīgs bērns (nodarbība + meditācija).Kamēr māmiņām nodarbība, bērni dosies ekskursijā pa Pļavnu saimniecību .
 • Vakara pasaciņu lasīšana.
 • Dabas materiālu vākšana ĢIMENES MANDALAI un tās veidošana.
 • BĒRNS un veselība. Dalīšanās pieredzē. Dalīsimies viena ar otru zināšanās, pieredzē par to kā varam palīdzēt bērnam saglabāt un atgūt veselību bez medikamentiem. Runāsim par dažādiem paņēmieniem, dabas līdzekļiem, fizikālām metodēm, ko izmantot bērna veselības atgūšanai, praktizēsim arī punktu masāžu biežāk sastopamo slimību ārstēšanai.

Pasniedzēji:

Sarmīte Makarova – sertificēta dziedniece, ekstrasense,
www.mandalupasaule.lv idejas autore.

Anete Puga – māksliniece, gleznotāja, meditatīvās gleznošanas pasniedzēja.

Ilze Elīza Palma – yogas un cigun pasniedzēja, veselīgā dzīvesveida skolotāja.

Vairāk informācijas: mandalupasaule.lv

TEMATISKĀS NOMETNES. Onkoloģiskajiem pacientiem “Dzīvības koks”. 12.-17. jūlijs un 9.-14. augusts netālu no Kokneses

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” jau septīto gadu nodrošina psihosociālās rehabilitācijas programmas „Spēka Avots” cilvēkiem, kuri zina, ko nozīmē diagnoze „vēzis”! Psihosociālā rehabilitācija ir pasākumu kopums, kas ļauj rast sevī spēku, lai pilnvērtīgi turpinātu dzīvi pēc vēža. Tāpēc ikviens, kas saskāries ar diagnozi „ļaundabīgs audzējs”, tiek aicināts pieteikties uz kādu no piecu dienu psihosociālās rehabilitācijas programmām „Spēka Avots”.

Piecu dienu psihosociālās rehabilitācijas programmu laiki:
05. – 10. jūlijs;
12. – 17. jūlijs;
9. – 14. augusts.

Ikviens zina, ka izdzirdot diagnozi „ļaundabīgais audzējs”, sabrūk ierastā dzīves kārtība, mainās vērtības un attieksme pret dzīvi. Tas ir šoks, un veltīgi ir meklēt atbildi uz jautājumu – „Kāpēc man?”. Īpaši smagi ir tad, kad akūtās ārstēšanas periods ir beidzies – pēc operācijas, staru vai ķīmijterapijām aizvērušās slimnīcas durvis, un cilvēks paliek viens ar savām domām, bailēm, pārdzīvoto šoku. Ir jāmācās pieņemt sevi, apkārtējos, kā arī jāmācās pārvarēt vēža radīto psihoemocionālo traumu.

Psihosociālā rehabilitācija ir cilvēka atgriešana sociālajā dzīvē. Tas ir process, kura laikā cilvēks iemācās sadzīvot ar sevi un savu diagnozi, uzkrāj spēkus un enerģiju, lai spētu palīdzēt ne tikai sev, bet arī citiem.
Šobrīd, psihosociālā rehabilitācija tiek īstenota, organizējot piecu dienu programmas. Septiņu gadu laikā „Spēka avots” nometnēs piedalījušies teju 700 cilvēki. Programmas ilgums – 5 dienas, kuru laikā lekcijās, grupu nodarbībās, individuālajās nodarbībās ikvienam ir iespēja saņemt atbildes uz svarīgāko jautājumu – kā dzīvot tālāk pēc vēža? Programmās līdzdarbojas speciālisti: onkologi, uztura speciālisti, imunologi, fizioterapeiti, psihoterapeiti, mākslas un deju terapeiti, kā arī citi speciālisti, tāpēc ikvienam dalībniekam ir iespēja saņemt atbildes tieši uz sev interesējošajiem jautājumiem. Programma kopumā dod iespēju saprast sevi un savu ķermeni pēc slimības un gūt pārliecību, ka dzīve pēc vēža turpinās!

Šovasar psihosociālās rehabilitācijas programma norosināsies viesu namā Orinoko (netālu no Kokneses) uz programmas norises vietu, tiks organizēts autobuss no Rīgas.

Vairāk informācijas: dzivibaskoks.lv

Nometne Figūras draugiem “…Tu sapratīsi, cik dziļš var būt Tavs skaistums!” Vecmuižā. 20.-24. jūlijs

Uzdāvini sev neaizmirstamus mirkļus skaistajā Viesu namā “Vecmuiža”, kas ir viena no senākajām muižām Vidzemē, skaistā meža ielokā, tikai 3 km attālumā no jūras un 60 km no Rīgas.

5 dienu garumā Tev būs iespēja:
* izbaudīt veselīgo Figūras Draugu ēdienkarti un notievēt,
* uzzināt visu par uzturu un gremošanas sistēmu,
* ļauties kustību priekam,
* atklāt sevī īpašo sievieti,
* piedalīties skaistumkopšanas procesā,
* baudīt vīna un dejas burvību.

Vairāk informācijas: figurasdraugi.lv

Flamenko vasaras deju nometne.23.-26.jūlijs Lapmežciemā

Aicinam pieteikties flamenko dejotājas uz flamenko deju nometni, kas notiks no 23. – 26.jūlijam Lapmežciemā, pie jūras.
Programmā: pasniedzējas no Seviļjas Natālijas Meirino deju klases, kuru laikā apgūsim 2 horeogrāfijas vidējam (Alegria) un augstākam (Rumba) līmeņiem.

Vairāk informācijas: alegria.lv

Psiholoģiska vasaras nometne pieaugušajiem „Kā būt apmierinātam ar dzīvi?” 21.-23. augusts Ķeguma novads

Nometne notiek trīs dienas: 21. – 23. augusts (no trešdienas līdz piektdienai) atpūtas kompleksā “Līcīši”, Tomes pagastā, Ķeguma novadā, 50 km no Rīgas.

Aicinām uz nometni tos, kuriem ir nerimstoša vēlme augt un pilnveidoties, kuriem aktuāli ir dzīves jēgas un vērtību jautājumi, kuri ir atvērti domu apmaiņai un jaunām zināšanām, kuriem pa reizei arī sāp no dzīves smagumiem, kuri jūtās stipri un varoši, lai runātu par nopietnām un reizēm smagām tēmām, un kuriem šķiet, ka dzīve ir skaista un ir vēlme nodzīvot dzīvi ar gandarījumu.

Nometnē Psihosomatikas klīnikas ārsti dalīsies ar zināšanām un izpratni par dzīves pamatvērtībām, pamatprincipiem, kas izaug no akadēmiskām zināšanām un ārsta klīniskās darba pieredzes. Mūsu specialitātē – psihoterapijā un psihosomatiskajā medicīnā – jautājumi par būtiskām ētiskām vērtībām, dzīves jēgu ir ietverti ārsta ikdienas darbā.

Mēs zinām, ka daudzus cilvēkus ir nokaitinājusi bieži sastopamā virspusējība, tukši saukļi, kā piemēram – „Domāsim pozitīvi!”. Kā tas būtu jāsaprot? Kā to darīt, ja sajūti izmisumu, vilšanos, bezcerību, aizvainojumu, bailes, kaunu, vainas izjūtu? Vai pozitīva domāšana šādā brīdī nebūs nodevība pašai pret sevi? Jūtas jau tikai atspoguļo realitāti. Kur tās visas paliks, domājot „pozitīvas domas”? Kāda cena būs jāmaksā par realitātes noliegšanu?
Par to visu runāsim un pie tā strādāsim vasaras nometnē. Dzīve ir skaista, ļoti skaista, lai arī diemžēl – ne viegla. Vieglums nāk pēc tam, tāpat kā viegli ir elpot un sajusties labi telpā, kura ir tikko iztīrīta un sakopta.
Meklēsim dzīvesprieku kopā!

Dalībnieku skaits ierobežots. Pieteikšanās un apmaksas termiņš līdz 15.augustam!

Vairāk informācijas: psihosomatika.lv

LA.lv