×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. marts, 2014
Drukāt

Nopludināta Paeta un Eštones telefonsaruna par notikumiem Ukrainā (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Internetā nopludināta Igaunijas ārlietu ministra Urmasa Paeta un Eiropas Savienības augstās pārstāves ārlietās un drošības politika jautājumos Ketrīnas Eštones telefonsaruna, kuras laikā Igaunijas ārlietu ministrs norāda uz viedokli, ka par snaiperu uzbrukumiem protestu laikā Kijevā varētu būt atbildīga opozīcija.

Šī ir jau otrā reiz mēneša laikā, kad tiek nopludinātā rietumvalstu diplomātu un amatperosnu telefonsaruna. Par vienpadsmit minūšu garo telefonsarunu, ko šobrīd iespējams noklausīties interneta vietnē “YouTube”, pirmais ziņoja Kremļa televīzijas kanāls “Russia Today”. “Visi pierādījumi liecina, ka cilvēkus, kurus nogalināja snaiperi abās pusēs, miliču vidū un cilvēkus uz ielām, ka viņus nogalināja vieni un tie paši snaiperi,” telefonsarunā sacīja Paets. Sarunā, kas notika 26. februārī, viņš atsaucas uz Ukrainas medmāsiņas Olgas Bogomoļecas stāstīto. “Viņa man parādīja dažas fotogrāfijas, viņa sacīja, ka būdama medicīnas doktore, var teikt, ka izmantotas vienādas lodes. Un ļoti satraucoši, ka tagad jaunā koalīcija negrib izmeklēt, kas īsti notika. Tāpēc aizvien stingrāks un stingrāks kļūst uzskats, ka par snaiperu uzbrukumiem ir atbildīgs kāds no jaunās koalīcijas, nevis [gāztais Ukrainas prezidents Viktors] Janukovičs,” telefonsarunā saka nesen no Ukrainas atbraukušais Igaunijas ārlietu ministrs. Eštone uz to atbild: “Es domāju, ka mēs gribam to izmeklēt. Es to nezināju… Ak, Dievs!”

Igaunijas ārlietu ministrija apstiprinājusi nopludinātās telefonsarunas autentiskumu. “Ārlietu ministrs Paets sniedza pārskatu par to, ko viņš bija dzirdējis Kijevā un izteica bažas par tur esošo situāciju. Mēs noraidām apgalvojumus, ka Paets sniedza vērtējumus par opozīcijas iesaisti vardarbībā,” teikts Igaunijas Ārlietu ministrijas izplatītajā paziņojumā. Tikmēr Eštones birojs atteicies sniegt komentārus par sarunu, sakot, ka nekomentē “nopludinātas telefonsarunas”.

Paets uzsver, ka Eštonei stāstījis par to, kādas versijas par notikušo pastāv Ukrainā. Viņš arī pauda, ka nepiekrīt šīs telefonsarunas izmantošanai pret Ukrainas jauno valdību, bet atbalsta neatkarīgu izmeklēšanu. “Nožēlojami, ka notiek šāda noklausīšanās. Žēl, ka šādas sarunas nonāk līdz tiem, kuriem tās nebūtu jādzird. Uzradies sagrozīts sarunas ieraksts, kura mērķis ir diskreditēt jauno Ukrainas valdību,” paziņoja Igaunijas ārlietu ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Igaunijā jau spiegu netrūkst, kas sagrozīs jebkādu informāciju. Ministrs tikai izteica VERSIJU, nevis apgalvoja, ka tā ir, bet Latvijas žurnālisti jau visu pasniedz apgalvojuma formā. Šādi arī tiek radītas baumas un nepatiesi apgalvojumi un mūsu žurnālisti aktīvi piedalās šādu šaubu radīšanā. Bet ŠAUBAS
    ir medusmaize Krievijas propagandai un pašmāju krievu presei. Attopieties šaubu producētāji, vai arī jūs domājat, ka operatorus Zvaigzni un Slapiņu Bastejkalnā arī nošāva barikāžu dalībnieki, vai tomēr krievu
    armijas snaiperi, kā tagad zināms.

  2. Nu tie kas pirkstu pielikushi pie noklausiishanasa, lai arii uznjemas atbildiibu …

  3. Varbūt tagad izskidros patiesos faktus!

  4. Paets ir veicis īpašu , organizētu dezinformācijas gājienu.Kuri ir dienējuši armijā zin, ka snaiperu saraksti , izvietojums un viņu darbība ir stingri reglamantēta, ar stingri reglamantētiem ieročiem.. par kautkādiem grivņiem viņi nepiedalīsises operācijās, viņu domāšana , nervu siostēma ir stabila, domājoša, precīza. Maidans uz dienu precīzi nevarēja tik opoeratīvi savākt, koordinēt snaiperu grupu, . maidans varēja iesaistīt snaiperus pakāpeniski. Tā bija Janukovi’ca kliķes militāra operācija, cerībā, ka nobīsies un Maidans aizbēgs pēc 1. upuriem. Janukovičš maldījās un pašam bija jāmūk pēc tādiem upuriem. Ja Janukovičš nebūtu to organizējis, tad nemuktu ne par kādu naudu un meklētu vainīgos. Paets ir iecerējis, kamēr ES cīnīsies pret Pūķinu, tikm’\er Igaunija krejos peļņu no Krievijas. Paets ir bīstams ES!

    • Tas nenozīmē,ka esam ES ka var falsificēt faktus.Un Jūs nebēgtu,ja satrakojies pūlis dotos uz jūsu māju pie sievas un pārējiem ģimenes locekliem?Tā jau būtu linču tiesa.Viss r jāizmeklē.

Draugiem Facebook Twitter Google+