Praktiski
Dārzs

Nopļauto zāli var izmantot kā mulču siltumnīcā. Ārijas Rudlapas dārzkopes dienasgrāmata 0

Foto-Shutterstock

9. jūnijs. Lapu diena. Nezāles aug kā trakas!

Atgriežos mājās pēc vairāku dienu prombūtnes. Ak, mans zaļais dārzs! Lieti atdzirdījuši visu, kam lemts augt. Lekni ataugusi zāle mauriņos, kā arī saaugušas nezāles dārzeņu un kartupeļu vagās. Ar lielu sajūsmu mani sagaida suns. Abi ejam apgaitā pa dārzu. Siltumnīcā tomāti jāatsien, paduses jāizlauž utt.. Salāti pārauguši, bet gurķi zied. Vagās sadīguši kartupeļi. Vismaz kaut kas labs. Taču nezāles visādās attīstības stadijās. Ziemciešu dobēs galvas izbāzušas gārsas, puķu pļavā krāšņi zied ozolītes. Visi it kā dzīvi un veseli. Nekādus lielus darbus neuzsāku, jo ir jau vakars. Aplaistu podu puķes un pažobeles dobes, kur lietus nav ticis. Izrauju kādu kaitinošu gārsu. Novērtēju suņa iekārtotās slēptuves zem jasmīnkrūma un tūjas. Izskatās, ka tur pērušās vistas. Stāstu draugam, ka tā nav labi darīt. Viņš man atbild ar priecīgu vau un vedina pastaigā uz upmalu. Pavadoņa lomu uzņemas meita, un abi aiziet pāri laukiem, izbiedējot ķīvītes un baložus.

10. jūnijs. Augļu diena. Ravēju nejauceni gārsu

No rīta aplaistu siltumnīcā augošo. Atkal tiek pļauta zāle. Pievēršos ravēšanai. Cenšos sapost ziemciešu dobes. Flokši jau aug braši, taču gārsa to vidū diez cik labi neizskatās.

11. jūnijs. Augļu diena. Tomātiem jāizlauž pazarītes

Naktī atkal ir lijis. Rīts vēss un spirgts. Piemērots laiks darbam siltumnīcā. Beidzot atsienu tomātus. Izlaužu pazarītes un pietinu gurķus. Izrauju daļu salātu, daži gan jāatstāj sēklai. Tāda vecmāmiņu šķirne, bet aug labi. Mantoju no vīramātes.

Diena pakāpeniski iesilst. Šodien esam plānojuši sakopt tuvinieku piemiņas vietas kapsētā. To arī darām. Ravējam, stādām, mulčējam, laistām, kā jau latviešiem pieklājas. Vakarpusē izvagoju dārzeņu starpvagas. Darbarīku šī darba veikšanai mana mamma mīļi sauca par “ezīti”. Iznāk, ka “noežoju” rindstarpas. Izskatās jau glītāk. Konstatēju, ka tikpat kā nav sadīguši gurķi un pupiņas. Cerams jau, ka būs. Degunu pabāzusi soja. Glīti sazēluši sīpoli un vasaras ķiploki. Braši turas kāposti. Pēc mauriņa pļaušanas savācu apvītušo zāli un nomulčēju augsni siltumnīcā, lai neaug sīkās nezāles un turas mitrums. Svētdienai tā kā pietiek kustību svaigā gaisā.

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Pašas gatavotas pretcelulīta ziepes ar kafiju, olīveļļu un jūras sāli
23 stundas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Hurma no sēklas… Izdosies?
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Rudenī uzzied ceriņi un kastaņas. Kas ar augiem notiks pavasarī?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
5 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
4 stundas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Mūsu zeme – Latvija! Mūsu sporta izcilību vēlējumi valsts 100. dzimšanas dienā
4 stundas