×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2014
Drukāt

Jelgavā noplūdusī viela, visticamāk, rūsas pārveidotājs; iedzīvotājiem briesmas nedraud

Foto: LETAFoto: LETA

Eļļa uz asfalta.

Vakar Jelgavā no kādas cisternas Staļģenes ielā noplūdusī viela varētu būt rūsas pārveidotājs, taču tas vēl jāapstiprina ekspertīzē. Noplūdis bija niecīgs daudzums vielas un nav pamata bažām par apdraudējumu iedzīvotāju veselībai, ziņo aģentūra LETA.
Trīs kubikmetru tilpuma muca bijusi gandrīz tukša. Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes Jelgavas daļas komandieris Aleksandrs Koržeņevskis, ir noņemta piesārņotā augsnes virskārta piecu centimetru biezumā – kopumā 120 litri piesārņotās augsnes. Tāpat savākti 100 litri piesārņotā ūdens. To, ka muca bijusi gandrīz tukša un noplūdis neliels daudzums vielas, apliecināja arī VUGD pārstāvis. Tā kā sākumā nebija skaidrības par to, cik lielu bīstamību var radīt noplūdusī viela, sadarbībā ar pašvaldības policiju tikuši evakuēti arī tuvējo privātmāju iedzīvotāji, piebilda Koržeņevskis.
Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktors atzina, ka viela bijusi ar nepatīkamu smaku, taču bažām par apdraudējumu iedzīvotāju veselībai neesot pamata. Pagaidām vēl nav noskaidrots, kurš mucu izmetis uz lauka, taču reģionālajai vides pārvaldei esot pamats uzskatīt, ka vainīgais visdrīzākajā laikā tiks noskaidrots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+