×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. oktobris, 2012
Drukāt

Norāda uz situācijas nopietnību

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Cietums ir vide, kur ar attiecīgu kontroli ir iespējams būtiski samazināt pašnāvību skaitu, izmantojot savlaicīgu problēmas ievērošanu un palīdzības sniegšanu, šādu viedokli par Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieka Visvalža Puķīša vēstulē norādīto nāves gadījumu skaitu pauž tieslietu ministrs Jānis Bordāns (“VL”/”TB”/LNNK).


 

IeVP vēstulē Tieslietu ministrijai (TM) konstatēja, ka šajā gadā ieslodzīto pašnāvību skaits nepārsniedz pašnāvību skaitu iepriekšējos gados, tas ir, septiņas pašnāvības, savukārt kopumā šī gada pirmajos deviņos mēnešos Latvijas ieslodzījuma vietās tika reģistrēti 26 nāves gadījumi.

Kā informēja ministra preses sekretāre Līga Ādamsone, tieslietu ministram iesniegtais ziņojums norāda uz situācijas nopietnību un nebūt nenozīmē, ka ar to ir jāsamierinās. Ministrs uzsver, ka līdz šim lietotā prakse ieslodzījuma vietās sevi ir izsmēlusi un, iespējams, vajadzīgi jauni risinājumi, kā mūsdienās civilizētā veidā šo problēmu risināt un novērst pašnāvību iespējamību cietumos.

“Izmantojot savlaicīgu problēmas ievērošanu un attiecīgu palīdzības sniegšanu, tostarp psihologa, psihiatra palīdzību vai medicīnisko ārstēšanu, ir iespējams samazināt pašnāvību un nāves gadījumu skaitu cietumos,” uzsver Bordāns. Pēc ministra domām, ir nepieciešams veikt neatliekamus pasākumus lielākas ieslodzīto uzraudzības nodrošināšanai.

Tāpat, pēc ministra domām, cietumos ir absolūti nepieciešams nodrošināt atbilstošus soda izciešanas ap­stākļus un veikt ieslodzīto resocializācijas darbu. Bordāns ir pārliecināts, ka situācija ir jānormalizē, jo šie cilvēki, izcietuši sodu, iznāks no cietuma. “Ir būtiski, kādi viņi atgriezīsies mūsu vidū,” secina tieslietu ministrs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+