Pasaulē
Eiropa

Nopludināts slepens dokuments: Atklājas, ka briti plāno būtiskus ierobežojumus iebraucējiem no ES 16

Foto Reuters/ Scanpix/LETA

Briti plāno noteikt ierobežojumus iebraucējiem no ESBritu laikraksta “Guardian” interneta vietnē otrdienas vakarā tika ievietots noplūdināts dokuments, kas liecina par Lielbritānijas plāniem pēc Breksita noteikt ierobežojumus zemas kvalifikācijas strādājošajiem no Eiropas Savienības (ES) un ierobežot viņu ģimeņu locekļu ierašanos.

82 lappuses garajā dokumentā ir ieskicēti Iekšlietu ministrijas priekšlikumi migrācijas pārvaldībai pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES, izbeidzot brīvu pārvietošanos no ES uz Lielbritāniju.

“Vienkārši sakot, tas nozīmē, ka imigrācijai, lai tā tiktu uzskatīta par vērtīgu valstij kopumā, ir jādod labums ne tikai pašiem migrantiem, bet arī jau esošajiem iedzīvotājiem,” teikts dokumentā.

Valdība paredz divējādu sistēmu ES pilsoņiem, kas ieradīsies pēc Breksita, saskaņā ar kuru tiem, kas vēlēsies uzturēties valstī ilgtermiņā, vajadzēs pieteikties uzturēšanās atļaujas saņemšanai uz diviem gadiem.

Tiem, kas būs atzīti par “augsti kvalificētiem”, tiks ļauts pieteikties uzturēšanās atļaujai uz laiku līdz pieciem gadiem, paredz šie priekšlikumi.

Garajā dokumentā, kas raksturots kā “sensitīvs”, Iekšlietu ministrija arī pateikusi, ka tā varētu “padarīt stingrāku” ģimenes locekļu definīciju, kuriem būs atļauts doties līdz ES valstu strādājošajiem uz Lielbritāniju.

Ierosinātais limits šim ģimenes locekļu lokam ir partneri, bērni vecumā zem 18 gadiem un pieauguši apgādājami radinieki.

Ir gaidāmas pārmaiņas arī uz Lielbritānijas robežām, jo šajā dokumentā ir detalizēti arī valdības plāni pieprasīt visiem ES pilsoņiem uzrādīt pasi, nevis pašlaik pieļaujamo attiecīgās valsts personas apliecību.

Šī pārmaiņa var tikt ieviesta, tiklīdz Lielbritānija atstās ES, kas ir paredzēts 2019.gada 29.martā. Iekšlietu ministrija gan sola, ka būs “attiecīgs paziņojums” par to.

Lai pilnībā īstenotu šos plānus, ir paredzēts vismaz divu gadu periods pēc Breksita.

Iekšlietu ministrijas preses sekretārs ziņu aģentūrai AFP paziņoja, ka valdība nekomentēs šo noplūdināto dokumenta projektu.

“Mēs vēlāk rudenī izvirzīsim savus sākotnējos priekšlikumus jaunai imigrācijas sistēmai, ar kuru tiek atgūta kontrole pār Lielbritānijas robežām,” sacīja preses sekretārs.

ES ir izvirzījusi savu pilsoņu tiesību jautājumu par vienu no galvenajām prioritātēm Breksita sarunās Briselē.

Lielbritānijas valdība jūnijā ieskicēja savus plānus par ES pilsoņiem, kas atrodas šajā valstī pirms Breksita, saskaņā ar kuriem viņiem būtu jāpiesakās pastāvīga iedzīvotāja statusam, kas ļautu viņiem palikt Lielbritānijā uz nenoteiktu laiku.

LA.lv