×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
23. janvāris, 2017
Drukāt

Noplūdusi eļļa rada draudus videi Pļaviņu HES

Foto - Valsts vides dienestsFoto - Valsts vides dienests

Pļaviņu HES teritorijā notikusi aptuveni 2 kubikmetru eļļas noplūde no norakstīta lieljaudas transformatora, kas ir izraisījusi piesārņojumu un radījusi apdraudējumu videi, vēsta Valsts vides dienests.

22.janvāra pēcpusdienā Pļaviņu HES apsardze konstatēja eļļas noplūdi HES ūdenskrātuvē un paziņoja par to HES atbildīgajiem dienestiem.

Pļaviņu HES teritorijā, blakus ūdenskrātuvei ilgstoši bija novietoti rezervē esoši, šobrīd norakstīti divi lielas jaudas transformatori. Noplūde notika no viena transformatora izplešanās trauka, kura temperatūras devēja ligzdā bija izveidojusies plaisa. Plaisas iemesls tiek skaidrots. Pēc vietas apsekošanas konstatēts, ka sākotnēji tajā bija 2 kubikmetri eļļas, kas ir noplūdusi un nonākusi lietus ūdens teknē, bet no turienes izplūdusi ūdenskrātuvē uz ledus. Rezultātā bija izveidojies apmēram 20 kvadrātmetrus piesārņots laukums.

Uz ledus esošais sniegs daļēji darbojās kā sorbents. Pēc aptuveniem aprēķiniem uz ledus nonācis aptuveni 1 kubikmetrs transformatora eļļas.

Šobrīd dienesti turpina darbu pie piesārņojuma lokalizēšanas. “Eko Osta” veic naftas produktu savākšanas darbus no ledus: izgriež un savāc ar naftas produktiem piesārņoto ledu, kas tiks utilizēts.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, izgriežot ledu, ievieto naftas absorbējošās bonas. Valsts vides dienesta (VVD) inspektori veic pārbaudi, ar mērķi noskaidrot negadījuma iemeslus un videi nodarīto kaitējumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+