×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. marts, 2017
Drukāt

Ventspilij 15 miljoni piešķirti ar apšaubāmu pamatojumu (21)

Foto no ventspils.lvFoto no ventspils.lv

Valsts kontrole (VK), veicot revīziju par naudas tēriņiem klimata pārmaiņu samazināšanai, konstatējusi, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) finansējumu izlietojusi citām vajadzībām, kā arī arvien neefektīvākos projektos.

Ministrijai no 2009. līdz 2016. gadam bija jāapsaimnieko 250 miljoni, ko Latvija ieguvusi, pārdodot siltumnīcefekta gāzu emisiju kvotas. Lai kompensētu šādas rīcības sekas un pildītu uzņemtās saistības, nākotnē valsts budžetā kopumā būs nepieciešams rast papildu līdzekļus klimata pārmaiņu samazināšanai 35,5 miljonu eiro apmērā.

Jau iepriekš portālā “Delfi” rakstīju (“Dubļi uz Kučinska mundiera”, 3. jūnijs, 2016. g.), ka gan Ministru prezidents Māris Kučinskis, gan vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards labi zināja, ka Ventspils mūzikas vidusskolu kopā ar koncertzāli būvēs par lielu daļu no tā finansējuma, kas paredzēts Latvijas mērķu sasniegšanai klimata pārmaiņu jomā. Gerhards vienojās ar Ventspils domi jeb Aivaru Lembergu, lai Laimdotas Straujumas valdības pēdējās dienās cauri Ministru kabinetam izdzen un pieņem noteikumu projektu, kas netika saskaņots likumā noteiktajā kārtībā. Pret to iebilda vairākas ministrijas, Pašvaldību savienība, kā arī Lielo pilsētu asociācija.

Tagad to apstiprina arī VK, ka no 32 miljoniem eiro, kas bija paredzēti, lai īstenotu projektu “Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzekļi”, 47% jeb 15 miljoni eiro ir piešķirti Ventspils mūzikas skolas būvniecības projektam, kurā nav paredzēts oglekļa dioksīda emisijas samazinājums. VK norāda, ka ministrija nav varējusi iesniegt informāciju, cik liels tad būs netiešais SEG emisiju samazinājums, īstenojot projektu.

VK departamenta direktore Ilonda Stepanova atgādina, ka Kioto protokolam ir pievienojusies arī Latvija, tādējādi uzņemoties kopējo atbildību par klimata pārmaiņu negatīvo seku mazināšanu. Globālo sasilšanu pamatā izraisa cilvēku darbības dēļ radītās siltumnīcefekta gāzu emisijas. Viena no globālās sasilšanas izpausmēm ir arī gaisa piesārņojuma palielināšanās, tāpēc nākamo paaudžu veselības un, iespējams, pat dzīvības vārdā mūsu pienākums ir atbildīgi rīkoties jau šobrīd, secina Stepanova.

VARAM uzskata, ka VK pāragri esot secinājusi, ka ministrijas administrētie klimata pārmaiņu samazināšanai paredzētie līdzekļi nav plānoti un izlietoti efektīvi. Klimata politikas mērķu sasniegšanai nepieciešamas pakāpeniskas, visaptverošas un būtiskas izmaiņas tautsaimniecībā un iedzīvotāju dzīvesveidā, to nav iespējams panākt, tikai līdzfinansējot atsevišķus projektus, tā uzskata ministrijas amatpersonas. Tātad ministrija netieši atzinusi, ka pārmetumi par Ventspilij piešķirtajiem 15 miljoniem ir nevietā, jo, lūk, ar vienas ēkas būvniecību jau nekādus klimata politikas mērķus nevar sasniegt.

Savukārt VK secina, ka 19% projektu nav sasnieguši pat minimālo plānoto emisiju samazinājumu. Šiem projektiem novirzītie 3,8 miljoni eiro būtu jāatgūst, lai tos tālāk ieguldītu klimata pārmaiņu samazināšanas pasākumos, taču VARAM jau divus gadus kavējas ar šīs problēmas risinājumu, un pastāv risks, ka šis finansējums tiks zaudēts.

VK ir konstatējusi, ka klimata pārmaiņu mazināšanai nepieciešamais finansējums regulāri pārdalīts arī citiem ar klimata pārmaiņu mazināšanu nesaistītiem mērķiem – VARAM darbinieku atalgojumam, datorprogrammu licenču iegādei, lietotāju apmācībai u. c.

VK norāda, ka līdzekļu ieguldīšana neefektīvos pasākumos var apdraudēt Eiropas Savienības kopējā mērķa sasniegšanu – līdz 2030. gadam samazināt kopējo emisiju apjomu par 40%, salīdzinot ar 1990. gadu.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Es no Ventspils.
  Man ir savs viedoklis par A.L.
  Katru publisko uzstāšanos pilsētā gan svētkos, gan pasākumos, Lembergs iesāk savu runu ar šādiem vārdiem: ” Mīļie ventiņi un …”
  Savukārt, kad griezies pie viņa vai viņa vietnieka personīgi pilsētas domē ar kādu nopietnu jautājumu, tad var gadīties, ka Tevi izmet no domes ēkas ar pašvaldības policijas palīdzību, pat neņemot vērā Jūsu pieklājīgo uzvedību. Kā piemērs kalpo atgadījums ar pensionāru Ivaru Jansonu.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 4. Vienīgā no pēdējā laika jaunbūvem, kura man kaut cik pēc šāda miglaina attēla cik nu var redzēt patīk. Daudz kas turpmāk būtu atkarīgs no materiāliem.

  • Stāsts jau nav par labu vai sliktu jaunbūves projektu, bet gan par to, ka šī nauda, kas paredzēta vides aizsardzībai, NELIKUMĪGI aizgājusi Lemberga vadītajai pašvaldībai, lai būvētu koncertzāli, kāda nebūs nevienā Latvijas pilsētā.

 5. Acīmredzams fakts, ka no Nacionālās apvienības deputāta kandidātu saraksta nākošajās vēlēšanāsj jāsvītro visi deputātu kandidāti no bijušās partijas “Tevzemei un brīvībai”, izvēloties Gerhardu kā pirmo. Vislielākā kļūda bija Partijas “Visu Latvijai” apvienošanās ar TBLNNK.

 6. Starpniece starp VARAM un mani bija Vija Gēme, VARAM valsts sekretāre. Lai Dievs viņai dod veselību!

 7. Starpniece starp VARAM un Lembergu bija Vija Gēme, VARAM valsts sekretāre. Latvijā taču visu joprojām var sarunāt, un Kučinskis tēlo, ka neko nezina.

 8. Gerhards un Parādnieks , (var būt vēl kāds no NA) lobē Ventspils Lemberga intereses. Izskatās, ka NA pārvēršas par Lemberga kabatas partiju!!

 9. “VK ir konstatējusi, ka klimata pārmaiņu mazināšanai nepieciešamais finansējums regulāri pārdalīts arī citiem ar klimata pārmaiņu mazināšanu nesaistītiem mērķiem – VARAM darbinieku atalgojumam, datorprogrammu licenču iegādei, lietotāju apmācībai u. c.”
  Nu, pagrūti būtu izdomāt vēl nejēdzīgākus naudas izlietošanas mērķus gan.
  Ja vien, tā tam ar nebūtu jābut: nauda izlietota, parādi paliek.
  PSRS laikā vismaz parādus it kā neuzskaitīja…

 10. Par Ventspilij doto naudu.. nu atbrauciet un paskatiet; skolas un koncertzāles celtniecība jau rit pilnā sparā vairākus mēnešus neskatoties par auksto laiku… Ventspils neguļ , bet darbojas un visas naudas iegulda pilsētas labklājībā… skauž ļoti daudziem, ka redz te ir skaisti, domāts par visa gājuma cilvēku; pensionāram ir kur sevi likt, baudīt atpūtu.. jauniešiem ja vēlme var atrast jebkuru nodarbi, kā arī ģimenes atpūtas laikā… visur kur esmu pilsētā redzu ieguldījumu… kāds jau kāro sēsties pie visa gatava;
  bet ļoti daudzi Ventspilnieki baidās no jauna saimnieka, ka neizposta tik ilgi celto, kopto… cilvēku, kas tik daudz domātu par savu pilsētu nu nav.. lai kā kādam Lembergs nepatiktu, bet viņš ir saimnieks savā pilsētā-pilsēta ir viņa “”seja”” …
  Bļaustīties jau tagad visi gudri, bet darīt? Mazāk metiet acis uz Ventspili , bet uz pašu Rīgu un daudzām vietām; kur tur paliek naudas, ka nav ceļu , nav daudz kā…

  • Gerhardam būtu jāatkāpjas, ka samelojās kameru priekšā. Un tiešajam atbildīgajam no ministrijas būtu jāatbild par naudas līdzekļu nelietderīgu izlietošanu.

   • Par to naudu, ko Aivars ir aizvilcis (lasi-nospēris visai Latvijai) ne sūda Jums tajā Ventspilī nav uztaisīts!

  • Esmu gandrīz vai ar ventspilnieks: Ventspils ir OK – vienīgā vieta, ku Latvijā būtu vērts dzīvot.
   Tomēr, te runāts, par naudas izcelsmes avotiem… Nevar būt, ka labi ir “da jebkuri”.

  • Ventiņ nelielies. Ventspilī sulaiņi iedala milzu naudu , atraujot citām pašvaldībām. Par svešu naudu nav liela māksla būvēties!

  • Ventiņ, tik slikti slēpta propaganda ir smieklīga. Cik Tev maksā?
   Es arī esmu no Ventspils. Pilsēta – tukša, darba nav, cilvēki aizvien brauc prom. VIdusskolnieki to vien gaida, kā pazust no šīs dieva pamestās pilsētas. Bet Lembis tik ceļ un ceļ, ka tik daļu naudas kkur izgrūzt, lai pārējo iebāztu sev kabatā. Pre-tī-gi!

  • Pārkāpjot likumu un nozogot citām vajadzībām paredzētos līdzekļus, ir viegli tēlot “saimnieku”, kas “sakārtojis Ventspili”.
   Kā jums pašiem tas neriebjas?!Kā citas pašvaldības to pieļauj? Vai tie tiek uzpirkti/iebaidīti? Ja citu pilsētu mēriem būtu tāda pati ietekme kā tiesājamajam Lembergam nodokļu maksātāju u.c. naudas dalīšanā, arī tur būtu skaisti objekti.
   Notiekosais liecina par valsts nozagšanu, tiesībaizsardzības institūciju impotenci un sabiedrības trulumu.

 11. VK secinājusi, ka nauda kārtējo reizi izsaimniekota sadarbojoties Gerhardam un Lembergam. Tiesiskā valstī Gerhardam un viņa pakalpiņiem ministrijā par šādiem pārkāpumiem un naudas izšķērdēšanu būtu jāatkāpjas.
  Dažkārt sabiedrībā tiek uztaisīti trači par pārsimts eur, bet te 35 miljoni eur būs jāņem no valsts budžeta.
  Paldies LA, pārējie mediji vai nu stulbi vai uzpirkti.

 12. Uz priekšu tikai, izskatās, ka bīstamākais ir tikai priekšā, valdība zina, ka netiks vairs ievēta un sūdus divu gadu laikā sataisīs vēl pamatīgus, no Eritrejas jau vedam iekšā kaujiniekus, cilvēki mostaties sūdi briest! P. S. Vakar runaju ar savu kaiminju par stāvokli valstī- rezumē – cilvēks dzīvo citā relitātē unnemaz netic, ka patiesībā esam pakaljaa un domā, ka valdība visu zin un par visu ir parūpējusies- un tādu LV ir daudz- tādi ir jāmodina jo būs slikti…..!

 13. VK kārtējo reizi ir konstatējusi pārkāpumu, rupju pārkāpumu. Ar visām no tā izrietošām sekām. Ko dara VK? Informē sabiedrību. Kādēļ tad VK nevēršas, pa tiešo, ar vēstuli EK? Vai VK vēlās kārtējo reizi parādīt sabiedrībai, ka “strādā”. VK: sabiedrība bez jums zin, ka Latvijā tiek izsaimniekots Eiropas finansējums. Dariet kaut ko, jeb klapējiet to “bodīti” ciet. Valsts varai ir nospļauties, par jūsu secinājumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+