×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

Norāda uz Krievijas divkosību (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Aleksandrs Djukovs

Latvijas Ārlietu (ĀM) ministrija vakar izplatījusi paziņojumu par selektīvo pieeju, kādu Krievija izrādījusi holokausta piemiņas jautājumā.

Tas saistīts ar ieceri UNESCO mītnē Parīzē izlikt apskatei bēdīgi slaveno izstādi “Aizvestā bērnība”. Tā kā izstāde atcelta, Krievija atkal steigusies izteikt pārmetumus par “nacisma attaisnošanu” Latvijā. Krievija izrādījusi lielas rūpes par izstādes sarīkošanu UNESCO, tajā pašā laikā, kā atzīmē Latvijas ĀM, “Krievijā pat nav noteikta oficiālā holokausta piemiņas diena, kā tas ir vairākumā Eiropas valstu. Tā Krievija turpina divkosīgo padomju tradīciju noklusēt holokausta notikumus.”

Pēc visa spriežot, runa ir par to pašu, vai nedaudz mainītu fotoizstādi “Aizvestā bērnība: 1943 – 1944. Uz Latviju aizdzīto bērnu liktenis”, kuru fonda “Vēsturiskā atmiņa” vadītājs Aleksandrs Djukovs solījās atvest arī uz Rīgu un izstādīt Maskavas namā vēl 2012. gada marta beigās. Izstādi vispirms izrādīja publikai 2012. gada februārī Krievijas Mūsdienu vēstures muzejā, bet vēlāk vadāja arī pa Baltkrieviju. Saturiski “Aizvestajai bērnībai” ir maz kopēja ar holokaustu un, kā norāda ĀM, tai “nav nekādas saistības ar holokausta akadēmisko pētniecību”. Sagrozītā un tendenciozā veidā tiek stāstīts par latviešu palīgpolicijas vienību līdzdalību pretpartizānu akcijās Baltkrievijā un attēlots šo akciju laikā uz Latviju pārvesto bērnu liktenis, parādot tos kā Salaspils nometnes un latviešu “budžu” upurus, jo daudzi bērni ar vācu okupācijas varas ziņu tika nometināti lauku sētās, lai palīdzētu saimniekiem.

Djukova nekaunība kļuva par pēdējo pilienu, lai 2012. gada pavasarī Latvija viņu iekļautu nevēlamo personu sarakstā un liegtu iebraukšanu Šengenas līguma valstu zonā kopumā. Jāatgādina, ka vēl 2008. gadā šī persona bija solījusies nodedzināt Latvijas vēstniecību Maskavā un pašrocīgi nogalināt ”Padomju stāsta” autoru Edvīnu Šnori, nemaz nerunājot par izaicinošajiem un apmelojošajiem apgalvojumiem, ar kuriem Djukovs izcēlās publisko priekšlasījumu laikā visās trīs Baltijas valstīs. Pēc aizlieguma iebraukt Latvijā viņš Krievijas masu informācijas līdzekļos turpināja stūrgalvīgi apgalvot, ka izstādi tomēr uz Rīgu atvedīšot, par spīti šķēršļiem. Spurošanās pamazām noklusa un Latvijā par šo pasākumu jau bija aizmirsts, taču iestādes Krievijā to acīmredzot bija paturējušas rezervei. Vajadzīgais brīdis pienāca, kad Latvija gatavojās kļūt par ES prezidējošo valsti.

Kā teikts ĀM paziņojumā, pašā 2014. gada nogalē Krievijas Federācijas Pastāvīgā pārstāvniecība UNESCO vērsās pie Latvijas delegācijas ar piedāvājumu piedalīties Krievijas organizētā pasākumā, tas ir, izstādē “Aizvestā bērnība”. Savukārt Latvija piedāvāja Krievijas UNESCO iecerētajā pasākumā līdzsvaram demonstrēt dokumentālo filmu “Pretrunīgā vēsture”, kas veltīta Latvijas iedzīvotāju pieredzētajam svešo varu okupāciju laikā; iepazīstina ar holokaustā izdzīvojušo, Salaspils nometnē bijušo, kā arī padomju okupācijas laika represijas pārdzīvojušo liecinieku stāstiem un liecībām. Kad pēc konsultācijām ar Latvijas pārstāvjiem Krievijas Federācijas Pastāvīgā pārstāvniecība UNESCO plānoto izstādi atsauca, Krievijas medijos parādījās pseidovēsturnieka Djukova paziņojumi, ka izstādi “bloķējusi” Latvijas pārstāvniecība. Apsūdzībās iesaistījies arī Krievijas ĀM pilnvarotais cilvēktiesību, demokrātijas un likumības jautājumos Konstantins Dolgovs, kurš savā “twitter” kontā ierakstīja vēstījumu: “Rīga nav gatava atteikties no nacistu un viņu Latvijas līdzskrējēju attaisnošanas.”

Latvijas ĀM vakardienas paziņojumā norādīts, ka Latvija ir gatava sadarboties, lai organizētu patiesi lietderīgu, izglītojošu pasākumu, kas vēstītu par holokausta traģēdiju nacistiskās Vācijas okupētajā Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Krievijas galvenā vaina un divkosība ir tā, ka tur nav holokausta dienas?

 2. kāds pretīgs, vienai tautībai raksturīgs ģīmis.
  kamēr viens šīs nācijas pārstāvis taisa peļu kņadu par vēsturi, citi viņa sugas brāļui aptīrīs Latviju līdz vīlītei, pieprasīdami 270 īpašumus
  Lūk, par to žurnālistiem vajadzētu velt traci.

 3. Tas smīnošais tips ir Djukovs vai Šņore?

 4. Sis zidu ncists A.Djukovs, ja butu dzivojis tajos laikos ari tiktu ievietots kada nometne un tad nevaretu melot un apganit citas valstis, tautas ka vins to dara pec savas nacistiskas, sovinistiskas dabas un kremla pasutijuma.
  Ja kas, tad Djukovam ka zidam butu vislabak jazinn aka ari Adolfs Hitlers bija zidu tautibas parstavis.
  Holokaustu izcieta ne tikai zidi, bet ari cigani, latviesi, lietuvies, poli, igauni…tatari, ceceni, ukraini…. un nevajadzetu zidu ciesanas pacelt augstak par citu tautu ciesanam, jo tas ir amorali un netaisnigi.

 5. Поздно реагирует ваше голубое министерство. Выстрел получился холостым. Поздно, блекло, неубедительно.

 6. Характеристика России в одну строчку.

  Россией управлять несложно, но совершенно бесполезно. – Император Александр II

  Русская История до Петра Великого – одна панихида, а после Петра Великого – одно уголовное дело. – Ф. Тютчев

  Надо любить свою страну, как бы этому ни мешало государство. – Михаил Мамчич

  Непредсказуемость власти все же оставляет шанс случайного принятия верных решений. – Михаил Мамчич

  Власть не испортит лишь тех, кого к ней не допускают. – Михаил Мамчич

  Прежде чем в стране повышать рождаемость, нужно понизить вырождаемость. – Алекс Ведов

  На голодный желудок русский человек ничего делать и думать не хочет, а на сытый – не может. – Ф. Раневская

  В нашей стране острит каждый – уже тем, что живёт в ней. -М. Мишин

  Люди, у которых жизнь не получается, – требуют запретить, отобрать и поделить. – М. Жванецкий-

  Говорят, что наглость – второе счастье. А в Москве оно – первое..

  – Почему на Российском Гербе две головы и три короны?
  – Одна голова на Запад смотрит, другая – на Восток, а своей нету.

  Курс у нас один – правильный! – В.С. Черномырдин

  Мы будем жить плохо, но недолго. – В.С. Черномырдин

  У нас свобода совести: хочешь – имей совесть, а хочешь – не имей.

  После долгих поисков ориентации на Запад или на Восток, Россия выбрала нетрадиционную ориентацию…

  Россия производит впечатление великой державы. Но больше она ничего не производит. – Акрам Муртазаев

  Раньше народ ходил к царям с петициями и получал картечью, Сейчас задает вопросы на “Прямых линиях” и получает лапшой.

  Российский народ уже 90 лет качает права… Скачать пока удалось только процентов 10.

  В России действительно удалось сказку сделать былью, правда сказку выбрали уж больно страшную.

  Правительство работает хорошо… Это народ живет плохо, потому что не работает в правительстве.

  Русский человек – это не тот, у которого чего-то нет, а тот, у которого чего-то нет, и хрен с ним!

  После отъезда группы русских туристов на Великой Китайской стене обнаружена Великая Русская надпись!

  В России преступлением считается брать взятки и не делиться с кем положено. – Арон Вигушин

  Беда России не в дорогах и не в дураках, а в дураках, указывающих дорогу.

  • Умение смеяться над собой и иронизировать над своими недостатками, это признак здоровой нации. Вот вы так не умеете, попробуйте, сразу станете кангаром…

 7. Nesaprotu,kur krievu pašcieņa un kā var būt tāds aklums,ka viņus visus zombē, izrīko, kūda, apzog un vada ,kā likums visi nekrievi, tikai krieviski ar tiem runājoši, krievus izmantojoši, bet vienlaikus dziļi nicinoši ļauni, bet gudri un viltīgi tipi?

 8. Tas Djukovs nu galīgi neizskatās pēc krieva.

 9. Kārtējais krievijas komunistu-cionistu izauklēts nelietis-jūdu ticības atests,kura vecāki,radi ,tautieši slepkavoja krievus no 17 gada,bet okupētajā Latvijā no 40-41 gada arīdzan. Un līdz šodienai tādi viņu cilvēkēdāji turpina riebt it visiem, par kuriem kremlis maksā. Otrs tāds pats melis, naida propogandists (arī knābis) bija viņa partneris , krieviskotā vārdā semižopovs

 10. Gribēšu redzēt , kā djukovi atvainosies saviem tautiešiem , kuriem ar varu lika nolikt galvas austrumukrainā par nu jau dzimušā Krievijas profašisma idejām . Krievijas režīma uzspēlētais holokausta atzīmēšanas scenārijs šoreiz gan vairāk mērķēts vilka kažoka maskēšanai , tēlojot nevainīgas avs un pasaules pravieša lomu .

 11. Vai tad visu īpašumu pieprasīšanas un atdošanas laiks NAV JAU TĀLĀ SENATNĒ????? KAUT KO NESAPROTU…. KAS TAGAD ATKAL NOTIEK LATVIJĀ????????? PAR KO RUNĀ OJĀRS KALNIŅŠ NO ASV ATBRAUCIS TE DZĪVOT???????? VIŅAM JĀNOMIERINĀS!!!!!!!

 12. Vajadzētu pievērst Krievijas ideologu uzmanību uz Latvijas valsts neparspējamo un nepārejošo mīlestību pret padomju okupantu līdzstrādniekiem.Valsts pat Krievijas vietā maksā kompensācijas okupācijas upuriem-izsūtītajiem,černobiliešiem uct.Ņemot vēra ka padomju okupācija bija daudz ilgstošaka un atbilstoši padomju okupācija nodarīja daudz lielāku ļaunumu tautai un pēc inerces šī ļaunuma sekas vēl pieaug,tad ir pilnīgi saprotama valsts nevērīga attieksme pret mazāko ļaunumu.

  • tas viss ir jaastaasta arii krievvalodigajiem, kas staav pie videejaa pirksta 9.maijaa, lai zina abas moneetas puses. Ne tikai krievijas agjitatoru meliigo divkosiigo kampanju.

  • vēl gatavojas atdot vai kompensēt padomju varas pirmskara Latvijas žīdiem atņemtos īpašumus no Krievijas sabraukušajiem ebrejiem,kuriem ar tiem(īpašumiem) nav nekāda sakara.Krievija tos īpašumus atņēma,Vācija noslepkavoja īpašniekus,bet Krievijas ebreji pieprasa kompensācijas Latvijai.Iespējams pat,ka šodienas prasītāji vai viņu senči piedalījās to īpašumu atņemšanā.

Draugiem Facebook Twitter Google+