×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
21. oktobris, 2016
Drukāt

Nomnieku no centrāltirgus padzen, zemnieki grib kārtību (3)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Ilgstošo pārkāpumu dēļ Rīgas Centrāltirgus (RCT) vienpusēji lauzīs līgumu ar Slēgtās teritorijas apakšnomnieku SIA “Mercados”.

Līgums tiks lauzts no 31. oktobra, ceturtdien paziņoja RCT valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs īpaši sasauktā preses konferencē. RCT Slēgtās teritorijas platība ir 7703 kvadrātmetri, un tajā ir ap tūkstoti tirdzniecības vietu. Apakšnomnieks jau vairākkārt brīdināts par pārkāpumiem šajā teritorijā, ko konstatējis gan Valsts ieņēmumu dienests, gan Pārtikas un veterinārais dienests, – tie ir nereģistrēti pārdevēji, nesankcionēta tirdzniecība, tirdzniecība bez čekiem un kases aparātiem un bez izcelsmes dokumentiem. Nomniekam esot sūtītas četras vēstules un dots laiks, lai šo teritoriju sakārtotu un pārkāpumus novērstu, taču tas neesot izdarīts. “Vairākus mēnešus no nomnieka nesaņēmām nomas maksu, tāpēc 28. septembrī paziņojām, ka lauzīsim līgumu un 31. oktobrī šī teritorija pāriet RCT pārraudzībā,” teica Morozovs. Līdzšinējos tirgotājus RCT aicina no 24. oktobra slēgt jaunus līgumus ar uzņēmuma vadību un sola, ka tirgotāji varēs turpināt darbību esošajās tirdzniecības vietās un nomas maksa netikšot mainīta.

Par notiekošo viedoklis bija arī SIA “Mercados” un “KN un partneri” valdes loceklim Armandam Gritānam, kurš informēja – līgums ar viņa uzņēmumu noslēgts līdz 2018. gada novembrim un šobrīd neesot saprotams, kāpēc RCT to lauž. Aptuveni 100 cilvēku jau zaudējuši darbu, un nav zināms, cik tādu vēl būs. Gritāns lēš, ka tas varētu būt pat tūkstotis. Lai arī RCT vadība sapulcē norādījusi, ka visiem tirgotājiem būs ierādītas jaunas tirdzniecības vietas, tas nenotiek, līdz ar to cilvēki pat esot gatavi rīkot piketu. Gritāns par notiekošo jau vērsies tiesā. RCT vadītājs Andris Morozovs gan skaidroja, ka SIA “Mercados” ir 13 oficiāli darbinieki, kas varēšot turpināt darbu, piesakoties uz darba vietām pēc tam, kad RCT pārņems teritoriju.

Tikmēr zemnieki jau teju zaudējuši cerību, ka tirgū beidzot tiks ieviesta kārtība. Z/s “Pērles” saimniece Anita Rāviņa uz RCT brauc tirgoties vasaras sezonā ogu laikā un teic, ka kārtībai vajadzētu būt lielākai. “Jumts tek, tas būtu jāmaina. Arī elektrība vajadzīga, lai vienmēr nebūtu divu veidu svari jāvadā līdzi,” viņa teica. Problēma ir arī tā, ka vietējiem ražotājiem jātirgojas pēdējās rindās, taču pirmajās rindās priekšroka esot importa dārzeņu tirgotājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. nu ko SASKANAS urlas uzmeta pardodot mirstosu firmu

  2. Tirgus ienākumi katastrofāli samazinās un nu tā saucamie ”partneri” sāk ķerties viens otram pie rīkles. Iespējams, drīz tā būs visā valstī. Mūs visus gaida grūti laiki. Šie ir tikai ziediņi.

  3. Kāpēc RCT jābūt lielviekalu filiālēm?

Draugiem Facebook Twitter Google+